Stolica

06.12.2010 18:54 Czystki w domu kultury w Ursusie

Burmistrz "przyłapał" dyrektora na łamaniu ciszy wyborczej

SERWISY:

Cieszył się poważaniem i sympatią pracowników. Nagle został zwolniony. Bogusław Łopuszyński nie jest już dyrektorem ośrodka kultury w Ursusie - placówki , którą kierował od prawie 15 lat. Oficjalny powód zwolnienia to złamanie ciszy wyborczej. Nikt go jednak nie zgłosił do PKW.

Dyrektor Łopuszyński został zwolniony z pracy w piątek popołudniu. - Pan burmistrz przyszedł w asyście dwóch urzędniczek. Weszli do gabinetu dyrektora i po długiej rozmowie wyszli. Chcieli zaplombować gabinet – mówi ze łzami w oczach Renata Rokicka, sekretarka.

Nie wiedział nic o ulotkach

Zdaniem Bogdana Olesińskiego burmistrza Ursusa, Łopuszański zakłócił ciszę wyborczą - 20 listopada, w czasie koncertu miał rozłożyć kilka egzemplarzy gazet lokalnych z ogłoszeniami wyborczymi.

Były już dyrektor ośrodka kultury twierdzi, że o ulotkach nic nie wiedział. - Były gazety i ulotki, które przedstawiały kandydatów różnych opcji do rad dzielnic, miasta czy województwa. Nie usunąłem tych ulotek, bo nie wiedziałem, że leżą w szatni – wyjaśnia Łopuszyński.

W ośrodku kultury już pojawiła się tymczasowa dyrektorka placówki, jednak sprawy nie chciała komentować.

"Widział tylko osobiście"

W urzędzie dzielnicy reporter TVN Warszawa również był niemile widziany. Poprzez swojego rzecznika burmistrz Olesiński poprosił o pytania na piśmie.

W całej sprawie najdziwniejsze jest to, że mimo zarzutów o złamaniu ciszy wyborczej nikt tego nie zgłosił, a komisja wyborcza tego nie odnotowała. Jak się okazuje, to jednak nie problem.

Po długich namowach burmistrz dzielnicy zdecydował się na krótką wypowiedź. – Byłem świadkiem złamania ciszy wyborczej – stwierdził.

Leszek Dawidowicz
bf/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • qq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.12.2010 15:12 ~qq

  Wstyd panie olesiński wstyd. Mieszkańcy Ursusa już panu podziękowali. Jeśli chodzi o zapalenie pierwszej świeczki to żenada. Jest mi przykro, że spotkało to Pana dyrektora, niech pan burmistrz wraca do Michałowic... i nie psuje powietrza w Ursusie

 • Ursus bez mafii

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.12.2010 12:20 ~Ursus bez mafii

  Panie burmistrzu a co się stało z drugim samochodem służbowym?
  Czy to prawda, że został odsprzedany pańskiemu bratu za 3.000 zł (samochód trzy letni!!!) Prawda jest chyba taka, że pan odchodził ze stołka i trza było pociągnąć za sobą bogu ducha winnego człowieka. Ale spokojnie do Urzędu wchodzi następna mafia. Jedna była z Ursynowa a następna z Wawra. Co ci ludzie tu szukają. W Ursusie powinni być mieszkańcy Ursusa, ale nie, wy tylko wymieniacie się stołkami... Panie Łopuszyński pozdrawiam, ale skoro nasz burmistrz chciał Pana zdjąć to pewnie by znalazł inny sposób. A swoją drogą to było dobre "naruszenie ciszy wyborczej" Wobec tego dyrektorzy w ursusie, zajmijcie się sprzątaniem w szatni a nie swoją pracą, bo możecie zostać zwolnieni. Aż płakać się chce...

 • ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2010 18:48 ~ja

  po prostu Ursus

 • Malia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2010 12:20 ~Malia

  Jak zwykle my Polacy w biedzie potrafimy się połączyć. I to nie jest ironia. Czekamy z niecierpliwością na wybór nowego burmisrza

 • M()

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2010 07:38 ~M()

  Wszystko jest łatwe, jeśli nie musimy tego sami wykonać

 • G.Lip

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2010 07:36 ~G.Lip

  Widzę, że masz doświadczenie, T-ński zarówno w prowadzeniu straganu na bazarze jak i zarządzaniu finansami "gminnej jednostki".Skoro takie jest to łatwe, to jak to się dzieje, że w naszym kraju niewielu się to udaje. A może skoro umiesz, to Ty się tym zajmij, po co marnować talent na jakąś urzędniczą, mało produktywna robotę za biurkiem ?

 • T-ński

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.12.2010 23:33 ~T-ński

  RE: G.Lip.
  Pewien kucharz bardzo się starał, ale ciągle zamiast soczystej pieczeni wy- chodziła mu zelówka. Na dodatek stawiał ją w plastikowej misce na stole przykrytym ceratą. Dziś już nie wytarczy się starać ! Trzeba umieć osiągać efekty !!! A dysponownie finansami gminnej jednostki budżetowej jest łatwiejsze niż prowadzenie straganu na bazarze. Wiodącą placówką kultury w dzielicy nie powinien kierować "zwyczajny człowiek".

 • Krycha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.12.2010 17:25 ~Krycha

  Wyrazy uznania i poparcia dla Pana Łopuszyńskiego.

 • Elżbieta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.12.2010 17:23 ~Elżbieta

  Węgierski, a mógłbyś podac przykład jakiegoś domu kultury w Warszawie działającego na 100 %

 • G.Lip.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.12.2010 15:33 ~G.Lip.

  Pan Bogdan Łopuszyński jest wielkim pasjonatem i trzeba być ślepym , zeby tego przez lata jego pracy nie zauważyć. Błędy zdarzają się każdemu, chociaż trudno wymagać od szefa placówki kulturalnej by jescze gazety w szatni sprzatał. Jako mieszkaniec Ursusa twierdzę, że pan Łopuszyński dał się poznać jako sympatyczny zwyczajny człowiek, zawsze chętnie rozmawiający o sprawach kultury. Jestem przekonany , ze stara się robić co w jego mocy by kultura kwitła, a porównywanie Arsusa do małej miejscowości jest łatwe tylko dla kogoś kto nie ma pojęcia jak zarządza się choćby finansami.
  Panie Bogusławie, otrzymał pan poparcie elity kulturalnej Ursusa i niech to będzie dla Pana pociechą oraz wsparciem.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »