Rytm miasta

29.06.2011 07:20 street art doping 2011

Streetartowcy zamalują nowe ściany

SERWISY:

Street Art.Doping wraca do miasta. W ramach trzeciej edycji festiwalu nowe murale pojawią się m.in. na kinie Atlantic, pawilonie na Kamionku, budynku sanepidu na Woli oraz przy rondzie Sedlaczka. Malowaniu towarzyszyć będzie wystawa w Soho Factory i akcja miejskiego surfingu.

- Rozpoczynamy 4 lipca od ściany kina Atlantic. Nie było wymagań, żeby znalazła się tam Marilyn Monroe czy Charlie Chaplin. Kontrolujemy pracę, ale nie wtrącamy się w to co robią artyści – zapowiedział Przemek Dzubłowski z fundacji Do Dzieła!, organizującej festiwal.

Nowe oblicze zyska również pawilon handlowy przy ul. Kinowej. Muralem ozdobi go M-City, Polak, którego prace można podziwiać na całym świecie. - Ściągnięcie tego artysty samo w sobie jest sukcesem. M-City ma swój niepowtarzalny język graficzny. Tym razem w jego pracy pojawi się kolor, choć zazwyczaj pracuje w czerni i bieli – mówił Robert Przepiórski, organizator.

Efektowne murale pojawią się także na ścianie budynku sanepidu przy ul. Chłodnej i w przejściu między pawilonami na tyłach Nowego Światu.

Sedlaczek wśród graffitti

Festiwal wspiera Zarząd Dróg Miejskich. – Do dyrektor Grażyny Lendzion przyszła matka złapanego na gorącym uczynku grafficiarza. Powiedziała "zrobił to, bo nie miał się gdzie artystycznie wyżyć" – wspominał rzecznik ZDM Adam Sobieraj. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom artystów miejska spółka udostępniła m.in. podpory wiaduktu Trasy Łazienkowskiej przy rondzie Sedlaczka. – Działacz harcerski Sedlaczek pewnie nigdy nie przypuszczał, że zostanie spopularyzowany przez graffiti – żartował Sobieraj. W tym roku na niezamalowanych jeszcze fragmentach wiaduktu pojawią się nowe murale. Artystów będzie można podpatrywać przy pracy.

Galeria street artu przy rondzie Sedlaczka rzeczywiście stała się bardzo popularna i jest chętnie fotografowana przez blogerów i Reporterów24:

 

 

Pierwsza edycja Street Art Doping odbyła się w roku 2009 "na wariackich papierach", jak przyznają sami organizatorzy. - Przetarliście szlak dla osób tworzących w przestrzeni miejskiej. Dzięki uporowi i konsekwencji stworzyliście płaszczyznę, dzięki której innym jest łatwiej – chwalił organizatorów Marcin Jasiński z biura kultury ratusza.

Sztuka i deskorolki

Tegoroczną edycję festiwalu wzbogaci malarstwa i grafiki w Soho Factory, przy ulicy Mińskiej (22-31 lipca) oraz święto deskorolkowców na zamkniętej na ul. Myśliwieckiej (9 lipca).

Piotr Bakalarski

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mikey.shivs

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2011 18:53 ~mikey.shivs

  popieram! w większości przypadków to rzeczywiście jest sztuka. podziwiam przede wszystkim wyobraźnię twórców. jak widać po niektórych wpisach na forum, nie każdy jest niestety na sztukę wrażliwy. łatwiej żłopać piwsko i gnić przed tv... peace.

 • biko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2011 16:52 ~biko

  fajnie, ja się cieszę.

 • podatnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2011 15:26 ~podatnik

  Łobuzy! Wandale! Ukarać niszczących cudzą własność! Niech sobie zbudują mur i go malują! NIE MALOWAĆ MOICH MURÓW BARANY!

 • smerf_maruda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2011 10:19 ~smerf_maruda

  Jest ok o ile nie bazgraja po nowowyremontowanych obiektach jak Dworzec centralny czy swiezo odnowione blok imieszkalne. niech se marza po jakichs ruinach czy plotach betonowych.

 • Adam Sobieraj, ZDM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2011 08:33 ~Adam Sobieraj, ZDM

  Należy dorzucić jeszcze "Inną Przestrzeń" z Galerią Tybetańską - zaczynają 1 lipca i "3graffiti", gdzie każdy może malować o dowolnej porze dnia, miesiąca, roku.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »