Rytm miasta

15.06.2011 08:52 ringo starr w warszawie

"Chłopiec z Liverpoolu"
w Sali Kongresowej

SERWISY:

Tylko kilka godzin spędzi w środę w Warszawie jeden z czwórki legendarnych "chłopców z Liverpoolu" Ringo Starr, którego John Lennon uważał za "serce" Beatlesów. Po koncercie w Sali Kongresowej odleci do Londynu.

W godzinach popołudniowych Ringo Starr powitany zostanie w Warszawie jako pierwszy Beatles, który zawitał do Polski. Muzyk przyleci do naszego kraju po wtorkowym koncercie w Rydze.

Jak poinformowali organizatorzy koncertu, w Sali Kongresowej towarzyszyć mu będzie sześciu znanych amerykańskich muzyków: Edgar Winter, Gary Wright, Rick Derringer, Richard Page Wally Palmar i Gregg Bissonette.

"Dawne dobrze znane kawałki"

We wcześniejszym wywiadzie, jakiego udzielił PAP Ringo Starr, zauważył, że przy okazji swych występów, chce również zaprezentować muzyków, których utwory gościły na listach przebojów. Ale - jak wspomniał - publiczność polska może liczyć, że usłyszy też "dawne dobrze znane kawałki", jak choćby "Yellow Submarine", "With A Little Help From My Friends" czy "All You Need is Love".

Otwarcie alei Harrisona bez Ringo

Napięty harmonogram nie pozwoli Starrowi uczestniczyć w nadaniu alei przy Kanale Piaseczyńskim imienia jego kolegi z zespołu George'a Harrisona. Muzyk nie będzie mógł wziąć udziału w uroczystości, która odbędzie się o godz. 18.00. - Nie będzie na to czasu przed koncertem - poinformowała przedstawicielka agencji Makrokoncert, która organizuje występ.

Nie tylko perkusista

W zespole The Beatles Ringo pełnił bardzo ważną rolę. Akompaniował, ale też często pełnił role leadera. John Lennon podkreślał, że Ringo jest "sercem" grupy, a George Harrison spytany jak wyglądałaby gra bez Ringo, odpowiedział: "jak jazda samochodem z trzema kołami".

Urodzony 7 lipca 1940 roku Ringo Starr (właściwie Richard Starkey) od ponad 20 lat występuje wraz z supergrupą, której skład zmienia się bardzo często. Obecne tournee w Europie rozpoczął 4 czerwca w Kijowie, a zakończy 17 lipca w Wiedniu. W planie ma 28 koncertów. Z Warszawy odleci do Londynu, by zagrać w piątek w Hampton Court Palace.

pap/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »