Rytm miasta

22.06.2018 11:29 WARSAW IMPROV FESTIVAL

Pięć dni niekończącej się komedii.
Trwa festiwal improwizacji

SERWISY:

Ruszyła druga edycja Warsaw Improv Festival. To prawdziwa gratka dla fanów improwizacji teatralnej i sztuki komediowej. Na dwóch scenach - małej i głównej - prezentują się najlepsze grupy komediowe z Polski i zagranicy.

- Już drugi raz chcemy sprawić, aby Warszawa stała się międzynarodowym centrum improwizacji. Przez pięć dni można obejrzeć ponad 40 spektakli, granych przez improwizatorki i improwizatorów z różnych części świata - zapowiadał Paweł Najgebauer ze Szkoły Impro, odpowiedzialny za program festiwalu.

Festiwal ruszył w środę i trwa do niedzieli. W tych dniach od godziny 18 do około 21 prezentowane są grupy z różnych części Polski i świata. Większość spektakli jest grana w dwóch językach: polskich i angielskim.

Dwie sceny

Artyści prezentują się na dwóch scenach: głównej w Kinie Muranów (gdzie obowiązują bilety) i małej scenie w Resorcie Komedii, gdzie wstęp jest bezpłarny.

Pierwszy dzień Warsaw Improv Festival rozpoczął się rozrywkowym szlakiem Los Angeles - Brema - Warszawa. Artystki i artyści z tych trzech miast zagrali cztery komediowe, improwizowane spektakle. W czwartek na Głównej Scenie pojawili się z kolei Klancyk, The Tea Cocks i Pinque Pony.

W piątek obejrzymy tylko grupy z Polski, improwizujące po polsku. Na dużej scenie zaprezentują się: Hulaj po warszawsku feat. ABBBA, Klub Komediowy, krakowski AD HOC i wrocławska Improkracja.

W sobotę na głównej scenie wystąpią natomiast światowe gwiazdy improwizacji: Patti Stiles, Cook County Social Club i Andy Eninger Solo.

I ostatniego dnia - w niedzielę - zaprezentują się: JTS Brzytwa z Warszawy, SKLEJKA z Gdańska i grupa Teraz z Torunia.

Rozrywka i nauka

"Następnie po godzinie 22 przenosimy się na małą scenę do Resortu Komedii, na którą był otwarty nabór. Zobaczymy na niej wiele warszawskich grup: improwizowaną Dynastię, duety musicalowe (Cinema Disco, Piano Impro Szał) albo  energetyczne grupy, w których jest tak wielu członków, że nie mieszczą się na scenie (Arnold S.)" - zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

I podkreślają, że festiwal to nie tylko rozrywka, ale też rozbudowana część edukacyjna. "Zaawansowani improwizatorzy będą brali udział w warsztatach z instruktorami ze Stanów Zjednoczonych, z Australii i warszawskiej Szkoły Impro, zdobywając i szlifując nowe umiejętności" - czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Warszawę odwiedzają eksperci współpracujący m.in. z Comedy Central czy Saturday Night Live, od lat specjalizujący się w improwizacji. - W Polsce ta sztuka dopiero się rozwija, więc potrzebujemy wiedzy od bardziej doświadczonych środowisk - podkreśla Paweł Najgebauer.

Szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie Warsaw Improv Festival.

 

Niedawno w Warszawie odbył się Warsaw Orange Festiwal:

kw/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »