Rytm miasta

29.03.2011 15:56 17. Festiwal Filmowy i Artystyczny Lato Filmów

Jeden tydzień, setka filmów

SERWISY:

Najnowsze produkcje z całego świata, filmy nagradzane na festiwalach, konkursy oraz sekcja najlepszych rumuńskich filmów wyróżnianych w Cannes to największe atrakcje 17. edycji Festiwalu Filmowego i Artystycznego Lato Filmów. Impreza odbędzie się w dniach 1-7 kwietnia w kinach Luna i Wisła.

Filmem, który uroczyście zainauguruje festiwal jest tegoroczny zdobywca Oscara oraz Złotego Globu w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny – "W lepszym świecie" duńskiej reżyser Susanne Bier (znanej z filmów "Bracia", "Tuż po weselu"). Pokaz festiwalowy będzie jednocześnie pierwszym pokazem filmu w Polsce.

W programie tegorocznej edycji Festiwalu znalazło się ponad 100 seansów filmowych. Na ekranie najnowsze produkcje światowej kinematografii, debiuty filmowe i wielkie nazwiska, m.in.: najnowsze dzieło Carlosa Saury "Flamenco, flamenco", "Norteado" (laureat festiwali filmowych w Bratysławie, San Sebastián i Rotterdamie), "Ponad nami tylko niebo" (nagroda Europa Label Cinemas, wyróżnienie w Berlinie 2011, "Zabij mnie, proszę" (zwycięzca Festiwalu Filmowego w Rzymie) oraz "Fryzjerkę" nowy film Doris Dörrie (reż. m.in. "Hanami - Kwiat wiśni").

Na program złożą się wybrane sekcje: MIĘDZYNARODOWY KONKURS NA FILM Z NAJLEPSZYM SCENARIUSZEM, PANORAMA KINA ŚWIATOWEGO (tytuły prezentowane na najbardziej prestiżowych festiwalach filmowych), KINO RUMUŃSKIE W CANNES (pokazy filmów nagradzanych na festiwalu w Cannes od końca lat 50.), NAJLEPSZE SCENARIUSZE SEZONU (filmy, o których warto pamiętać), PIÓRO MISTRZA (Edward Żebrowski - za podtrzymywanie wiary w sens mądrego kina, za zmysł społecznej obserwacji i precyzyjne opowiadanie, za kształtowanie kolejnych pokoleń twórców filmowych), SCENARIUSZOWY KONKURS FILMÓW KRÓTKO- I ŚREDNIOMETRAŻOWYCH "KRÓTKIE I DOBRE".

Ponadto w klubie festiwalowym Lorelei (ul. Widok 8) zagrają imprezy Piotr Broniatowski, LiquidSoundSystem oraz elektroniczno-akustyczne trio Trębski/Galiński/Młynarski.

bako

Projekcje filmów
Kino Luna, ul. Marszałkowska 28
Kino Wisła, ul. pl. Wilsona 2

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »