Rytm miasta

11.04.2011 15:46 Casting do "Miasta" Jana Komasy

Drugi casting do filmu
o Powstaniu Warszawskim

SERWISY:

Nadal macie szansę zagrać główne role w filmie "Miasto" Jana Komasy. Dziewczyny i chłopcy w wieku 18-22 lata mogą przyjść 12 kwietnia na drugi już casting do Muzeum Powstania Warszawskiego. 

Wszyscy chętni do udziału w castingu mogą zgłaszać się we wtorek w godzinach 12.00-19.00 - rejestracja trwać będzie do godz. 16.00.

Pierwszy casting do filmu "Miasto" odbył się 22 marca również w siedzibie Muzeum Powstania Warszawskiego. Przyszło na niego ponad 1500 osób. ZOBACZ RELACJĘ TVN WARSZAWA Z CASTINGU

"Szukamy młodych, pełnych entuzjazmu"

Zdjęcia do filmu planowane są na lipiec, sierpień i wrzesień 2011. Autorem scenariusza i reżyserem jest Jan Komasa. To jeden z najpopularniejszych twórców młodego pokolenia. Jest reżyserem filmów "Sala samobójców" oraz "Oda do radości". 

Opiekę merytoryczną nad projektem sprawuje Muzeum Powstania Warszawskiego. Scenariusz filmu "Miasto" uzyskał pozytywne opinie historyków oraz poparcie środowisk kombatanckich, m.in. gen. bryg. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego ps. Motyl oraz płk. Edmunda Baranowskiego ps. Jur.

- Szukamy ludzi młodych, w wieku 18 - 22 lat, którzy będą potrafili opowiedzieć o entuzjazmie, z jakim Powstanie się rozpoczęło i o tym, jak razem z miastem chyliło się ku całkowitemu upadkowi - tłumaczy Andrzej Besztak, współproducent filmu.

Powstańcy są na tak

"Miasto" ma być opowieścią o bohaterach sierpnia 1944 roku. O młodych ludziach, którzy się kochają, którzy ruszają do walki, zabijają i giną. O ludziach, którym przyszło żyć w trudnych czasach. - Równorzędnym bohaterem ma być samo miasto, które będzie się zmieniać razem z nimi. Janek splótł to w bardzo dobrą historię, która zyskała uznanie samych Powstańców - dodaje Besztak. 

Scenariusz czytali m.in. Zbigniew Ścibor-Rylski, ps. Motyl oraz Edmund Baranowski, ps. Jur, którzy w imieniu związków zrzeszających kombatantów dali Komasie poparcie. - Wsparło nas też Muzeum Powstania Warszawskiego, które objęło film opieką merytoryczną - podkreśla producent. I właśnie w muzeum odbędzie się casting. Początek już we wtorek o godzinie 12:00.

Premiera za półtora roku

Zdjęcia do filmu mają się zacząć w lipcu tego roku. - Ważną datą będzie dla nas 1 sierpnia. Będziemy nagrywać tegoroczne obchody. Te zdjęcia znajdą się potem w filmie - zapowiada Besztak. Poza tym film raczej nie będzie kręcony w Warszawie. - Na szczęście dla miasta, ale na nieszczęście dla filmowców, Warszawa jest już dziś zbyt pięknym i zbyt nowoczesnym miejscem - tłumaczy Besztak.

Premiera planowana jest na jesień 2012 roku. Producentami filmu są Grupa ATM, Akson Studio oraz TVN.

Wszelkie pytania należy kierować na adres e-mail: miastofilm@gmail.com.

Casting do filmu "Miasto"
Muzeum Powstania Warszawskieg, ul. Grzybowska 79
12 kwietnia, 12-19, rejestracja do 16

myk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »