Rytm miasta

09.02.2011 15:57 Otwarcie drugiej części Centrum Nauki Kopernik

Pokolenie 2.0 spotka się
w Centrum Nauki Kopernik

SERWISY:

Spotkanie z profesorem-cyborgiem oraz interaktywna impreza, na której klubowicze sami będą tworzyć muzykę. Tak zapowiada się otwarcie 3 marca galerii RE:generacja, czyli drugiej części otwartej dla zwiedzających w Centrum Nauki Kopernik. 

Nadzór budowlany wydał w środę zezwolenie na użytkowanie modułu B i Planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Oznacza to, że już 3 marca pierwsi zwiedzający wejdą do nowych wystawowych przestrzeni, bardzo już popularnego miejsca w stolicy.

Co kryje się pod określeniem "moduł B"? To galeria RE:generacja, na którą składać się będzie 80 multimedialnych i interaktywnych eksponatów. Przy multimedialnych stanowiskach będzie wszystkiego dotykać, próbować, eksperymentować z psychologią, socjologią, antropologią, poznać mechanizmy rządzące kulturą masową, reklamą, mediami, polityką oraz odkryć przyszłość społeczeństw i cywilizacji – technologie robotyczne i zagrożenia ekologiczne. 

- Nazwa nieprzypadkowo kojarzy się z odpowiedzią na e-mail. Bo RE:generacja to galeria dla ludzi, którzy mają coś do powiedzenia, ale są też ciekawi innych. To miejsce spotkań pokolenia 2.0. – zapowiada dyrekcja Centrum Nauki Kopernik.

Zobaczycie profesora-cyborga

Już samo otwarcie galerii RE:generacja będzie dużym wydarzeniem. Specjalnym gościem będzie brytyjski cybernetyk prof. Kevin Warwick, którego określa się mianem "profesora-cyborga". Wszystko dlatego, bo wszczepił sobie oraz swojej żonie zintegrowany z układem nerwowym implant, który pozwala im nie tylko na komunikację z maszynami i sterowanie nimi za pomocą myśli, lecz również komunikowanie się za pomocą komputerów sprzężonych z implantami.

To nietypowe małżeństwo opowie, czy można złapać cybernetycznego wirusa, czy z pomocą technologii można czuć ciało drugiego człowieka jak własne i jak wygląda świat widziany w ultrafiolecie. 

Spotkaniu będzie towarzyszył performance przygotowany przez grupę Łuhuu! Podczas niego każdy będzie mógł pobawić się we Władcę Marionetek i poznać grupę rozmownych Tachikomów, czyli robotów obdarzonych sztuczną inteligencją.

Eksperymentalna impreza klubowa

Spotkanie z brytyjskim profesorem to tylko część niezwykłego wieczoru w CNK. O godz. 20.00 wystartuje impreza klubowa, którą poprowadzą didżeje z grupy Reactable z Hiszpanii. Impreza będzie różnić się od innych tym, że sami klubowicze będą mogli generować dźwięki.

Tworzenie muzyki będzie możliwe dzięki syntezatorowi w kształcie okrągłego stołu o podświetlanym blacie, po którym poruszać się i obracać będą różne obiekty. W zależności od ich kształtu i interakcji między nimi generowany jest dźwięk. Tego instrumentu używała między innymi Björk podczas trasy koncertowej promującej płytę "Volta".

3 marca galeria RE: generacja będzie otwarta dla gości do godziny 24.00.

Otwarcie galerii RE:generacja w Centrum Nauki Kopernik
3 marca
ul. Wybrzeże Kościuszkowie 20

godz. 18.00
spotkanie z prof. Kevinem Warwickiem, sala audytoryjna CNK, wejście B czynne od 17.30) oraz zwiedzanie galerii
godz. 20.00–24.00
impreza klubowa (poziom -1, wejście od 19.30) oraz zwiedzanie galerii

Wstęp na oba wydarzenia otwarcia jest wolny. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Śledź informacje w serwisie Facebook.

myk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »