Rytm miasta

19.08.2011 14:46 impreza dla dzieci

Malarski plener zapowie otwarcie Fortu Sokolnickiego

SERWISY:

Oficjalne otwarcie Fortu Sokolnickiego dopiero pod koniec września, ale już w ten weekend dzielnica organizuje pierwsze wydarzenie przybliżające warszawiakom historyczny budynek. W niedzielę odbędzie się "Plener malarski z Aliną" skierowany do najmłodszych.

Po unieważnieniu konkursu na gospodarza Fortu Sokolnickiego, ratusz wciąż nie powołał nowej komisji. Tymczasem władze dzielnica, nie czekając na tę decyzję, rozpoczyna działalność wokół fortu.

Na początek plener malarski

Już 21 sierpnia o godz. 12.00 pod fontanną Aliny w parku im. Żeromskiego animatorki będą czekać na dzieci i rodziców. – Będziemy malować otoczenie, podejrzymy fort z góry – zapowiada organizatorka Hanna Kożuchowska.

Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają płótna, farby, pędzle i wszelkie niezbędne materiały. Zgłoszenia dzieci do udziału w warsztatach za pośrednictwem maila plener@otwarciefortu.pl Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane na stronie internetowej oraz podczas wystawy w dniu otwarcia fortu.

Potem gry i potańcówka

We wrześniu na żoliborzan czekają kolejne atrakcje. Park i jego okolice staną się scenerią dla Żoliborskiej Gry Miejskiej "Ludzie – Czas - Przestrzeń". Zabawa, stworzony z okazji otwarcia fortu, pozwoli warszawiakom na odkrycia na nowo żoliborskiej przestrzeni i przypomni zasłużone dla dzielnicy postaci. Żoliborskie gry miejskie odbędą się 4 oraz 24 września. Rejestracja uczestników już ruszyła. Zgłoszenia należy wsyłać na adres gra@otwarciefortu.pl.

Wśród imprez zapowiadających zaplanowano także "Szemrane tango", czyli nostalgiczny powrót do przeszłości i warszawskich potańcówek. Idea powstała z inspiracji Wojtka Szewko, basisty żoliborskiego zespołu Trawnik.

- Chcemy, aby Fort Sokolnickiego stał się ważnym punktem w życiu dzielnicy, przyciągającym różne pokolenia. Również program artystyczny centrum będzie odpowiedzią na zróżnicowane potrzeby i gusta odbiorców kultury. Mamy nadzieję, że ten zamysł się powiedzie – zapowiada Krzysztof Bugla, burmistrz Żoliborza.

Na finał spadną Komety

Wreszcie 24 września odbędzie się oficjalne otwarcie Fortu Sokolnickiego. W programie znajdą się m.in. koncerty żoliborskich zespołów, zabawy taneczne, wystawy prac malarskich i pamiątkowych fotografii, pokazy filmowe twórców związanych z dzielnicą. Przewodnicy opowiedzą historię fortu i przypomną rolę, jaką fortyfikacja odgrywała w przeszłości.

Na finał zagrają Komety, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów alternatywnych, którego wszyscy członkowie mieszkają na Żoliborzu.

bako//par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »