Rytm miasta

18.11.2010 17:27 Startuje wyjątkowy festiwal

Niewinni Starsi Panowie

SERWISY:

Dancingi, koncerty jazzowe, akcje teatralne, warsztaty, wystawy i happeningi na niemal dziesięć dni opanują Warszawę. W czwartek 18 listopada po raz piąty rusza Festiwal Niewinni Czarodzieje. Tym razem inspiracją do stworzenia programu była twórczość Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory - autorów "Kabaretu Starszych Panów".

Festiwal będzie nie tylko okazją do zetknięcia się z twórczością Pana A i Pana B, ale przede wszystkim możliwością poznania współczesnych odwołań do "Kabaretu..." i kultury jego okresu. Rozpiętość programowa jest ogromna - od warsztatów i wykładów o polskim designie lat 50. i 60., po koncerty gwiazd.

Festiwalowe akcje będą odbywać się w ciekawych, zaskakujących miejscach takich, jak dawny Dom Partii, Restauracja Sofia czy odświeżona niedawno kawiarnia Jaś i Małgosia.

Muzyczna podróż w czasie

Uczestnicy festiwalu usłyszą Agę Zaryan w przygotowanych specjalnie na festiwal aranżach utworów z repertuaru Kaliny Jędrusik. Cały koncert poprowadzi sama wokalistka, dodając do utworów swoje refleksyjne komentarze.

Z kolei Maciek Maleńczuk wystąpi z zespołem Psychodancing w dawnej siedzibie KC PZPR przy ul. Nowy Świat. Po koncercie imprezę taneczną poprowadzi utworzony na okazję festiwalu kolektyw DJ-ski.

To nie koniec muzycznych wydarzeń festiwalu. W programie również m.in. koncert zespołu Mały Big Beat Ukulele pod tytułem "Prysły zmysły!". A dla wszystkich wielbicieli piosenek z "Kabaretu..." - Śpiewanki Starszych Panów, w których każdy będzie mógł przyłączyć się do wspólnego śpiewania.

Nowe wersje utworów Starszych Panów zaprezentują w dawnej restauracji Sofia młodzi - zespół Biff. Tuż po ich występie rozpocznie się silent evening "Nie, nie, nie budź mnie". To będzie specyficzna dyskoteka ... w ciszy. Każdy z uczestników otrzyma bezprzewodowe słuchawki, które będą połączone bezprzewodowe ze stanowiskiem DJ-a.

Gwiazdy scen i ekranów

Postać Kaliny Jędrusik zostanie przywołana nie tylko w piosenkach, ale również w fotografiach. Wystawę zdjęć artystki będzie można zobaczyć w Fotoplastikonie.

Z kolei świetne kreacje aktorskie i ulubieni bohaterowie telewizyjni z lat 50. i 60. przypomniani zostaną podczas pokazów filmowych. Będzie można zobaczyć m.in. "Upał" w reżyserii Kazimierza Kutza oraz maraton filmowy z "Wojną domową".

Happening, improwizacje i warsztaty

Festiwal to szereg wydarzeń kulturalnych z różnych dziedzin, nawiązujących tematycznie do "Kabaretu Starszych Panów". Odbędzie się m.in. happening komiksowy "Ubóstwiam drakę" w wykonaniu Nieznanych Sprawców.

Teatralna odsłona festiwalu to spektakl "Butem, knutem!", przygotowany specjalnie na festiwal przez Teatr Improwizowany Klancyk. Teatralnej improwizacji w zestawieniu z twórczością Przybory i Wasowskiego będzie można się też nauczyć na warsztatach "A to mój przyjaciel", prowadzonych przez Michała Sufina.

Aktywny udział uczestnicy festiwalu będą mogli wziąć też w eksperymentalnych warsztatach meblarskich "Meblo Twist". Ten punkt programu cieszy się ogromną popularnością i niestety wszystkie miejsca na zajęcia są już zarezerwowane. Jednak dla tych, którym nie udało się zapisać na designerskie warsztaty, czekają wykłady z tej tematyki.

Gra miejska i coś dla dzieci

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Pod hasłem "W Kawiarence Sułtan: krem i herbatka odbędą się warsztaty kulinarne dla dzieci i młodzieży.

Mali i duzi fani "Kabaretu..." będą mogli wziąć udział w grze miejskiej "Starsi Panowie poszukiwani", która odbędzie się w piątek, 26 listopada. Rejestracja w dniu gry o godz. 18.30; start o godz. 19.00 w kawiarni Retrospekcja przy ul. Bednarskiej.

ms

Zobacz dokładny program festiwalu: www.niewinniczarodzieje.pl


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »