Rytm miasta

11.01.2011 19:56 Rozstrzygnięcie konkursu

Sinfonia Varsovia pokazała logo

SERWISY:

Znamy wyniki konkursu na logotyp Orkiestry Sinfonia Varsovia. Wygrał projekt Mateusza Kowalskiego, studenta Wydziału Grafiki warszawskiej ASP.

Konkurs zainspirowany przez profesorów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie zorganizowany został przy współpracy uczelni oraz Orkiestry Sinfonia Varsovia. Mogli w nim stratować tylko studenci warszawskiej ASP.

Oszczędny zwycięzca

Do udziału zgłoszono 59 projektów. - To dużo, biorąc pod uwagę, że konkurs był zamknięty – komentował przewodniczący jury. Do finałowego etapu przeszło 20 propozycji. Zwyciężył projekt Mateusza Kowalskiego. Jury przyznało też 4 wyróżnienia: dla Angeliny Jaroć, Agnieszki Ziemiszewskiej, Jana Bajtlika i Piotra Karskiego.

Nagrodzona praca to oszczędna kompozycja inicjałów orkiestry. Jak wszystkie projekty, zakładała dwie wersje: dwuliterową dla samej orkiestry i trzyliterową w odniesieniu do jej siedziby i planowanego centrum kulturalnego. - Sugestia komisji jest taka, żeby wersji dwuliterowej używać także w odniesieniu do Sinfonia Varsovia Centrum - podpowiadał podczas ogłoszenia wyników konkursu dyrektor orkiestry Janusz Marynowski.

Czas testowania

Zanim zwycięski projekt na dobre stanie się znakiem rozpoznawczym Orkiestry Sinfonia Varsovia oraz Sinfonia Varsovia Centrum, musi przejść etap testów i konsultacji. Trzeba zbadać jego funkcjonowanie w tzw. palecie identyfikacyjnej, która będzie używana zarówno dla Orkiestry jak i dla jej nowej siedziby. Oznacza to, że organizatorzy sprawdzą, czy proponowana oprawa graficzna jest rozpoznawalna w kraju i zagranicą oraz czy jest rozpoznawana i dobrze kojarzona społecznie.

Wszystkie projekty nadesłane na konkurs można oglądać od środy do niedzieli (12 – 16 stycznia) w Sinfonia Varsovia Centrum, przy ul. Grochowskiej 272. Wstęp na wystawę jest wolny, będzie otwarta w tygodniu w godzinach 15:00 – 20:00, a w weekend 12:00 – 18:00.

js/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »