Opcje drukowania: Tylko tekst  |   Pełna wersja   Drukuj

Informacje

18.03.2012 12:51 grozi im do 10 lat więzienia

Skradzione koła wystawili
na aukcji w internecie

SERWISY:Najpierw okradli warsztat samochodowy, a później swój łup wystawili na sprzedaż w internecie. Traf chciał, że wyśledził ich sam pokrzywdzony i zawiadomił policję. Paweł R., Artur M. i Michał J. zostali zatrzymani.


"Kilka dni temu do komisariatu przy ulicy Raginisa zgłosił się mężczyzna. Złożył zawiadomienie, iż w jego warsztacie samochodowym doszło do włamania do dwóch samochodów subaru klientów" - czytamy na stronie stołecznej komendy.

Trzech zatrzymanych

Z jednego z aut skradziono radio, z drugiego głośnik – z obu zniknął też komplet kół z aluminiowymi felgami. Informacja o kradzieży trafił do policji. Niedługo po całym zdarzeniu pokrzywdzony przeglądał strony internetowe i na jednym z portali aukcyjnych znalazł skradzione rzeczy.

"Funkcjonariusze błyskawicznie opracowali plan działania i przygotowali zasadzkę, w którą wpadł posiadacz kradzionych kół. Szybko wyszło na jaw, że koła zostały nabyte od trójki mężczyzn. Tego samego dnia policjanci ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o włamanie i kradzież, 25-letniego Pawła R., 30-letniego Artura M., i 32-letniego Michała J." – pisze policja.

Do 10 lat więzienia

Dodatkowo u Pawła R. znaleziono amfetaminę, zabezpieczono środki finansowe na poczet przyszłych kar w kwocie 1,4 tys. zł. Cała trójka usłyszała po dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, a Paweł R. także zarzut posiadania środków odurzających.
Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ran//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco: