Rytm miasta

22.03.2011 21:42 "Jabłko" wraca na afisz

Foremniak gra chorą na raka

SERWISY:

To sztuka o miłości, zdradzie i umieraniu, opowiedziana niebanalnie i poetycko. Na jednej scenie spotykają się Małgorzata Foremniak, Jan Jankowski i Joanna Koroniewska. "Jabłko" powraca na afisz Teatru Komedia.

"Jabłko" to sztuka współczesnego kanadyjskiego dramaturga Verna Thiessena. W życiu pary małżeńskiej pojawia się młodziutka studentka medycyny. Wkrótce okazuje się, że zdradzana żona jest nieuleczalnie chora, a dziewczyna zostaje jej opiekunką, która pomaga zmierzyć się kobiecie ze śmiercią.

- Choroba wiąże bohaterów w przedziwny sposób, bo opiekunką chorej żony jest kochanka męża. To bardzo zawiłe dla tej trójki – mówi aktor Jan Jankowski.

W rolę kobiety chorej na raka piersi wcieliła się Małgorzata Foremniak. Aktorka przyznaje, że granie osoby śmiertelnie chorej jest trudne i miała wątpliwości, czy przyjąć tę propozycję. - Kiedyś grałam już osobę chorą, a to wchodzi w człowieka. Żeby się wczuć, to trzeba to poczuć – opowiada w "Rytmie Miasta".

- Spektakl jest rzeczywiście bardziej smutny, niż wesoły. Ludzie są zaskoczeni, bo przychodzą do Teatru Komedia, a nagle widzą siebie w różnych sytuacjach życiowych – zauważa Jan Jankowski.

- Człowiek może zobaczyć siebie w wielu odsłonach i zadać sobie pytania, od których na co dzień ucieka – dodaje Małgorzata Foremniak.

Spektakl Jabłko przeznaczony jest dla widzów pełnoletnich. - Jest dużo scen erotycznych, bo z tego składa się nasze życie, i to jest bardzo ważne, również w tym spektaklu. Ale jest od 18 lat także ze względu na ładunek emocjonalny, który jest między ludźmi. Reżyser uznał, że dla młodych ludzi to może być zbyt duże obciążenie – tłumaczy Jankowski.

Teatr Komedia, ul. Juliusza Słowackiego 19A
najbliższe spektakle: 23, 24 marca, 11 maja
bilety: 25-68 zł

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »