Rytm miasta

31.05.2012 17:08 Imprezy 1 czerwca

Dzień dziecka w Warszawie

SERWISY:

Spotkanie z piratami, jazda zabytkowym autobusem, premierowe pokazy filmów, bajki zgadywanki nad jeziorem czy spotkanie z reprezentacją Polski w piłce nożnej. Lista atrakcji, które czekają na najmłodszych w Dniu Dziecka jest długa. Wybraliśmy z niej najciekawsze propozycje i dodaliśmy kilka atrakcji dla dzieci 2 i 3 czerwca.

DZIEŃ DZIECKA NA BANKOWYM

1 czerwca 9:00 - 15:00

W piątek plac Bankowy zamieni się w trzy dziecięce krainy – czerwoną, zieloną oraz błękitną. Przy Komendzie Stołecznej Policji  będzie ta błękitna. Funkcjonariusze udostępnią swoje radiowozy, quady i motocykle. Zaprezentują patrol konny, a Stołeczne Wodne Ochotnicze Ratunkowe – psy ratownicze oraz motorówkę.

Obok kina Muranów powstanie "zielona kraina". Będzie tam można wziąć udział w grach sportowych i warsztatach plastycznych. Najmłodsi będą mogli poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Strażnicy miejscy w kinie Muranów wystawią edukacyjny spektakl "O Florce, która chciała zostać piłkarzem". Dzieci będą mogły spotkać Pana Bilecika, Misia Szansusia, Królewnę Śnieżkę, czy Królika Bugsa.

Na dziedzińcu urzędu marszałkowskiego znajdzie się "czerwona kraina". ZTM przygotuje m.in. edukacyjne autobusy. Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej pokaże zabytkowy  autobus, którym dzieci będą mogły się przejechać. Najmłodsi będą mogli obejrzeć wnętrze karetki pogotowia. Straż pożarna udostępni swoje wozy oraz sprzęt do wykrywania substancji chemicznych z robotem do wykonywania niebezpiecznych prac. Atrakcją będzie również pokaz taktyk i interwencji straży miejskiej oraz skutery.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY IMPREZY

DZIEŃ DZIECKA Z REPREZENTACJĄ POLSKI - 1 czerwca od 16:15 do 18:00

Moc atrakcji czeka na dzieciaki również na stadionie Legii przy Łazienkowskiej. W przeddzień meczu z Andorą trening reprezentacji Polski będzie otwarty dla dzieci, na które czekać będą tego dnia liczne atrakcje i upominki. Trening zaplanowany jest na godz. 17:00. Wstęp na stadion od godz. 16:15. Dla dzieci i ich opiekunów otwarta będzie trybuna wschodnia (wejścia B2 i C2 od strony ulicy Czerniakowskiej). Malowanie twarzy, plakaty reprezentacji to niektóre z atrakcji szykowanych przez organizatorów, planowane są również konkursy i zabawy.

FILMOWY DZIEŃ DZIECKA W KINIE PRAHA 1 - 3 czerwca

Na dzieci czekać będzie zestaw filmów tak premierowych jak i dobrze znanych. Będzie nowy film "Goryl śnieżek w Barcelonie", ale także dobrze znany "Piękna i Bestia". Jednak filmy to nie jedyne atrakcje. Zaplanowano konkursy i zabawy dla dzieci oraz wycieczkę do kabiny operatora.  Udział w zabawie jest darmowy, bilety na filmy 13 zł.

SZCZEGÓŁY PROGRAMU

ZABAWA W HULAKULI - 1 - 3 czerwca

Hulakula zamieni się w świat znany dzieciom z bajek i kreskówek. W programie m.in.: postacie z bajek, malowanie twarzy, konkursy, animacje, zabawy taneczno - ruchowe, kolorowe baloniki, konkursy i mnóstwo nagród do wygrania. Wstęp wolny od 16:30 do 19:30, ul. Dobra 56/66.

SPOTKANIE Z PIRATAMI – 2 czerwca od 15:00 do 20:00

W Ośrodku Kultury "Sadyba" dzieci będą mogły spotkać się z Piratami i wziąć udział w poszukiwaniu skarbów. W programie festynu m.in.: konkurencje sportowo – rekreacyjne, konkurs przyrodniczy, kącik fotograficzny, konkurs plastyczny, punkt malowania twarzy, toczenie naczyń z gliny, jazda rekreacyjna na koniach oraz przejażdżki bryczką, program estradowy dla dzieci, występ zespołów dziecięcych i młodzieżowych. Wstęp Darmowy, ul Korczyńska 6.


BAJKA NAD JEZIORKIEM - 2 czerwca, godz. 14:00

Dom Kultury Rakowiec  przygotował spektakl "Zgaduj zgadula, jak było za króla – legendy warszawskie". Na pomoście nad stawikiem powstanie tego dnia amfiteatr dla maluchów. Przedstawienie będzie oparte na legendach opowiadanych tańcem. Dzieci będą odgadywać, jaka opowieść jest przedstawiana i kim są bohaterowie. Wstęp Wolny. Ul. Wiślicka 8.

BAJKOWY DZIEŃ DZIECKA - 3 czerwca 11:00 – 16:00

Ci, którzy chcą świętować dzień dziecka nie tylko w piątek, mogą wybrać się w niedzielę do Pałacu Prymasowskiego przy ul. Senatorskiej 13/15. Tam 3 czerwca o 11:00 zacznie się Bajeczny Dzień Dziecka. W programie przedstawienia teatralne dla najmłodszych, zabawa taneczna z Anną Głogowską uczestniczką Tańca z Gwiazdami, czy pokaz sprzętu policyjnego (będzie można przejechać się motocyklem), pokazy chemiczne, kącik gier planszowych i dużo innych zabaw. Impreza potrwa do godz. 16:00. Wstęp darmowy

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY IMPREZY


CZYTANKI ALCHEMII – 3 czerwca godz. 11:00

W niedzielę najmłodsi mogą iść do kina alchemia na film "Opowiadania Muminków". Jest to klasyczna ekranizacja uwielbianych cyklu powieści Tove Jansson. Po seansie wszystkie dzieci wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez animatorkę, która przeczyta fragment książki "Jak mama została Indianką". Podczas warsztatów przewidzieliśmy również zabawy, rebusy oraz upominki książkowe z okazji dnia dziecka. Kino Alchemia (ul. Jezuicka 4, Stare Miasto), bilety 15 zł/ osoba.

DZIEŃ DZIECKA W MUZEUM NARODOWYM 1 – 3 czerwca

Wiele atrakcji przygotowało także Muzeum Narodowe wraz z oddziałami. Atrakcje rozpoczną się 1 czerwca na Dziedzińcu im. Stanisława Lorentza przy Alejach Jerozolimskich 3, gdzie nowo otwarta Cafe Lorentz będzie serwować najmłodszym różne smakołyki. W menu między innymi: wata cukrowa, hot-dogi i krem z pomidorów.

W sobotę w Królikarni odbędzie się piknik, a także spotkania dla dzieci i dorosłych na wystawie "SKONTRUM. Ewolucje". W parku przed pałacem będzie można wziąć udział w warsztatach kreatywnych z zastosowaniem różnych technik plastycznych oraz w grze detektywistycznej.

W niedzielę w Muzeum Plakatu w Wilanowie – premiera najnowszej książki dla dzieci Wydawnictwa Dwie Siostry, przygotowana z okazji 23. Międzynarodowego Biennale Plakatu, pięknie ilustrowana plakatami cyrkowymi z Kolekcji Plakatu Polskiego Muzeum Pałac w Wilanowie. Z tej okazji dorośli i dzieci będą mogli uczestniczyć w warsztatach typografii i tworzenia plakatu, którym będą towarzyszyć pokazy żonglerskie.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Jak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 16:20 ~Jak

  A co dla tych dzieci starszych 15, 16...tat, przecież to też dzieci???????

 • jar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 11:41 ~jar

  szkoda że dzieciaki mają taką pogode!

 • msm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 09:14 ~msm

  elwis_m~elwis_m

  proponuję przejażdżke skuterem... wodnym, naukę pierwszej pomocy w przypadku utonięcia itp.... cudowna pogoda na dzień dziecka.


  tego akurat nikt nie mógł przewidzieć...

 • elwis_m

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 07:15 ~elwis_m

  proponuję przejażdżke skuterem... wodnym, naukę pierwszej pomocy w przypadku utonięcia itp.... cudowna pogoda na dzień dziecka.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »