Rytm miasta

01.07.2011 17:04 konflikt o klub w śródmieściu

Umowa wygasła,
Huśtawka działa dalej

SERWISY:

Klub Huśtawka został na Brackiej, mimo że miasto wypowiedziało mu umowę najmu. Termin wyprowadzki minął 21 czerwca. Właściciele uważają tę decyzję za bezprawną i rozważają obronę swoich interesów w sądzie.

Zostali i dziękują bywalcom, którzy właczyli się w obronę klubu. - Wasz głos miał wielkie znaczenie! Do zobaczenia! - piszą na facebookowym profilu. Planują kolejne imprezy.

Emocje i oskarżenia

Tymczasem w czwartek radni dzielnicy jeszcze raz spotkali się z mieszkańcami i właścicielami klubu. - Na komisji ładu poparli uchwałę zarządu dzielnicy, który podjął decyzję o rozwiązaniu umowy z włascicielami Huśtawki. Przekonali ich mieszkańcy- mówi Urszula Majewska, rzeczniczka Śródmieścia.

Stanowisko radnych to nie jest decydujący, lecz intencjonalny dokument. Mimo to posiedzenie wywoływało emocje. - Były skargi, a nawet płacz - podkreśla Majewska.

- To było przestawienie, a radni się na nie nabrali - twierdzi Piotr Lipka, współwłaściciel klubu. - Robimy wszystko, żeby wokół Huśtawki było cicho. Zamykamy okiennice o 22.00, zamontowaliśmy wygłuszenie, ochrona pilnuje wejścia, byliśmy otwarci na sugestie mieszkańców. Sam jestem mieszkańcem Śródmieścia - zaznacza. - Mimo to zarząd dzielnicy podjął decyzję o zerwaniu umowy. I to powołując się na nieprawomocny wyrok sądu - oskarża.

- W sprawie zakłócania ciszy przez Huśtawkę są dwa wyroki. Jeden rzeczywiście jest nieprawomocny. Ale na decyzję zarządu wpłynęły głównie skargi mieszkańców i liczba interwencji policji w tym miejscu - tłumaczy Majewska.

Zapowiadają walkę

Lipka nadal uważa, że to zła wola doprowadziła do konfliktu. Rozważa obronę swoich racji w sądzie. - Zainwestowaliśmy w to miejsce - mówi.

Jeszcze można podpisywać petycję w obronie klubu. W najbliższym czasie trafi ona do stołęcznego Ratusza. - Osobny list w obronie kulturalnych miejsc w Śródmieściu napisali artyści, w tym Staszczyk i Waglewski. On też zostanie złożony w urzędzie - zapowiada Lipka.

Z kolei miasto, jeśli klub się nie wyprowadzi, może wszcząć procedurę eksmisji. W sprawie jest jeszcze jeden wątek. Kamienica, w której znajduje się Huśtawka ma zostać zwrócona spadkobiercom byłych właścicieli. - Procedura jest bardzo zaawansowana - informuje Majewska.

Do sprawy będziemy wracać.

mz/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »