Rytm miasta

27.04.2011 17:05 Inauguracja sezonu kajakowego

Kajakami będą zdobywać Wisłę

SERWISY:

W piątek Fundacja Ave inauguruje sezon kajakowy. Do końca września w ramach projektu "Wisła dla Warszawy" będzie można popływać na różnych odcinkach Wisły i jej malowniczych dopływach.

- Od kilku lat udowadniamy, że z pozoru płaskie i nieciekawe Mazowsze kryje wiele turystycznych i rekreacyjnych atrakcji - mówi Bartłomiej Włodkowski z Fundacji Ave.

Wisła i inne rzeki

W tym roku uczestnicy wypraw kajakowych poznają nie tylko Królową Rzek, ale również dolne odcinki Pilicy, Narwi, Skrwy, Bzury i Jeziorki. Wszystkie one zasilają Wisłę swoimi wodami, a każda z nich ma zupełnie innych charakter.

- Chcemy pokazać wodniacki potencjał Mazowsza. Wisła i jej dopływy tworzą niezwykle ciekawą przyrodniczo-historyczną mozaikę, która znakomicie nadaje się do aktywnej rekreacji dla całych rodzin - wyjaśnia Włodkowski.

W wyprawach organizowanych przez Fundację Ave może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku ani nawet umiejętności pływania. Mile widziane są rodziny z dziećmi. Spływy zabezpieczają ratownicy WOPR. Organizatorzy zapewniają transport busami na miejsce rozpoczęcia spływu oraz nowoczesne dwuosobowe kajaki.

Na początek Karczew

Pierwszy rejs odbędzie się 30 kwietnia z Karczewa do Portu Praskiego. 2 maja uczestnicy popłyną dolną Pilicą, a dzień później dolnym Świdrem. Ostatnia propozycja przeznaczona jest dla miłośników emocji, bo na wodzie można spodziewać się zwalonych drzew.

Szczegóły na stronie internetowej splywajznami.pl . Dzięki dofinansowaniu projektu przez ratusz koszt wynosi w zależności od szlaku wynosi od 15 do 25 zł. Dzieci płyną bezpłatnie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »