Rytm miasta

29.03.2011 13:56 XVI Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2011

Setki pomysłów na urlop

Przez trzy dni ponad 400 wystawców z 18 krajów zaprezentuje w centrum MT Polska aktualne propozycje wyjazdów, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, SPA i uzdrowisk. Na gości Targów Turystyki i Wypoczynku LATO 2011 czekają także koncerty, występy artystyczne, gry i zabawy, a także konkursy z cennymi nagrodami

- Targi LATO to doskonałe miejsce dla każdego, kto myśli o wypoczynku, ciekawym weekendzie lub wymarzonych wakacjach. W tym roku będziemy gościć rekordową liczbę wystawców, którzy przedstawiać będą różnorodną ofertę turystyczną na każdą kieszeń. Zwiedzający będą mogli nie tylko porównać propozycje biur, zasięgnąć porad odnośnie celów podróży, a nawet zarezerwować wyjazd, w niższej cenie – mówi Urszula Potęga, prezes MT Targi, organizatora Targów LATO.

Wśród wystawców Targów LATO 2011 zaprezentują się m.in. touroperatorzy, biura podróży, hotele, ośrodki wypoczynkowe, SPA, uzdrowiska, miasta, gminy, regionalne i lokalne organizacje turystyczne.

Dzień Chorwacji

Na tegorocznej edycji znajdzie się 8 stoisk narodowych: Cypru, Danii, Dominikany, Kuby, Macedonii, Norwegii, Węgier, a także Chorwacji, która pierwszego dnia targów zorganizuje Dzień Chorwacji. W ramach tego wydarzenia otwarta zostanie wystawa "Be CROative" przygotowana przez Chorwacką Izbę Gospodarczą.

Poza tym na targach zaprezentują się wystawcy z Białorusi, Bułgarii, Czarnogóry, Litwy, Łotwy, Niemiec, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch i oczywiście silna grupa z Polski. Dla miłośników kampingu ofertę kamperów przedstawi Camping Garden Paradiso z Włoch. Z kolei Tourist Organization of Bar z Czarnogóry będzie zachęcała do przyjazdu i poznania tego nadmorskiego regionu. Swoją premierę na targach będzie miało nowe biuro podróży Citron Travel. Ponadto po raz pierwszy na stoisku zaprezentuje się biuro Aquamaris. Swoje regionalne atrakcje będzie silnie promował Kołobrzeg, a do turystyki morskiej przekonywać będzie Kołobrzeska Żegluga Pasażerska.

Skosztuj sękacza z Podlasia

Warszawa również będzie prezentowała stołeczne atrakcje kulturalne i rekreacyjne nawiązując w promocji miasta do postaci Fryderyka Chopina i Marii Skłodowskiej Curie. Z kolei Łódź będzie zachęcała do spędzania w niej czasu i odkrycia uroków tego miasta. Na stoisku Lasów Państwowych będzie można uzyskać informacje o ośrodkach turystyczno-wypoczynkowych Lasów Państwowych. Ponadto atuty podróży pociągami będzie można poznać na stoisku Kolei Mazowieckich. Niektórzy wystawcy jak Województwo Podlaskie będą zachęcać również do odwiedzenia ich terenów proponując zwiedzającym degustacje regionalnych przysmaków w tym przypadku sękacza, kindziuka czy podpiwku.

SPA, pielgrzymki, szkolenia

Zwiedzający przez trzy dni targów będą mogli nie tylko zapoznać się z wszechstronną ofertą turystyczną z Polski i zagranicy na każdą kieszeń, ale również nabyć często w promocyjnych cenach prezentowane wczasy, wycieczki, kolonie, zielone szkoły, obozy językowe, wyjazdy szkoleniowe, integracyjne, pielgrzymki, zarezerwować pobyty w ośrodkach wypoczynkowych, SPA, hotelach czy sanatoriach. Wystawcy będą dysponowali ofertami zarówno dla rodzin z dziećmi, amatorów aktywnego wypoczynku, młodzieży, studentów, nauczycieli, biznesmenów, osób organizujących wyjazdy grupowe czy osób starszych.

XVI Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2011 odbędą się 1-3 kwietnia w centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c. Wstęp na targi jest bezpłatny.


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »