Opcje drukowania: Tylko tekst  |   Pełna wersja   Drukuj

Informacje

19.01.2013 18:58 Trudne warunki na ulicach

ZOM: "w Warszawie utrzymana jest przejezdność"

SERWISY:

W sobotę kierowcy musieli liczyć się z bardzo trudnymi warunkami jazdy na stołecznych ulicach. Drogowcy przekonują, że robią co mogą. - W Warszawie utrzymana jest przejezdność - powiedziała po południu w TVN24 Iwona Fryczyńska. Rzeczniczka ZOM dodała, że przy takiej pogodzie nie da się utrzymać "czarnych jezdni".

- Gdzie są miejskie służby? - pyta część stołecznych kierowców, którzy narzekają na nieodśnieżone ulice.

- W Warszawie utrzymana jest przejezdność i mówię tu o drogach, po których kursują miejskie autobusy. To jest 40 proc. stołecznych ulic – powiedziała Fryczyńska w TVN24. Rzeczniczka Zarządu Oczyszczania Miasta przyznała, że warunki są trudne, ale według niej, przez Warszawę można przejechać. - Trzeba tylko dostosować prędkość i technikę jazdy do warunków na drogach - mówiła.

Czarna jezdnia? "W tunelach"

Fryczyńska przypomniała także, że służby odpowiedzialne za odśnieżanie ulic do akcji ruszyły wcześnie rano

- Od 5:55 trwają działania służb oczyszczania miasta. Bardzo trudno byłoby, przy nieustających opadach śniegu, utrzymać czarną jezdnię. To jest po prostu nie realne. No chyba, że w tunelach – dodała.

Tylko 40 procent ulic

ZOM odpowiada za utrzymanie przejezdności tylko tych stołecznych ulic, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej, czyli ok. 40 procent dróg.

- Pozostałe ulice mają swoich zarządców. Najczęściej jest to jeden z 18 urzędów dzielnic – przypomniała Fryczyńska i zapewniła, że prace służb będą prowadzone do skutku, czyli do uzyskania "czarnej jezdni".

- Taki efekt możemy uzyskać w 4 godziny po ustaniu opadów śniegu - powiedziała.

lata/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco: