Rytm miasta

09.02.2011 17:20 Konwent fanów planszówek i gier fabularnych

Weekend z grami bez prądu

SERWISY:

Już w nadchodzący weekend 12-13 lutego nie lada gratka dla fanów gier "bez prądu". Rusza druga edycja imprezy "zjAva" – konwentu poświęconego grom planszowym, karcianym i fabularnym. 

– W polskiej świadomości zakorzeniony jest wizerunek gier planszowych jako rozrywki głównie dla dzieci – opowiada Mirosław Kowalski, koordynator zjAvy. – Nic bardziej mylnego. Myśląc planszówki, od razu wyobrażamy sobie Eurobiznes, Chińczyka czy Grzybobranie, czyli gry, które kojarzą nam się z dzieciństwem. Zapominamy przy okazji, że planszówki to także szachy, warcaby czy scrabble, a więc gry wysoko cenione na całym świecie. Współczesne gry planszowe oferują zarówno rozrywkowe cechy tych pierwszych, jak i logiczne tych drugich, ale najważniejsze jest to, że dokładają do tego jeszcze więcej zupełnie nowych, ciekawych elementów – dodaje. 

Konwent dla każdego

Organizatorzy "zjAvy", członkowie Stowarzyszenia Avangarda, zapewniają, że ich przedsięwzięcie jest otwarte dla każdego, kto chciałby zapoznać się z alternatywnymi i kreatywnymi formami rozrywki – zarówno dla fanów tego rodzaju gier, jak i dla osób chcących w ciekawy sposób spędzić weekend ze znajomymi czy też rodziców poszukujących ciekawych zainteresowań dla swoich pociech.

Rozgrywki gier fabularnych z najlepszymi prowadzącymi w kraju, konkursy z nagrodami, prelekcje, warsztaty i wielka sala gier planszowych oferująca blisko 140 tytułów sprawią, że nie będzie można narzekać na nudę. Będzie można pooglądać, wypróbować, a nawet nabyć gry i akcesoria po okazyjnych cenach.

Gry planszowe i fabularne jako alternatywa

Impreza "zjAva" ma być alternatywą dla gier komputerowych, sieciowych i social media. Gry planszowe, czy te oparte na opisowej dyskusji gry fabularne (Role Playing Game) dostarczają nie tylko rozrywki w gronie bliskich lub znajomych – mogą też wpływać pozytywnie na rozwój wyobraźni i kreatywności, nierzadko sprzyjając też pogłębianiu wiedzy na konkretny temat, ponieważ często występuje w nich aspekt logiczny, strategiczny czy fantastyczny.

Obecnie nawet gry dla dzieci pozwalają dobrze bawić się dorosłym i zapewniają wiele godzin wspólnej, często rozwijającej zdolności, wyśmienitej zabawy. Warto więc zapoznać się z bliżej z tym, co oferują współczesne planszówki, by od czasu do czasu móc czerpać radość ze wspólnej rozrywki. Może to być doskonały pretekst, by przy odrobinie chęci wyłączyć telewizor, odstawić komputer, wyjść z kuchni i usiąść razem do stołu nie tylko po to, żeby zjeść obiad.

Konwent "zjAva"
12-13 lutego, nieprzerwanie od 10.00 w sobotę do 18.00 w niedzielę
XXI LO im. Hugona Kołłątaja, ul. Grójecka 93
Składka akredytacyjna 15 zł - warunek udziału w konwencie

Na terenie konwentu obowiązuje zmiana obuwia lub korzystanie z foliowych ochraniaczy, których zakup możliwy jest na miejscu.

Więcej informacji na: www.zjava.pl

myk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »