Rytm miasta

29.07.2011 12:30 koncert w parku wolności

Wybitni muzycy otworzą okno na wolność

SERWISY:

 

Specjalnie z okazji 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Jan A. P. Kaczmarek, kompozytor i laureat Oscara, przygotował niepowtarzalny spektakl muzyczny. Do współpracy zaprosił wybitnego pianistę Leszka Możdżera, orkiestrę i didżeja. Premiera "Otwartego Okna" w piątek wieczorem w Parku Wolności.

 - Co roku szukamy  pomysłu, jak wyrazić Powstanie Warszawskie językiem sztuki, jak dotknąć problemu, zapytać o granice obrony wartości – mówił podczas konferencji prasowej Jan Ołdakowski, dyrektor muzeum. W tym roku wybór padł na Jana A.P. Kaczmarka, który specjalnie z okazji obchodów 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego skomponował utwór "Otwarte Okno".

Pianista, orkiestra i didżej

Wykona go wybitny polski pianista Leszek Możdżer wspierany przez didżeja Oshowskiego. Artystom towarzyszyć będzie Polska Orkiestra Radiowa, którą poprowadzi Maciej Sztor.

- Utwór jest współczesny, motoryczny, otwarty, wyraża pozytywną energię czasów, w których żyjemy. Partia fortepianu jest napisana, tak, że Leszek Możdżer może w każdej chwili od niej odejść, pofrunąć tak wysoko jak potrafi, a potem wylądować na moich nutach - wyjaśniał Jan A.P. Kaczmarek.

- Przećwiczyłem sobie tę partię, jest sporo miejsca, żeby odlecieć, ale jak daleko muszę ściśle i dokładnie ustalić kompozytorem. Utwór będzie trwał ok. 15-17 minut – zapowiadał Leszek Możdżer - Pierwszy raz współpracuję z ekipą z Muzeum Powstania Warszawskiego. Wcześniej słyszałem o nich wiele pozytywnych opinii od Tomasza Stańki, Adama Pierończyka czy samego Jana A.P. Kaczmarka – dodał.

Zabrzmi muzyka filmowa

Poza specjalnym utworem na koncercie zabrzmią również motywy z filmów "Marzyciel", a także z "Niewiernej", "Passchandealle", "Wojny i Pokoju" oraz "Hachico". Muzyce towarzyszyć będą wizualizacje z archiwalnych fotografii i kronik powstańczych. Zwieńczeniem koncertu będzie natomiast wielka iluminacja Muzeum Powstania Warszawskiego i Parku Wolności.

Biletem na koncert jest nieskasowany bilet do Muzeum Powstania Warszawskiego. Bilety do nabycia na bieżąco w kasie muzeum, a przed koncertem w specjalnie przygotowanych do sprzedaży stoiskach. Cena 10 zł.

Piotr Bakalarski

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »