Rytm miasta

03.03.2011 17:49 Warszawski Underground Muzyczny

Księżniczki na WUJku w Fabryce

SERWISY:

Baśniowo-knajpiana grupa Frozen Bird, projekt Babadag wykorzystujący tak nietypowe instrumenty jak steel drum czy glockenspiel oraz akustyczno-smyczkowy Maciej Cieślak i Księżniczki będą gwiazdami tegorocznego Festiwalu WUJek.

WUJek czyli Warszawksi Underground Jazzowy to festiwa, który od początku promuje zespoły eksperymentujące: jazzowe, rockowe i awangardowe. Dziewiąta edycja festiwalu, tym razem jednodniowa, ma na celu pokazanie nowatorskiego podejścia do formuły piosenki. Trzy zespoły pokażą, że piosenka nie musi ograniczać się do formuły zwrotka – refren ani do typowego instrumentarium.

Frozen Bird: baśniowo-knajpiana kameralistyka

Kwartet Frozen Bird tworzy muzyke nazywaną baśniowo-knajpianą kameralistyką. Piosenki śpiewane są w języku angielskim i francuskim. Opowiadają historię onirycznej wędrówki bohatera przez miasto pełne dziwnych postaci, tajemnych przejść i magicznych przedmiotów. Specyficzna muzyka idealnie wtapia się w klimat sennej przestrzeni warszawskich klubów. Zespół tworzą muzycy znani także z wielu innych improwizujących, warszawskich formacji: Bauagan Mistrzów, Plan.kton, Gaamera, Sztetl Quartet, Pablopavo & Ludziki, Trifonidis Free Orchestra, Tricphonix Street Band czy Downtown Project.

Babadag: między folkiem i ambientem

Babadag to projekt solowy Oli Bilińskiej, wokalistki znanej z zespołów Płyny i Muzyka Końca Lata. Instrumenty z wielu kręgów kulturowych - glockenspiel, steel drum i banjo – współbrzmią tu z gitarą elektryczną, basem i perkusją oraz dźwiękami zapętlonymi na looperze. Warstwę muzyczną uzupełniają i podkreślają wizualizacje malarza-autora animacji Kuby Turczyńskiego.

Cieślak i Księżniczki: leśne dźwięki wiolonczelistek

Formacja Cieślak i Księżniczki miała być jednorazowym, akustycznym projektem gitarzysty i wokalisty Macieja Cieślaka w czasie przerwy w działalności jego rodzimej Ścianki. Projekt przekształcił się jednak w pełnokrwisty kolektyw, który nagywa płyty i koncertuje. Księżniczki, czyli wiolonczelistki Karolina Rec i Edyta Czerniewicz oraz skrzypaczka Julia Ziętek, nie tylko grają ale i śpiewają i wydają z siebie i ze swoich instrumentów leśne dźwięki.

TVN Warszawa jest partnerem medialnym festiwalu.

Festiwal WUJek 9
Sobota, 5 marca, godz. 20:00
Fabryka Trzciny, ul. Otwocka 14
Bilety w cenie 35 zł (w cenę wliczone jest duże piwo)

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »