Stolica

26.02.2011 17:59 problemy klubu Feniks

Bokserzy oddają lokal
Nie stać ich na remont

SERWISY:

Klub bokserski Feniks musi się pożegnać z marzeniami o nowoczesnej, dużej siedzibie. Poprzednie władze Pragi Północ obiecały młodym pięściarzom pomoc przy remoncie, obecne z obietnicami poprzedników nie chcą mieć nic wspólnego.

We wrześniu ubiegłego roku w klubie Feniks powiało optymizmem. Doceniając trud i sukcesy zawodników władze Pragi Północ przekazały bokserom dużo większy lokal. Dla trenera był to najlepszy prezent jaki mógł sobie wtedy wymarzyć. Zamiast obecnych 100 metrów kwadratowych na Pradze Południe, 4 razy więcej w sąsiedniej dzielnicy. Do tego 60 % zniżka czynszu - takie warunki zaproponowały władze dzielnicy.

Nie ma pieniędzy na remont

Od tamtego momentu minęło 5 miesięcy. W tym czasie klub z własnych pieniędzy wyłożył 100 tysięcy złotych na remont nowej siedziby. Choć lokal tylko czeka na wejście ekipy budowlanej, na razie z marzeń o nowoczesnej siedzibie pozostała tylko makieta.

- Zostały przeprowadzone wszelkie wyburzenia, około 12 kontenerów gruzu zostało wywiezionych, lokal jest już całkowicie przygotowany pod zagospodarowanie na klub sportowy- wylicza Hubert Migaczew trener.  Klubu nie stać na dalszy remont a bez finansowego wsparcia z dzielnicy lub sponsoró,w skończyły się marzenia o nowej sali.

Nowa kadencja , nowe priorytety

Chcieliśmy zapytać władze Pragi-Północ czy mogą jakoś pomóc młodym bokserom... ale sprawa okazała się trudniejsza niż przypuszczaliśmy.

Od ostatnich wyborów na Pradze-Północ panuje jeden wielki bałagan. Skłóceni ze sobą radni nie są w staniepodejmować jakichkolwiek decyzji a burmistrz wyznaczony przez prezydent miasta nie ma ochoty tłumaczyć się z obietnic swoich poprzedników.

Przed wyborami bokserom obiecano wiele. Po wyborach trudno jednak rozliczyć burmistrza, który dziś burmistrzem już nie jest.

Anna Kulbicka

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Patryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2012 14:55 ~Patryk

  Hehe ten dzieciak co się wypowiadał przed kamerą to mój kolega z klasy oczywiście chodził on wtedy do 2 klasy ale na serio to mój kolega z klasy.

 • karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2011 14:06 ~karol

  Ciekaw jestem ile kosztuje ta polityczna gra na pradze. Czy gdyby radnym odebrac diete to moze udaloby sie tym dzieciakom pomoc???????? Przyjzyjcie sie tej sprawie.

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2011 11:48 ~xyz

  No to teraz niech zaczną grać w szachy.

 • Praska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2011 10:20 ~Praska

  Takie są wyniki tej wojenki na Pradze!!! Przeciez to jest słuszna inicjatywa a władze mają to gdzieś. Czy oni czują się bezkarnie???????????

 • ola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.02.2011 09:49 ~ola

  ten kraj jest chory, u mnie na osiedlu 4 lata temu zrobili nowe chodniki, teraz remontują ulicę, zrywają tamtą kostkę na chodnikach i kładą nową

 • Prażanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2011 22:06 ~Prażanka

  No tak Buczyński obiecał....

 • prażanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2011 20:46 ~prażanin

  ...nie ma pieniędzy na Pragę, dla Ratusza Praga przestała istnieć, popada w zniszczenie, liczą się tylko kamienice które można oddać, z lokatorami....

 • marta2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.02.2011 19:30 ~marta2

  Kurza twarz , jak słyszę coś takiego to mnie krew zalewa- liczy się tylko tu i teraz czyli zawsze jest na premie dla chciwych , złych urzędasów- to już kolejna wiadomość , że nie ma pieniędzy na sport młodzieży na Pradze. Pewnie w zamian otworzą kolejne alkohole 24h. Kto odpowiada za ten debilizm? Co z naszą przyszłością?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »