Rytm miasta

30.05.2016 11:14 atrakcje do 5 czerwca

Warsztaty, wielki piknik, wycieczka.
Tydzień Dziecka trwa w stolicy

SERWISY:


Dzień Dziecka Warszawa będzie świętować przez tydzień. Do 5 czerwca najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach, pikniku rodzinnym i zajęciach plastycznych.

Tydzień Dziecka - za tą nazwą kryje się inicjatywa stołecznych publicznych instytucji kultury powołana z okazji Dnia Dziecka.

"Dopasowane do dzieci"

"Dzięki wspólnej mapie wydarzeń publiczność ma łatwy dostęp do informacji, nie musi się martwić o konieczność poszukiwania i wyboru odpowiedniej propozycji dopasowanej specjalnie do potrzeb dzieci, młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i opiekunów" – przekonują organizatorzy.

Na co dokładnie mogą liczyć najmłodsi? Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza i Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera zaprezentują spektakle dla najmłodszych: "Jak zostałam wiedźmą" w reżyserii Agnieszki Glińskiej i "Iwona, księżniczka z Burbona" w reżyserii Leny Frankiewicz.

1 czerwca w Nowym Teatrze odbędzie się premiera spektaklu "Piotruś Pan" w reżyserii Łukasza Kosa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na warsztaty "Zostań kolekcjonerem sztuki!", a Teatr Syrena na spektakl „Kot w butach” w reżyserii Jacka Bończyka, z kolei Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki na warsztaty towarzyszące wystawie Podróżnicy.

"W kolejnych dniach Orkiestra Sinfonia Varsovia zorganizuje dla młodych widzów koncert Aidy oraz warsztaty muzyczne, plastyczne i konkurs wokalny dla przedszkolaków. 4 czerwca Nowy Teatr poprowadzi warsztaty dla dzieci ze Spotlight Kids, Muzeum Warszawy otworzy Małą Akademię Praską, zaś Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przygotuje wielki piknik rodzinny, a Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprosi na rodzinną wycieczkę do Szumina" – podają organizatorzy.

5 czerwca w Muzeum POLIN odbędą się warsztaty "Król Maciuś w Krainie Czarów" oraz koncert,  w TR Warszawa rodzinne zajęcia teatralne Mama, Tata i ja na warsztaty inspirowane najnowszym spektaklem "TR Robert Robur", a w CSW Zamek Ujazdowski cały dzień wokół wystawy "Rzeczy robią rzeczy", czyli tematu animacji i ożywiania świata wokół za sprawą wyobraźni.

ZOBACZ PEŁNY PROGRAM TYGODNIA DZIECKA

ZOBACZ TEŻ, JAK PRZY PKIN POWSTAJE PLAŻA:

ran/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • matka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2016 10:37 ~matka

  Bez przesady!!! Też jestem kobietą, 2- krotną mamą i nie wyobrażam sobie publicznie wywalać cyca przy obcych mężczyznach, bawiących się dzieciach, czy na środku centrum handlowego. Baby opamiętajcie się, nieco wstydu i skromności!!! Ja rozumiem, że dziecko jest głodne, ale nie zbawi new 10 min., by odejść w ustronne miejsce, wysiąźć z autobusu, czy nieco się osłonić. A tak jak matka nie ma za grosz poczucia przyzwoitości, rosną takie małe zarazy w przeświadczeniu od kołyski, że wszystko muszą mieć już, teraz, natychmiast.

 • okljia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2016 13:52 ~okljia

  juzek~juzek

  Ciekawe kto będzie się opalał przy takim syfiastym powietrzu.

  felek i jego dzieci

 • juzek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2016 13:14 ~juzek

  Ciekawe kto będzie się opalał przy takim syfiastym powietrzu.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »