Stolica

08.02.2011 21:58 marszałek "dopieszcza" służbę zdrowia

90 milionów na inwestycje
w szpitalach

SERWISY:

 

Miejski budżet na inwestycje w służbie zdrowia jest mizerny. Wiele placówek będzie musiało poczekać na lepsze czasy. Szpitale podlegające urzędowi marszałkowskiemu mają większe szanse na obiecane modernizacje i rozbudowy.

Marszałek województwa ogłosił, że w tym roku na inwestycje w służbę zdrowia przeznaczył ponad 90 mln złotych to o 30 mln więcej niż przed rokiem. Między innymi mają więc być realizowane te inwestycje, które z powodu rekordowego "janosikowego" nie miały szans na wykonanie.

Będzie rozbudowa szpitala w Międzylesiu

W jednym z opustoszałych budynków w Międzylesiu (do tej pory nie było pieniędzy na jego dokończenie) znów pojawią się więc robotnicy, bo szpital dostał tyle, ile potrzebował - czyli 12 milionów złotych.

- Wreszcie jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mamy szansę zakończyć tę inwestycję, która jest tak newralgiczna dla szpitala, bo to nie są tylko pomieszczenia, to są drogi komunikacyjne całego szpitala, to są parkingi to jet poradnia specjalistyczna – wylicza Jarosław Rosłon, dyrektor Międzyleskiego Szpitala.

Przy szpitalu przy Niekłańskiej na razie hula wiatr, jednak w czerwcu, tu również pojawią się ekipy budowlane. Oddział ratunkowy, odział intensywnej terapii, blok operacyjny. To wszystko znajdzie się w nowym budynku. Stara część szpitala w ten sposób zyska przestrzeń, by znalazło się w niej 100 dodatkowych łóżek pediatrycznych w wyremontowanych i kolorowych salach .

Nie wszędzie będzie tak kolorowo

Znacznie gorzej wygląda sytuacja z pieniędzmi na służbę zdrowia w miejskiej kasie. Tu na inwestycje pieniędzy jest mniej niż rok temu i to o 40 milionów złotych.

Urzędnicy mają nadzieję, że budżet choć trochę się zmieni. - On jest jeszcze w trakcie kształtowania, spodziewamy się, że w marcu troszkę środków przybędzie Dariusz Hajdukiewicz, dyrektor Biura Polityki Zdrowotnej

Choć dodatkowych pieniędzy jeszcze nie ma, to ratusz już planuje na co je wydać. Urzędnicy chą między innymi dokończyć modernizację szpitala przy Inflanckiej, dokończyć budowę nowego budynku szpitala św. Zofii, sfinansować kolejne etapy rozbudowy szpitala św. Rodziny czy oddać dwa oddziały w szpitalu Wolskim.

Małgozrat Walczak
ec/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • niechorobom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2011 20:19 ~niechorobom

  Ze zdrowiem nie można czekać. I tak mieliśmy lata Prl-u i borykania się z niedofinansowaniem służby zdrowia! Politycy nie rozumieją tego?? Trzeba próbować w tym aspekcie dążyć, choć jeszcze dość daleko, do czołówki takiej jak np Japonia.

 • kom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2011 20:13 ~kom

  Służbę zdrowia powinno się solidnie dofinansowywać. Skoro na przestrzeni lat małe fundusze doskwierają zdrowiu to bogaci sponsorzy powinni też wspierać służbę zdrowia. Służba zdrowia musi się rozwijać, musi być niezbędny sprzęt, nowe szpitale, czystość w placówkach, więcej świetnych fachowców, nie może być kolejek. Pieniądze na zdrowie muszą być, żeby mieć rozwiniętą służbę jak w Skandynawii, Niemczech, Holandii, Włoszech czy USA.

 • dpp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2011 12:59 ~dpp

  Inwestycja na Niekłańskiej zeszpeci ładną bryłę 50letniego szpitala, zniszczy obszar zabytkowej zieleni,a lądowisko zabierze spokój mieszkańcom okolicy.Czy miłośnicy Saskiej Kępy o tym wiedzą?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »