Rytm miasta

23.10.2011 14:30 Warsztaty parkourowców

"Potrzebne są tylko buty"

SERWISY:

Miejska przestrzeń opanowana przez fanów parkouru. W gimnazjum numer 92, przy ul. Koncertowej 4 stowarzyszenie Parkour United zorganizowało wyjątkowe warsztaty

- Parkour to swobodne przemieszczanie się, czyli poruszanie się i wykorzystywanie różnych elementów do skoków i wspinaczki. Jest to płynne przemieszczanie się w otaczającej nas strukturze – mówi Kamil Dołowski ze stowarzyszenia Parkour United.

W warsztatach mógł wziąć udział każdy. Wśród ćwiczących parkour znalazły się również dzieci. Przyczyna była prosta. Ten sport nie wymaga, żadnego sprzętu.

- Potrzebne są tylko buty. Tyle wystarczy. Można przemieszczać się w dowolnym miejscu. To jest właśnie parkur – mówi Bernard Dolatowski, młody miłosnik parkouru.

"...gdy się lata"

Uczestnicy warsztatów ćwiczyli techniki skoków w sali gimnastycznej wypełnionej materacami, rusztowaniami i skrzyniami. Na warsztatach, trenowało wspólnie 101 osób, a dodatkowo pojawiło się 40 gości. Co przyciąga ich do tego niezwykłego sportu?

- Można się poczuć wolnym i spełnionym. Parkur daje niesamowite uczucie, gdy się lata nad przeszkodami, czy wykonuje proste skoki. W ten sposób można przełamywać swoje bariery – podkreśla Kamil Słomkowski, traceur, czyli osoba uprawiająca Parkour.

Kolejna odsłona warsztatów już za tydzień w sobotę 29 października o godz. 20:00 w Parkour United Academy. Szczegóły znajdziecie na stronie organizatorów.

band//par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • subiektywnie obiektywny

    zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2011 01:16 ~subiektywn…

    popieram młodych,aktywnych ,ten "nowy"sport może w końcu oderwie małolatów od monitorów i pomoże spalić te puste kalorie pochłaniane w kebabach,kfc itp.Przykro jest patrzeć na młode schorowane pokolenie które nienawidzi w-fu,a sport to zna z telewizji albo ma kontakt za pomocą kabla od pada!!!I pomyśleć że jeszcze 15-20 lat temu parkour uprawiało 85% dzieciaków,mało tego kto nie skakał po murkach,drzewach,garażach itd, był wyśmiewany przez rówieśników , a dziś to z jednej strony obciach ,a z drugiej sport wyczynowy...ech pozdrawiam aktywnych TAK TRZYMAĆ

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »