Rytm miasta

07.01.2011 19:15 w niedzielę xix finał wośp

Warszawskie atrakcje WOŚP

 

Konduktorzy w tramwajach i policjanci na ulicy z puszkami, na aukcjach: autografy Michela Platiniego na zdjęciu Stadionu Narodowego, muzyków Apocalyptiki na krześle z koncertu oraz kolacja z Patricią Kazadi. Już w niedzielę XIX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Z orkiestrą znów zagra Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej. Na torowiskach pojawią się cztery specjalne wagony, w których klubowicze-konduktorzy będą zachęcali do złożenia datku. Na szybach tramwaje będą miały hasło "Tramwaje Warszawskie grają razem z WOŚP". Będą kursowały po Warszawie w godz. 12.00 - 21.30.

XIX-wieczna akcja Warszawskich Tramwajów

ZTM przekazał unikatowy przedmiot na internetową licytację WOŚP. Jest to reprint gratisowej akcji numer 06425 wyemitowanej przez spółkę akcyjną "Warszawskie Tramwaje" w 1899 r, która zawiązała się w 1882 roku po tym, jak władze miasta rozpisały pierwszy międzynarodowy przetarg na modernizację i budowę sieci tramwajów konnych.

Niebieskie Patrola wspierają WOŚP

Również stołeczna policja przyłącza się do akcji WOŚP. Przed PKiN odbędzie się pokaz policyjnego sprzętu. Funkcjonariusze zorganizują konkursy dla dzieci i młodzieży. Na miejscu będzie można obejrzeć: mobilny posterunek policji, nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem, radiowóz Techniki Drogowej i Ekologii / Pogotowia Wypadkowego WRD oraz poduszkowiec patrolowy.

W trakcie XIX Finału można wylicytować rejs po Wiśle policyjnym poduszkowcem. Zwycięzca aukcji z osobą towarzyszącą spędzą na wodzie około 20 minut. Będą mieli możliwość poznania szczegółów służby funkcjonariuszy z Komisariatu Rzecznego KSP.

Na Stadionie Narodowym w loży VIP

Z okazji 19. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy unikalne przedmioty związane ze Stadionem Narodowym przekazało Narodowe Centrum Sportu. Są to: podwójne zaproszenie na ceremonię otwarcia stadionu wraz z udziałem w imprezie dla VIP-ów, zdjęcie lotnicze Stadionu Narodowego podpisane przez Michela Platiniego, prezydenta UEFA oraz Grzegorza Latę, prezesa PZPN. Cena wywoławcza: 1 000 zł.

Krzesło z koncertu Apocalyptiki

Nietypowy przedmiot przekazało także Muzeum Powstania Warszawskiego. To krzesło z autografami zespołu Apocalyptica, z którego muzycy skorzystali podczas koncertu "Pamiętamy '44" w Parku Wolności w 2008 roku. Dodatkowo licytować można ekskluzywne zwiedzanie z dyrektorem MPW oraz nocne zwiedzania z latarkami.

TVN i TVN Warszawa zbierają dla Owsiaka

W finale WOŚP nie zabraknie również TVN i TVN Warszawa. Przy skrzyżowaniu Marszałkowskiej z Hożą działać będzie kawiarenka WOŚP, a w niej stanie wielka puszka. W niedzielę ze studia "Dzień Dobry TVN" nadawany będzie specjalny program. Do największej puszki w Polsce datki będzie zbierał m.in.: Filip Chajzer, reporter TVN Warszawa.

Wśród aukcji WOŚP do wylicytowania są: współprowadzenie pogody na antenie TVN Warszawa, kolacja z Patricią Kazadi oraz kubki TVN Warszawa z autografami.

WSZYSTKIE AUKCJE WOŚP

myk/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ppstudio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.01.2011 11:17 ~ppstudio

  XIX Finał WOŚP - 9.01.2011r.
  Klub Remont – Warszawa, ul. Waryńskiego 12
  Start o 17:00

  zagrają zespoły:
  17:00ROOTZ ROKETS to nowy projekt muzyków zespołów Nabi i Nowej Kultury. Z chęci dalszych poszukiwań muzycznych, zrodził się pomysł, w wyniku którego powstała „Rakieta” bezkompromisowych brzmień z pogranicza Reggae, Dub, Funky, Ragga, Roots. Liryzowany, mocny, bardzo kobiecy wokal i transowy akompaniament precyzyjnie określają specyfikę i styl zespołu.

  Skład zespołu:
  Ania Werner – śpiew
  Marta Mozal – gitara basowa
  Marcin ‘Osmo’ Osmolak – perkusja
  Mariusz ‘Mario’ Peda – inrtrumenty klawiszowe
  Łukasz ‘Kermit’ Trojanowski – gitara


  17:50HUSH.pl to zespół z kilkunastoletnią historią, który po latach uśpienia powrócił do życia i aktywności artystycznej. Muzyka to mocne, dynamiczne a przy tym melodyjne granie o hard rockowych korzeniach.

  Skład zespołu:
  Robert Wysocki – śpiew
  Tomasz Niedbałko – perkusja
  Piotr Borkowski – bas
  Paweł Biarda – gitara


  18:40
  WLOSY BUM BUM – Pomysł tego projektu-wstępne szkice powstały w kwietniu, a próby rozpoczęli we wrześniu 2010 roku. Obecnie kończą prace nad swoją debiutancką płytą.

  Skład zespołu:
  Katarzyna Sobczyk – wokal
  Marcin Kustra – gitara
  Olek Orłowski – bębny
  Igor Buszkowski – bas

  Kaśka – wywodzi się z zespołów: Jak Wolność To Wolność (2 płyty), Los Trabantos (1 płyta), Kasia i Wojtek (1 płyta). Jeździ taksówką.
  Marcin – nagrał jedną płytę z zespołem Mery Dean. Jest operatorem filmowym i robi fajne analogowe zdjęcia.
  Olek – jest najmłodszym członkiem zespołu i uczniem szkoły muzycznej w klasie perkusji.
  Igor – członek zespołu Jak wolność to wolność (2 płyty), Róże Europy (1 płyta), Buzu Squat, białoruski zespół Uria. Zajmuje się twórczością plastyczną, prowadzi zajęcia plastyczne z najmłodszymi.


  19:30
  ŚWIĘCIBRADERS - grają razem od 2008 roku. Ich muzyka to połączenie akustycznych dźwięków, mocnych riffów i funk'ującej sekcji ze spokojnym, a jednocześnie pełnym energii głosem wokalistki.

  Skład zespołu:
  Renata Król – w

 • Tomek_Tychyo6gu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.01.2011 21:00 Tomek_Tychyo6gu

  Śląskie atrakcje WOŚP

  http://aukcje.wosp.org.pl/show_user_auctions.php?uid=15925674

  http://aukcje.wosp.org.pl/show_user_auctions.php?uid=20860704

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »