Stolica

29.12.2010 18:43 Nowe ceny na kolei

Bilety będą tańsze, ale tylko dla studentów

SERWISY:

 

Kolejarze mieli uczyć się na błędach, ale znów im nie wyszło. Kilka tygodni temu nie znali rozkładu jazdy, teraz nie znają nowych cen biletów, które obowiązywać będą od soboty 1 stycznia.

Sprawnie, bez opóźnień, ale przede wszystkim z dobrą informacją - tak miało być. Po ostatnim bałaganie na kolei w związku ze zmianą rozkładu jazdy kolejarze deklarowali poprawę.

Informacja bez informacji

Mimo, że nie od dziś wiadomo, iż od soboty zmieniają się ceny biletów, w środę  na Dworcu Wschodnim pracowniczka informacji, prosiła o informację reportera TVN Warszawa.

- Wszystkie osoby będą, bądź już są poinformowane - zapewnia Małgorzata Sitkowska, rzecznik PKP InterCity i próbuje tłumaczyć niewiedzę ludzi, których praca polega na informowaniu -
Ta regulacja wpłynęła do nich w ostatnich dniach. To być może jest powód? Były Święta Bożego Narodzenia, więc związne z tym urlopy - dodaje.

Jak sprawdziliśmy nie lepiej jest z informacją w kasach Kolei Mazowieckich. Dlaczego kasjerki nie mają aktualnych danych? - Informacja na temat zmian została przekazana. Pracownicy powinni o wszystkim wiedzieć - zapewnia Katarzyna Łukasik, Koleje Mazowieckie.

Studenci zapłacą mniej...

Zmianę cennika z radością przyjmą pasażerowie do 26 roku życia, którzy mają ważną legitymację studencką. Oni za bilet zapłacą mniej. - Dla przykładu, student, który wybierze Interregio z Warszawy do Krakowa dziś za bilet zapłaci ponad 26 złotych. Od soboty ponad 5 złotych mniej - wylicza Piotr Olszewski, rzecznik Przewozów Regionalnych.

Ta sama zasada obowiązywać będzie też w Kolejach Mazowieckich. - Studenci na trasie z Radomia do Warszawy Zachodniej za bilet płacili 11,53 zł, natomiast od 1 stycznia zapłacą 9,06 zł - zapowiada Katarzyna Łukasik z Kolei Mazowieckich.

Najwięcej zaoszczędzą studenci jadąc w daleką trasę Twoimi Liniami Kolejowymi (wcześniej Tanie Linie Kolejowe). I tak bilet do Poznania kosztujący dziś ok. 32 złotych, od soboty będzie tańszy o ok. 7 zł.

... a inni więcej

Z zakupem biletów powinni spieszyć się pozostali podróżni. Za trzy dni podrożeją bilety normalne. Nie więcej jednak niż o złotówkę. - Modyfikacja cen biletów związana jest z wyższą stawką podatku VAT oraz ze wskaźniekim inflacji - informuje Piotr Olszewski, rzecznik Przewozów Regionalnych.

Łukasz Wieczorek
bako/ec

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • k

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.12.2010 09:27 ~k

  Studenci dostali zniżki, bo są doskonałym "mięsem" wyborczym dla tuska i wystarczająco dobrze ta grupa została zmanipulowana przez obecną władzę.A kolejne wybory się zbliżają i tusk boi się przegranej.

 • kryzys

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.12.2010 09:24 ~kryzys

  Za PRL nie było komputerów i cenniki biletów zawsze były na czas. Po prostu brak jest dobrego koordynatora ww władzach PO."Złej baletnicy przeszkadza rąbek spódnicy". Co za idiota wprowadził 51% zniżki, wystarczyło jak kiedyś 50% i łatwo byłoby podzielić cenę normalnego biletu na 2. Ale widocznie obecna władza ma problemy z matematyką z zakresu szkoły podstawowej.Za PRL 50% zniżki miała młodzież ucząca się,a nie tylko studenci.Na okres przejściowy władza prawicowa zmniejszyła zniżki.Ciekawe na jaką wycieczkę za pieniądze podatników pojadą teraz szefowie spółek PKP i "laureaci" konkursu o kolei z Michałem Tuskiem na czele? Skoro pracodawcy nie podwyższają pensji pracownikom o inflację, to dlaczego robi to PKP.

 • nixie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.12.2010 08:39 ~nixie

  Jasne dalej fundujcie bilety studencikom, a oni w zamian za to, mają na wynajem i balangi i nie dają żyć porządnym ludziom.

 • marti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.12.2010 08:27 ~marti

  Rzeczniczka z PKP siedzi w "ogrzewanym" pociagu i jak mówi, to jej para leci z ust...

 • Plewa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.12.2010 04:10 ~Plewa

  do sEREK
  dlatego, że studenci często dojeżdżają po kilkaset km do uczelni a uczniowie często mają szkołę w okolicy, jeżdżą komunikacją miejską, która ma i tak tańsze bilety nominalnie. Za bilet z Radomia do WWA to 10 zł, średnio 3 razy w tygodniu w dwie strony jeżdżą, tj. 240 zł miesięcznie i do tego bilet miesięczny po mieście Warszawa 40 zł i bilety na komunikację w Radomiu... Na samą komunikację wydają ponad 300 zł, wielu płaci za uczelnie więc nawet zarabiając trudno im związać koniec z końcem

 • Ńauczyciel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.12.2010 00:36 ~Ńauczyciel

  A czy na podstawie legitymacji nauczycielskiej dalej będę zniżki 37% dla nauczycieli - na pociągi osobowe ?

 • AXX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2010 23:35 ~AXX

  Uwaga: nowy temat dla dziennikarzy. Jakoś dziwnym trafem po cichutku TLK czyli Tanie Linie Kolejowe zmieniły nazwę na Twoje Linie Kolejowe. Pewnie już nie są tanie. Dlaczego po cichu zmieniono nazwę?

 • Chris

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2010 22:19 ~Chris

  Najlepiej kogoś skrytykować, a barany i lulusie nawet nie potrafią zrozumieć przeczytanego tekstu

 • sEREK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2010 22:17 ~sEREK

  Z JAKIEGO TYTUŁU STUDENCI MAJĄ MIEĆ TANIEJ?ONI ZARABIAJĄ, MY UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJÓW, TECHNIKÓW,LICEÓW JESTEŚMY NA TYM SAMYCH ZASADACH TYLKO NIE PRACUJEMY, ALE TEŻ JEŹDZIMY KOLEJĄ CZY PKS TYLKO MY JESTEŚMY NA UTRZYMNANIU RODZICÓW, A ONI JUŻ NIE. DLACZEGO RZĄD IM POMAGA A NIE NAM MŁODYM ROZWIJAJĄCYM SIĘ W SZKOŁACH MNIEJSZEGO SCZEBLA, CZYM SIĘ RÓZNIEMY JESTEŚMY GORSI, DLACZEGO?

 • Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2010 22:16 ~Adam

  Zwiększyć ceny biletów dla przyjezdnej chołoty !!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »