Rytm miasta

23.03.2011 07:41 "Loki – wizja dźwięku"

Lider Comy nagrał płytę

Piotr Rogucki z zespołem Coma zagrał setki koncertów, sprzedał tysiące płyt i zdobył dziesiątki nagród. Ale wciąż szuka nowych artystycznych podniet, dlatego nagrał solową płytę "Loki – wizja dźwięku". Opowiedział o niej w "Rytmie Miasta".

Album w piętnastu odsłonach opowiada historię muzyka rockowego i awanturnika o pseudonimie Loki. To postać o ekscentrycznych poglądach i zachowaniach, łamiąca stereotypy, wzbudzającego kontrowersje i bezkrytycznie uwielbianego przez swoich towarzyszy, a w szczególności kobiety.

Wymagająca i surowa

- To pewna historia zawarta w tytule. "Loki" to pseudonim głównego bohatera, a "wizja dźwięku" informacja o tym, że jest tutaj pewien proces zamknięty w dźwiękach. To moje własne opowiadanie o ciężkich tematach – degradacji życia człowieka, który podejmuje wyzwania i trudne decyzje nie zawsze zgodne z zasadami moralnymi. Ale Loki nie boi się też konsekwencji swoich życiowych wyborów – opowiada Piotr Rogucki i dodaje, że to zapis ścieżki dźwiękowej filmu muzycznego, który nie powstał.

Piotr Rogucki jest autorem wszystkich tekstów i całej muzyki. Stylistycznie album odbiega od tego co robi Coma. Dlaczego lider zespołu zdecydował się na nagranie solowego albumu?

- To chęć sprostania oczekiwaniom publiczności oraz nieustające poszukiwanie dodatkowych źródeł energii. Cały czas szukam nowych pól do rozwijania swojej wyobraźni i fantazji – tłumaczy Rogucki w "Rytmie Miasta".

Wokalista i aktor

Wokalista ma także spore doświadczenie aktorskie. Przez kilka lat występował w TR Warszawa. Niedawno, obok Pawła Małaszyńskiego i Olgi Bołądź, zagrał jedną z głównych ról w filmie "Skrzydlate świnie". Gościnnie występował w serialach: "Oficerowie", "Trzeci oficer", "Czas honoru", "Duch w dom" czy "Hotel 52". Czy filmowa aktywność nie wpłynie na jego działalność muzyczną?

- Skoro wydaje solową płytę, a zespół Coma nagrywa w studiu swoją czwartą płytę, a dodatkowo w sobotę gramy w Stodole, to znaczy, że jestem z muzyką non stop – uspokaja Rogucki.

bako/mz

Koncert Piotra Roguckiego, 28 kwietnia, Proxima

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »