Rytm miasta

23.03.2011 17:58 Nowy, ważny adres warszawskiej kultury

Arsenał będzie tętnił kulturą

SERWISY:

Sala widowiskowa, pracownie filmowe i fotograficzne oraz studia dla artystów - CSW zamek Ujazdowski chwali się wyremontowanym wreszcie gmachem zabytkowego aresnału. Z tej okazji instytucja zorganizuje cykl wydarzeń specjalnych - informuje Polska Agencja Prasowa.

- Uruchamiamy nowy, ważny adres w obszarze kultury w Warszawie - mówił podczas środowej konferencji prasowej szef resortu kultury Bogdan Zdrojewski. W opinii ministra rewitalizowany i na nowo wyposażony budynek Laboratorium jest przykładem wzorowo przeprowadzonej inwestycji.

Idealne miejsce dla muzyki i teatru

W ramach projektu na nowo zaaranżowano wnętrza, zabezpieczono je również przed hałasem. Profesjonalnie wyposażono salę widowiskową o powierzchni ok. 250 mkw. - Często słyszę od profesjonalistów, że ta przestrzeń jest jedną z najlepszych przestrzeni scenicznych w Warszawie, jeżeli chodzi o jakość akustyczną. To świetne miejsce do organizacji koncertów, performansów, przedstawień, konferencji - mówił dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Fabio Cavallucci.

Także pracownie artystyczne - filmowa i fotograficzna zyskały nowoczesny sprzęt umożliwiający produkcję projektów audiowizualnych, graficznych i fotograficznych. Korzystać z nich będą artyści CSW, współpracownicy, a także artyści odbywający tzw. pobyty twórcze w Centrum. Dla swych rezydentów CSW zyskał też umeblowane pokoje i pracownie artystyczne, a także garderobę.

Galeria telewizyjna

- Niespodzianką jest stworzona w okresie ostatnich kilku miesięcy galeria telewizyjna. Stanie się ona przestrzenią, w której organizowane będą dyskusje, prezentacje i warsztaty. Będzie to coś w rodzaju studia telewizyjnego. Wydarzenia będą transmitowane na naszej stronie internetowej. Już wyprodukowaliśmy kilka programów, a od września planujemy przeprowadzanie regularnych transmisji - zapowiedział Fabio Cavallucci.

Uroczystemu zakończeniu projektu rewitalizacji Arsenału towarzyszyć będzie tygodniowy projekt interdyscyplinarny Laboratorium Live. Został on przygotowany z myślą o pokazaniu publiczności, artystom, współpracownikom Zamku oraz mieszkańcom Warszawy nowego miejsca. Od 24 do 31 marca w gmachu Laboratorium będą odbywały się warsztaty, koncerty, próby otwarte dla publiczności, performance i debaty.

Na początek Mykietyn i Komeda

Cykl zainauguruje w czwartek koncert jubileuszowy Pawła Mykietyna "Czterdziestka". W piątek odbędzie się wieczór dedykowany pamięci Krzysztofa Komedy; pianistka Lena Ledoff wykona kompozycje polskiego kompozytora jazzowego. 31 marca odbędą się warsztaty o sztuce współczesnej prowadzone przez kuratorów CSW - Marię Parczewską i Janusza Byszewskiego.

agz/abe/
bako/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »