Rytm miasta

06.05.2011 17:23 inauguracja 7 maja

Statkiem, promem, tramwajem
Startują linie turystyczne

SERWISY:

Przejażdżka omnibusem konnym ulicami Starówki, później przechadzka w dół na podzamcze i podróż tramwajem wodnym po Wiśle, albo statkiem do Serocka. To tylko część możliwości, jakie dają nam linie turystyczne. ZTM uruchomi je 7 maja.

Już po raz trzeci warszawiacy (i nie tylko) będą mogli skorzystać ze stołecznych linii turystycznych.
Godzina na Starówce

Po Starym i Nowym Mieście pasażerów będzie woził omnibus. Pojechać będzie można trasą: pl. Zamkowy – Podwale – Freta – Rynek Nowego Miasta – Freta – Świętojerska – pl. Krasińskich – Miodowa – Senatorska – Wierzbowa – Moliera – Senatorska - pl. Zamkowy.

Omnibus może zabrać  12 osób - do 23 czerwca będzie woził pasażerów sześć razy dziennie, w soboty, niedziele i święta. Później, do 31 sierpnia skorzystać będzie można z niego pięć razy dziennie – każdego dnia z wyjątkiem poniedziałku.

A może dwie godziny na Wiśle?

Po podróży omnibusem konnym możemy przejść się na podzamcze - tam czekać będzie na nas tramwaj wodny. "Wars" będzie pływał do Grubej Kaśki. ZTM wyznaczył przystanki na podzamczu przy "River Cafe", przy Moście Poniatowskiego i na Cyplu Czerniakowskim. Do 23 czerwca będzie kursował tylko w weekendy i dni świąteczne. Od 24 czerwca do 31 sierpnia już codziennie. Pływał będzie trzy razy dziennie i cztery razy w weekendy i święta. Każdy rejs potrwa około dwóch godzin.

Cztery promy

Zaledwie kilka minut zajmie bezpłatna przeprawa promem z jednego brzegu Wisły na drugi. ZTM planuje uruchomienie ich w czterech miejscach: na linii Nowodwory - Łomianki, Zoo - podzamcze, Saska Kępa - Cypel Czerniakowski i plaża przy Stadionie Narodowym w okolice Mostu Poniatowskiego.

Każdy z promów zabierze na pokład 12 osób, znajdzie się też miejsce na rowery. Promy od 7 maja do 23 czerwca będą pływały tylko w soboty, niedziele i święta, a od 24 czerwca do 31 sierpnia również w dni powszednie.

Kanałem do Serocka

Dla nieco bardziej wymagających turystów ZTM przygotował rejs do Serocka. Statek "Zefir" wypłynie o godz. 9 z przystani na podzamczu. Przepłynie m.in. śluzą Kanału Żerańskiego, a gdy dotrze do Serocka, pasażerowie będą mieli 1,5 godz. na zwiedzanie miejscowości. Ok. 18 pasażerowie będą z powrotem w stolicy.

Na pokładzie zmieści się nawet 110 pasażerów. Na statku będzie grill oraz bufet z napojami. Od 7 maja do 26 czerwca „Zefir" będzie pływał w weekendy i dni świąteczne, a od 1 lipca do 31 sierpnia - dodatkowo w piątki.Za rejs tramwajem wodnym trzeba będzie zapłacić 18 zł, za wycieczkę do Serocka 36 zł a za przejażdżkę omnibusem konnym – 14 zł (bilet normalny). Bilet ulgowy będzie kosztował 50 proc. mniej.

ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mironi19

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.05.2011 14:38 ~mironi19

  Jest jeszcze do dyspozycji WEKENDOWA LINIA AUTOBUSOWA 800 kursująca z Metra Młociny do Palmir . Znajduje tam się cmentarz , nowootwarte muzeum oraz liczne szlaki turystyczne piesze i rowerowe prowadzące po Kampinoskim Parku Narodowym , świetne miejsce do odpoczynku na łonie przyrody zdala od miejskiego gwaru itp. Czas przejazdu 800-tką to 30 min. polecam ten autobus który kursuje z krańca w Warszawie co 60 min. - pierwszy kurs 9.20 w soboty i niedziele .

 • Rotshild

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.05.2011 10:35 ~Rotshild

  @Rurex: radzę Ci zapytaj dziadków (o ile są z Warszawy) ile przed wojną było przystani rzecznych od Cytadeli do mostu Kierbedzia. Wtedy nie było Wisłostrady i dostęp do Wisły był nieograniczony.

 • studentka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.05.2011 15:09 ~studentka

  http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/884241,7-maja-po-raz-trzeci-zostana-otwarte-warszawskie-linie,id,t.html

 • Artek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.04.2011 11:45 ~Artek

  Wiecznie niezadowoleni malontenci

 • Rurex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.04.2011 10:20 ~Rurex

  Oczywiście najważniejsze są omnisrajsy, statki i inne 'atrakcje' nie mające nic wspólnego z Warszawą. A prawdziwa historia tego miasta - zabytkowe 70- 80-letnie wagony tramwajowe gniją pod płotami.

 • AKN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.04.2011 08:53 ~AKN

  Dlaczego tak późno?! Promy powinny ruszyć już dziś, kiedy zaczyna się długi weekend. To świadczy tylko o jednym: prowincja rządzi stolicą. Uznano, że skoro słoiki pojechały do swoich miasteczek i wiosek, rodowici warszawiacy mogą poczekać na atrakcje jeszcze tydzień. Wygląda na to, że warszawiak nie ma tu nic do gadania...

 • Varsovia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.04.2011 08:40 ~Varsovia

  do podatnika: widać że jesteś wieśniak ciemny, na trakcie jest na skwerze Hoovera, na p. Zamkowym (2 toalety), w restauracjach. Spadaj wietrzny malkontencie, a co dla wawy w tym teamcie zrobił Kaczor?, totalnie nic

 • Wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.04.2011 01:08 ~Wawa

  do podatnika:
  jest na placu Hoovera i w każdej restauracji po drodze, ale po co ja to pisze, lepiej jak taki wieśniak jak Ty w ogóle tu do nas nie przyjedzie...słoik jeden!!, płaci pewnie na dodatek ten swój marny podatek gdzieś poza miastem...

 • Ulrich von Jugingen z pod krzyża

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.04.2011 22:35 ~Ulrich von…

  Weź ze sobą pochodnię i transparent, resztę załatwi za ciebie Siwa. I po kłopocie. Nie musisz się sam załatwiać. Nie martw się.

 • podatnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.04.2011 19:14 ~podatnik

  Tylko gdzie się załatwić gdy ratusz nie zapewnił toalet na Trakcie Królewskim. Srał was pies, trzeba pod Pałac Prezydencki to może Komorowski się zainteresuje co jego pupile z PO rządzący miastem oferują turystom. Na Tuska nie ma co liczyć, popiera złodziei.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »