Rytm miasta

28.02.2011 07:11 Wspólna trasa koncertowa

Lao Che lubi Czesława

SERWISY:

Już od kilku lat w marcu wyruszają w trasę koncertową. Tym razem w objeździe po największych miastach będzie im towarzyszył Czesław Śpiewa. Muzycy Lao Che przyznają, że poruszają się po odmiennych muzycznych światach. Co wyniknie z tego eksperymentu, można sprawdzić już w piątek podczas inauguracji LAOCZESŁAW TOUR.

Koncert w Palladium rozpocznie trasę siedmiu koncertów w dużych klubach największych miast w Polsce. Wspólne występy z innym muzykiem mają urozmaicić wiosenną trasę, która stałe się już stałą pozycją w koncertowym kalendarzu zespołu z Płocka. Inicjatorem tego przedsięwzięcia był basista Lao Che.

Skąd pomysł na współpracę właśnie z Czesławem Mozilem? - To wyglądało w ten sposób, że padło kilka propozycji. Każdy z nas rzucił hasła artystów, z którymi fajnie byłoby w taką trasę wyruszyć. Właściwie pierwszą osobą, do której się odezwaliśmy, był Czesław - opowiada Michał Jastrzębski, perkusista Lao Che.

"Nas w telewizji nie ma"

Propozycja zespołu trafiła na bardzo podatny grunt. - Czesław okazał się fanem. Nie chcieliśmy już pukać do innych drzwi, bo również lubimy Czesława, jego muzykę, to, co prezentuje – mówi Jastrzębski.

Pytany, czy na decyzję o wspólnej trasie miał wpływ udział Czesława w programie X Factor, Jastrzębski mówi, że to przypadkowa zbieżność. - To się wszystko działo troszeczkę wcześniej, niż było wiadomo o programie - wyjaśnia muzyk. - Z drugiej strony nie wiem, co taki zespół jak my może mieć wspólnego z takim programem jak X Factor. Uważam, że nie jesteśmy zespołem, który przez telewizję pozyskuje nowych fanów. Nas w telewizji nie ma, po prostu muzyka tak działa, że ludzie na koncerty przychodzą - mówi.

Ma być spontanicznie

Czego można się spodziewać podczas występów z cyklu LAOCZESŁAW TOUR? Muzycy na razie nie przewidują wspólnych wykonań, ale nie wykluczają też spontanicznych zdarzeń. - Jesteśmy takim zespołem, który ma od początku do końca ułożony plan koncertu. Coś takiego nie było przygotowywane, ale może się wydarzyć, że Czesław w pewnym momencie wpadnie na scenę. Nie wiem, czego się spodziewać - śmieje się Jastrzębski.

LAOCZESŁAW TOUR
Palladium, ul. Złota 7/9
04.03, godz. 20.00
Bilety: 60 zł/70 zł w dniu koncertu

js/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »