Rytm miasta

14.04.2011 18:55  

Parada Równości 11 czerwca
Gwiazdy na Warszawiance?

SERWISY:

Koncert gwiazd z Niemiec i Holandii w Miasteczku Równości na Warszawiance - taki będzie najprawdopodobniej finał tegorocznej Parady Równości, która odbędzie się pod hasłem "Wszyscy chcą kochać".

Parada Równości to coroczna manifestacja środowisk LGTB, czyli lesbijek, gejów, osób transgenderowych, biseksualistów oraz tych sprzeciwiających się homofobii i dyskryminacji.

W tym roku po raz pierwszy po zakończeniu manifestacji ruszy Miasteczko Równości. Będzie to plenerowa bezpłatna impreza, na której będzie można posłuchać muzyki. Urządzone będą tam także stoiska organizacji pozarządowych, partii, klubów itp. 

- Rozmawiamy z Warszawianką. Rozmowy są pozytywne. Cena najmu obiektu na imprezę jest jednak wysoka, około 100 tysięcy złotych, ale szukamy środków – powiedział tvnwarszawa.pl rzecznik parady ukrywający się pod pseudonimem "Jej Perfekcyjność". – Do 10. maja musimy wszystko załatwić, żeby Miasteczko Równości w ogóle mogło stanąć – dodał.

Dokładna trasa manifestacji zostanie ustalona, gdy znana będzie ostateczna lokalizacja Miasteczka Równości.

Gwiazdy w Miasteczku Równości

W Miasteczku Równości spodziewać się można wielkich gwiazd. Na razie jednak organizatorzy nie chcą zdradzać szczegółów.

- Niedawno byliśmy w Berlinie i Monachium. Nawiązaliśmy nowe kontakty z artystami. Możemy zdradzić, że na pewno pojawią się gwiazdy muzyki elektronicznej światowego formatu z Niemiec i Holandii. Z polskich artystów udział potwierdziła Ramona Ray, która wystąpi na jednej z platform i potem w klubie. Przyłączyć się chce również Tatiana Okupnik – wyjaśniał Jej Perfekcyjność.

Trasa nie jest jeszcze znana

Organizatorom zależy na tym, by na paradzie pojawiło się jak najwięcej zagranicznych gości. - Wystąpiliśmy do MSZ z prośbą o ułatwienie przyjazdu tym osobom, które potrzebują wiz, aby przyjechać do Polski i dostaliśmy zapewnienie, że służby konsularne będą sprawnie rozpatrywać wszystkie wnioski wizowe. Przełożono termin Parady Równości w Mińsku, która także planowana była na 11 czerwca, aby białoruscy aktywiści mogli wziąć udział w warszawskiej paradzie – poinformował PAP rzecznik parady.

Komitet organizacyjny starał się o patronat honorowy prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Ratusz jednak im odmówił.

- Prezydent Warszawy nie obejmuje patronatem manifestacji i zgromadzeń – można przeczytać w piśmie dyrektorki gabinetu prezydent Renaty Wiśniewskiej, skierowanym do rzecznika parady.

Politycy wspierają paradę

Coraz więcej osób przystępuje do Komitetu Honorowego Parady Równości. Obecnie są w nim m.in. posłowie Marek Balicki, Marek Borowski, Ryszard Kalisz, Grzegorz Napieralski, europosłowie Wojciech Olejniczak, Joanna Senyszyn, działaczka społeczna i pisarka Sylwia Chutnik, prof. Inga Iwasiów, prof. Maria Szyszkowska.

W tym roku paradę przygotowuje komitet organizacyjny, w którego skład wchodzą różne grupy. - Po zeszłorocznej Europride fundacja postanowiła nie dołączać się do komitetu organizacyjnego tegorocznej parady, ale z pewnością włączy się w przygotowanie wydarzeń jej towarzyszących – zapowiedział prezes Fundacji Równości Tomasz Bączkowski.

myk/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Kacper~

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2011 09:05 ~Kacper~

  A w jaki sposób oni wam szkodzą lub robią coś złego? (oczywiście poza naruszaniem waszej heteroseksualnej czystości) Jest jakiś powód, czy tylko tak wylewacie na nich swoją agresje, frustracje i co tam jeszcze w tych swoich główkach macie...?

 • ANTEK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2011 22:43 ~ANTEK

  ANTY ZALOSNI JESTESCIE ZAGLADACIE BEZ PARDONU KONMUS W GACIE !
  NIECH SOBIE SPIA Z KIM CHCA WAZNER ZEBY DRUGA OSOBA CHCIALA I BYLA PELNOLETNIA.

 • ZEN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2011 13:22 ~ZEN

  Masakra...Na polach w babicach niech to miasteczko robia...

 • Skin88

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2011 13:17 ~Skin88

  Oby skini zrobili to co do nich należy i usunęli te ścierwo

 • Tomko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2011 12:37 ~Tomko

  Skłd " komitetu honorowego" wystarczy za komentarz tej całej hucpy. Poglądy lewacko-burackie maja pierwszeństwo, won z moralnością i zasadami ( wszak to polski ciemnogród ) a my są postępowe europejczyki...
  PS. Rozumiem że popieraja, to znaczy wezmą udział i będą pochód prowadzić. Na ten dzień postępowi lewacy powinni zamienić czerwone szturmówki na pek piór w...( dowolnie gdzie któremu pasuje), zaś postępowi posłowie, mam nadzieję, nie skryją się w tłumie, lecz poprowadzą pochód w strojach, hm, nazwijmy to:"organizacyjnych imprezy".

 • Kazio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2011 11:25 ~Kazio

  Te, Motaba, ja nie jestem fanatycznym katolem Nie jestem nawet zwykłym katolem. Dla mnie zboczenie to zboczenie i tego g... nie zamierzam oglądać. Jak się kiedyś inny zbok dobierze do twoich dzieci, to zapewniam cię że on też będzie spoko. W Danii już nawet spoko partię utworzyli i chcą swoich praw, bo przecież oni są spoko a dzieci to lubią... Nie ma jak unijny postęp!

 • Motabaj164

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2011 11:16 Motabaj164

  Na ostatnią paradę pojechałem z ciekawości na rowerku. To są naprawdę spoko ludzie. W przeciwieństwie do fanatycznych katoli nie nienawidzą ludzi, tylko za ich odmienność.

  Wolę parady równości, niżeli wariatów z Krakowskiego i im podobnych.

 • audio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2011 11:12 ~audio

  Parada ekshibicjonistów. Żal ściska.

 • ringo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2011 10:51 ~ringo

  Bardzo się cieszę,że tym razem parada nie ograniczy się jedynie tylko do przejścia przez miasto!!super pomysł z "miasteczkiem"!!!Jestem na TAK!I brawo dla artystów biorących udział w koncercie!

 • karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2011 10:11 ~karol

  Tatiana Okupnik z banda pederastow? a niech ja w d zerzna.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »