Rytm miasta

10.12.2010 21:23 w role komiksowych postaci wcielili się aktorzy

Tytus, Romek i A'Tomek przemówili

Dowcipni, błyskotliwi, perfekcyjni - zmierzyli się z ukochaną historią. Do książki „Tytus, Romek i A'Tomek: Wyspy Nonsensu” dołączona jest płyta CD ze słuchowiskiem stworzonym przez znanych aktorów. Wcielili się oni w role naszych ulubionych komiksowych postaci. O tym, jak przebiegała praca nad nagraniem, opowiadał w "Rytmie Miasta" Tomasz Kin, inicjator projektu.

W nagraniu usłyszymy Arkadiusza Jakubika w roli Tytusa, Rafała Mohra jako Romka, Bartłomieja Topę, czyli A'Tomka, Krzysztofa Globisza jako Profesora T.Alenta. Narratorem jest Ksawery Jasieński.

- Od zawsze byłem fanem Tytusa, Romka i A’Tomka – opowiadał w "Rytmie Miasta" Tomasz Kin. - Któregoś dnia pomyślałem, że bohaterowie powinni przemówić. Zgłosiłem się do Henryka Chmielewskiego, twórcy komiksu, zwerbowałem aktorów, którzy chętnie zgodzili się na współpracę i ruszyliśmy - opisywał.

Efekt po kilku miesiącach

- Pracowaliśmy nad projektem kilka miesięcy, a następne pół roku trwało jego udźwiękowienie – opowiada pomysłodawca. – To była naprawdę fajna zabawa.

W książeczce znajdują się rysunki narysowane przez Papcię Chmiela, czyli Henryka Chmielewskiego. – Pan Henryk bardzo nam pomagał. Stworzył wszystkie ilustracje i widać było, że pomysł mu się podoba – mówi Kin.

Tytus, Romek i A’Tomek uspokajają czytelników, a teraz i słuchaczy. – Zapewniają, że jeszcze wrócą – śmieje się gość „Rytmu Miasta”.

Ponad 30 letni towarzysze

Książka opisuje kulisy powstania dowcipnego słuchowiska, nawiązującego do legendarnego komiksu Papcia Chmiela - Tytus, Romek i A'Tomek. Historia harcerzy, którzy próbują uczłowieczyć pewną niesforną małpę, jest znana pokoleniom czytelników. Pierwszy tom wydano w 1975 r.

aq/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »