Rytm miasta

16.04.2011 10:36 Finisaż wystawy "Chcemy być nowocześni"

Oldskulowy weekend:
polski design i stare auta

SERWISY:

To już ostatnia szansa, żeby zobaczyć skarby polskiego designu lat 50. i 60. Na koniec wystawy Muzeum Narodowe przygotowało dodatkowo kronikę filmową z PRL oraz zlot samochodów zabytkowych. 

Ta wystawa przyciąga tłumy zwiedzających. Jeśli ktoś zwlekał z pojawieniem się w Muzeum Narodowym, to teraz nadarza się wyjątkowa okazja. Ostatni weekend z wystawą to szereg wydarzeń jej towarzyszących.

Kronika filmowa PRL

W sobotę o godz. 13.00 oraz w niedzielę o godz. 14.00 pokazana zostanie Socjalistyczna Filmoteka Powiatowa Discovery Word. Będzie to maraton filmowy pokazujący peerelowską rzeczywistość. Filmy skomentuje satyryk Artur Andrus. 

Aukcja starych mebli i plakatów

Z kolei o godz. 18.00 (rejestracja godz. 17.00) będzie miała miejsce aukcja muzealnych mebli biurowych poddanych designerskiemu liftingowi. Projekt artystycznego przetworzenia mebli przygotowało studio „Beza Projekt" – projektantki Anna Łoskiewicz-Zakrzewska i Zofia Strumiłło-Sukiennik. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Ośrodka Wzornictwa Nowoczesnego.

Nocne zwiedzania Muzeum

Na aukcji na sprzedaż wystawione zostaną także plakaty z kolekcji Teatru Dramatycznego. Dochód przeznaczony zostanie dla Domu Aktora w Skolimowie.

Popularność wystawy "Chcemy być nowocześni" skłoniła władze Muzeum Narodowego to umożliwienia nocnego zwiedzania. Będzie to możliwe do godziny 1.00 w nocy. O godz. 21.00, 22.00, 23.00 po wystawie oprowadzą przewodnicy współpracujący z Ośrodkiem Oświatowym MNW.

Niedziela z oldmobilami

W niedzielę czeka warszawiaków prawdziwe motoryzacyjne show. W godz. 11.00-18.00 odbędzie się ogólnopolski zlot samochodów zabytkowych z lat 50. i 60. współorganizowany z Automobilklubem Polskim.

Auta przejadę trasą: Park Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza – ul. Księdza Józefa Stanka – aleja Na Skarpie – ul. Bolesława Prusa – ul. Wiejska – Plac Trzech Krzyży – ul. Nowy Świat – rondo Charles'a de Gaulle'a – Muzeum Narodowe w Warszawie

O godz. 14.00 pokazane zostaną filmy "Samochód też człowiek" i "Polski Fiat jest polski", a o godz. 16.00 Tomasz Strzeliński z Automobilklubu Polskiego wygłosi wykład poświęcony motoryzacji lat 50. i 60.

myk/aq

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Zex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.04.2011 23:36 ~Zex

  Januszsz, twój jakoś wyrafinowaniem nie powala. Zajrzyj na pierwszy z brzegu bazarek i na kilka serwisów aukcyjnych. Wyposażysz się w tydzień. A potem przylecisz tu, podziękujesz i przeprosisz.

 • januszsz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.04.2011 14:32 ~januszsz

  Zex, co za idiotyczny komentarz. Chciałbym mieć takie M2...

 • Zex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.04.2011 21:27 ~Zex

  Warto też wspomnieć, że cała wystawa mieści się na powierzchni przeciętnego polskiego M2. Padaka, moi dziadkowie mają więcej takich artefaktów...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »