Rytm miasta

09.05.2011 17:37 Warszawskie Linie Turystyczne

Ruszyły wiślane rejsy

SERWISY:

Sezon letni na Wiśle rozpoczęty. Od soboty po rzece znów kursują turystyczne statki, promy i tramwaj. Na ich pokłady zajrzał reporter Kontaktu 24, TO3.

Pierwsi chętni dopytywali o rozpoczęcie rejsów jeszcze przed długim weekendem. Jednak rzecznik ZTM tłumaczył wtedy, że większość warszawiaków i tak wyjeżdża z miasta na majówkę, a uwagę

tych którzy zostana, bardziej zajma uroczystości beatyfikacyjne.

Dlatego rejsy ruszyły dopiero w ostatni weekend. Za to na ich pasażerów czekały dodatkowe atrakcje. Najmłodsi turyści byli witani przez Pana Bilecika i dostali upominki za udział w zajęciach plastycznych organizowanych na pokładach statków. Starsi mogli liczyć na słodki poczęstunek.

Na inaugurujący sezon rejs wybrał się ~TO3 reporter Kontaktu 24. Zobacz jego relację:

 

Tramwajem do "Grubej Kaśki", "Zefirem" do Serocka

Tramwaj wodny "Wars" pływa od Podzamcza do Grubej Kaśki. Na trasie znajdują się trzy

przystanki: na Podzamczu przy River Cafe, przy moście Poniatowskiego i na Cyplu Czerniakowskim.

Od 7 maja do 23 czerwca statek "Wars" pływa tylko w weekendy i dni świąteczne, a od 24 czerwca do 31 sierpnia – codziennie. Przewidziano trzy kursy dziennie w dni robocze i cztery kursy w weekendy i święta. Każdy rejs trwa około dwóch godzin. Bilety są dostępne bezpośrednio na statku w dniu rejsu lub w przedsprzedaży w biurze Żeglugi Stołecznej przy ul. Świętokrzyskiej 36.

Ci, którzy mają więcej czasu, mogą się wybrać w ośmiogodzinny rejs do Serocka. Statek "Zefir" wypływa o godz. 9.00 rano z przystani Podzamcze, pokonuje śluzę Kanału Żerańskiego i około południa przybija do Serocka. Tam pasażerowie mają ok. 1,5 godziny na zwiedzanie miasteczka i odpoczynek. Około godziny 18.00 "Zefir" przypływa z powrotem do stolicy.

Statek zabiera na pokład 110 pasażerów. Jest na nim grill oraz bufet z napojami. Od 7 maja do 26 czerwca "Zefir" pływa w weekendy i dni świąteczne, a od 1 lipca do 31 sierpnia - dodatkowo w piątki. Bilety są dostępne w przedsprzedaży w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Centrum oraz u armatora w dniu rejsu.

Promem między brzegami

Brzegi Wisły połączyły bezpłatne przeprawy promowe, dzięki którym w ciągu kilku minut można się szybko przedostać na drugą stronę rzeki - z Nowodworów do Łomianek, Cypla Czerniakowskiego do Saskiej Kępy, Podzamcza do ZOO i mostu Poniatowskiego do plaży przy Stadionie Narodowym. Każdy z promów zabiera na pokład 12 osób i został wyposażony w 12 miejsc dla rowerów. Promy od 7 maja do 23 czerwca pływają tylko w soboty, niedziele i święta, a od 24 czerwca do 31 sierpnia również w dni powszednie.

Ceny

Za rejs tramwajem wodnym trzeba zapłacić 18 zł, a za wycieczkę do Serocka 36 zł. Przejazd promem jest bezpłatny.

Grupy liczące od trzech do pięciu osób, w tym co najmniej jedno dziecko poniżej 18. roku życia, mogą nabyć tzw. bilet rodzinny.

js/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »