Rytm miasta

10.10.2011 21:08 Finał konkursu MPW i Tvnwarszawa.pl

"Twoja Klisza z Powstania": poznaj zwycięzców

SERWISY:

 

Kilkadziesiąt nadesłanych fotografii, kilka tysięcy oddanych głosów. Zakończył się konkurs na najlepsze zdjęcia i film z gry miejskiej "Twoja Klisza z Powstania". Zwycięskie prace wyłonili internauci w głosowaniu na tvnwarszawa.pl oraz jury. Nagrodzone zdjęcia będzie można obejrzeć na specjalnej wystawie w Fotoplastikonie.

W poniedziałek wieczorem odbyła się uroczystość, na której wręczono nagrody zwycięzcom. Spośród nadesłanych zdjęć swoją trójkę wybrali członkowie jury powołanego przez organizatora - Muzeum Powstania Warszawskiego: Zbigniew Furman – fotograf Muzeum Powstania Warszawskiego (przewodniczący), Jarosław Trybuś – historyk sztuki, krytyk architektury, Tomasz Meuś – fotograf, Przemysław Pokrycki- Fundacja.doc, Piotr Bakalarski, dziennikarz tvnwarszawa.pl oraz Paweł Brząkała – koordynator projektu.

Pierwsze miejsce zdobyło zdjęcie Ewa Błauciak "Sanitariuszka śpiewa na Celnej", drugie "1944" autorstwa Cezarego Tkaczyka, trzecie miejsce przypadło Piotrowi Kuleszy za zdjęcie "Powstańczy flirt"

Zwycięzcy według internautów

W głosowaniu internautów tvnwarszawa.pl zwyciężyło (24 proc. głosów) zdjęcie "Straciliśmy jednego z naszych" autorstwa Roberta Jędrali. Drugie miejsce (20 proc. głosów) zdobył Pawwwko za "Zupę plujkę". Trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Bettinowi za fotografię "Mały Powstaniec".

 

Tegoroczna edycja konkursu Twoja Klisza z Powstania poświęcona była legendarnemu fotografowi walk powstańczych na Starym Mieście Wiesławowi Chrzanowskiemu. Porucznik Chrzanowski ps. Wiesław był dowódcę 2. plutonu w kompanii Anna batalionu Gustaw. Walki tej kompanii uwiecznił na ok. 130 fotografiach.

Zdjęcia i filmy to efekt fotograficznej gry miejskiej "Twoja Klisza z Powstania" zorganizowanej w sierpniu przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Najpierw 20 z 69 nadesłanych zdjęć wybrało jury. Z finałowej puli najlepszą kliszę wyłaniają internauci portalu tvnwarszawa.pl. Swoją nagrodę przyzna także jury. Zwycięskie prace zostały nagrodzone sprzętem fotograficznym.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Lynx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2011 11:57 ~Lynx

  Wypolerowane z krwi, jakie to śliczne!

 • Lynx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2011 11:53 ~Lynx

  Nie należy się przerażać słowem ,,klisza" - jest jak najbardziej na miejscu, również w przenośni dla takich działań. Przerażające są krew, brud, łzy, strach, ruina miasta w sensie materialnym i społecznym - zamienione w wysterylizowany i wystylizowany obrazek sentymentalny i podpisany ,,wartości". W tym rachunku należy wziąć pod uwagę wartość smrodu kanałów, w których skąpane kobiety długo leczyły zakażenia, roniły zakażone płody. Nie ma nic pięknego w powstaniu (żadnym). A w tym - trzeba wliczyć do rachunku to, o czym pisze choćby w "Pamiętniku z powstania warszawskiego" Białoszewski.

 • WIT

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2011 05:45 ~WIT

  poprzednicy w komentarzach nie pojmują wartości . ale tacy nie muszą się wypowiadać. co do wyborów nagrodzonych mam mieszane uczucia. samo słowo klisza mnie przeraża - szczegół

 • nie do wiary

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2011 07:26 ~nie do wiary

  Można jeszcze zrobić musical...i też dużo ludzi na tym zarobi, pod pozoem "edukacji młodzieży". To przecież profanacja, że nie użyję bardziej trafnych określeń.

 • Edward

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2011 06:03 ~Edward

  To jest chore.Co wy robicie?!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »