Rytm miasta

24.06.2011 20:42 Rekreacja nad rzeką

Praska plaża będzie prywatna

SERWISY:

Wypożyczalnia sprzętu pływającego i punkty gastronomiczne - o nie już w przyszłym roku może wzbogacić się plaża położona vis-à-vis Stadionu Narodowego. Władze miasta właśnie ogłosiły konkurs na jej trzyletnią dzierżawę.

Miasto zrobiło tu boisko, ogólnodostępny grill i rozstawiło leżaki. Teraz ma być jeszcze więcej atrakcji. Plaża, która do tej pory była zarządzana przez ratusz, ma zyskać prywatnego administratora. Zwycięzca konkursu podpisze z Zarządem Mienia umowę, w ramach której będzie musiał zrealizować zaproponowany w konkursie program kulturalno-sportowy.

"Będzie za darmo"

Czy to znaczy, że za wejście na działającą dotychczas plażę trzeba bedzie płacić? - Na pewno nie. Dostęp do plaży bedzie otwarty dla wszystkich. Natomiast zakładamy, że dzierżawca zbuduje też zaplecze komercyjne, jak wypożyczalnie sprzętu pływającego czy gastronomię – tłumaczy Marek Piwowarski, pełnomocnik prezydent miasta ds. Wisły.

W sumie do zagospodarowania jest ponad 10 tys. metrów kwadratowych plaży. Dzierżawca, który wygra w konkursie, będzie musiał płacić czynsz w wysokości ponad 35 tys. zł miesięcznie.

Gotowa w 2012

Plan zakłada, że inwestycje na plaży zaczną się w przyszłym roku. - Udało nam się zakonczyć doprowadzanie mediów. Są już przyłącza kanalizacyjne i energii elektrycznej, więc jest duże pole do popisu - mówi Piwowarski. 

W stolicy działa już jedna prywatna plaża nad Wisłą, La Playa. W ciągu dnia każdy może wejść i np. pograć w siatkówkę plażową czy poopalać się na leżaku. Wieczorem odbywają się tam płatne imprezy.

mjc/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • O!

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.07.2011 15:32 ~O!

  coś z tymi plażami średnio wszystkim wychodzi, co roku nawieziony piasek zmywa powódźi zostaje bagno i chaszcze

 • BeeJay

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2011 19:10 ~BeeJay

  Plaża vis a vis Stadionu Narodowego to raczej leży na lewym brzegu Wisły, ta praska to raczej przy Stadionie.

 • Edek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2011 11:01 ~Edek

  Wszystko co jest na stronie prawej Wisły tworzone nie ma ze sobą połączenia aby CAŁOŚĆ funkcjonowało w iście wypoczynkowo rekreacyjnym kompleksie.
  Nie ma wizji całej strony prawej Wisły
  Tu piasek nasypią, dalej jakąś pijalnie piwa postawią i jak jedziesz wzdłuż prawej strony Wisły to masz wrażenie że nikt nad tym nie panuje.
  Ale my się cieszymy że coś się dzieje. Z większego bałaganu typu Jarmark Europa?
  A naprawdę można by było te rejony brzegów Wisły prawej strony podzielić miedzy inwestorów którzy by coś normalnego stworzyli ja mają pieniądze i chęci.

 • Rotshild

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2011 10:05 ~Rotshild

  @Wojtek; zgadza się, ja pamiętam jeszcze na przełomie lat 70/80 można było sobie pograć w tenisa, siatkówkę czy w piłkę. Cały ciąg przy ZOO to były fajne tereny rekreacyjno - sportowe. A teraz? Menelstwo i syf.

 • wstyd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2011 09:39 ~wstyd

  Ale po co prywatyzować? Znowu alkohol będzie się lał strumieniami i disco polo+ karaoke całą noc na pełen regulator- po co? Dla gawiedzi? Żeby można sobie było obrzygać Wisłę . Idea plaży doskonała ale dlaczego miasto nie może na tym w sposób cywilizowany zarobić i mieć pieczę co się tam dzieje? Tym miastem rządzi pieniądz a nie ludzie wrażliwi społecznie. Władza wyjedzie sobie w wakacje gdzieś zagranicę i ma w nosie to co dzieje się w stolicy.

 • Wojtek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2011 07:21 ~Wojtek

  Tak bylo a moze i lepiej w latach 60 i 70 Od Trasy WZ do Mostu Starzynskiego to byla jedna wielka plaza Byla nawet wieza spdochronowa korty tenisowe i boiska do gry .Szatnie i prysznice i czyste WC. Bajka ? Nie ! PRAWDA.

 • tedd77

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2011 06:59 ~tedd77

  Może i będzie za darmo, ale za wysokim płotkiem i z ochroną przy wejściu. Oczywiście magnetyczne karty wstępu dla nowobogackich, którzy tylko tak potrafią pokazać jak są ważni. Z resztą oni nie potrafią inaczej - wystarczy spojrzeć na nowo budowane osiedla. Plaża getto odpowiada ich zapotrzebowaniom.

 • AXX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.06.2011 23:00 ~AXX

  Uważajcie, bo burżuazyjne rządy sprywatyzują wam wkrótce tyłki.

 • alfasik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.06.2011 22:22 ~alfasik

  jaki tam 3letni,kto zainwestuje na tak krotki okres :-),i jeszcze bedzie musial tylko placic /msc !.na pewno cos sie zmieni :)

 • g

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.06.2011 21:29 ~g

  dobrze że tylko 3 letni okres dzierżawy...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »