Rytm miasta

27.02.2011 17:53 Spektakl "Śpiewając jazz" na płycie

Jazzowe rozmowy z Carmen Moreno

SERWISY:

Carmen Moreno to kobieta o wyjątkowym głosie i osobowości, którą zachwycał się Leopold Tyrmand. Dama piosenki, babcia, koleżanka. - Miłość od pierwszego spojrzenia, ponieważ Carmen nie da się traktować inaczej - zachwyca się Maciej Zakościelny. 7 marca ukaże się pierwsza płyta w całości poświęcona 85-letniej piosenkarce.

Chociaż Carmen Moreno śpiewa na różnych scenach świata od kilkudziesięciu lat, „Śpiewając jazz" to właściwie pierwsza płyta, której jest bohaterką. - Jest to nagranie naszego wieczoru muzycznego, naszego widowiska, które miało miejsce 21 marca 2009 roku w Teatrze Bajka, pół na pół z nagraniami archiwalnymi Carmen Moreno - wyjaśnia Maciej Zakościelny. Aktor razem z Anną Serafińską, wokalistką jazzową, najpierw towarzyszyli Carmen na scenie, a potem pracowali nad stworzeniem albumu.

Zaczęło się od kolacji

- To nie było takie łatwe, żeby pozbierać te wszystkie archiwalne nagrania. Nabiedziliśmy się, żeby jakiś kształt to miało, ponieważ babcia nie za dużo nagrywała w swoim życiu - wspomina Serafińska, prywatnie wnuczka Carmen Moreno. - Fajnie jest pokazać tę historię, bo to co dzisiaj się odbywa, to nie jest pewnie taki stuprocentowy obraz tego, dlaczego ona właściwie gdzieś zasłynęła - dodaje.

Wokalistka i aktor zgodnie przyznają, że największym atutem spektaklu i płyty, jest osobisty, rodzinny klimat. - To, że ten cały spektakl dzisiaj ma takim kształt, a nie inny, to było między innymi spowodowane tym, że zaczęliśmy od kolacjowania. Myśmy kolacjowali przez kilka miesięcy w różnych domach - opowiada Serafińska. - Kolacje, wina, slajdy z podróży z całego świata... - potwierdza Zakościelny. - Dlatego prawie takie rodzinne więzy się gdzieś zawiązały po drodze - podsumowuje wokalistka.

Nie tylko muzyka

Jak mówią, właśnie to można było odczuć na scenie podczas spektaklu. Zależało im, żeby tę atmosferę przenieść też na płytę.

- Zachowane są te rozmowy Maćka z babcią, trochę ze mną. Wydaje mi się, że to jest coś fajnego - wyjaśnia Serafińka. Na płycie muzyka przeplata się z opowieściami, a nagrania archiwalne z tymi z ostatnich lat. - Jakiś ma to kształt takiej historii opowiedzianej - podsumowuje wokalistka.

Płytę z tą muzyczną opowieścią od 7 marca będzie można znaleźć w sklepach. A 5 marca Carmen Moreno, Anna Serafińska i Maciej Zakościelny wystąpią na scenie Teatru na Woli.

js

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »