System sterowania ruchem ma objąć całą Warszawę. Będą mniejsze korki?

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2016 21:21 ~warszawiak

  Nie, bo jest za dużo przejść dla pieszych sterowanych RĘCZNIE! Albo jedno, albo drugie!

 • Słoik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2016 20:46 ~Słoik

  lolek~lolek

  Niech wieśniaki i słoiki wyjadą do siebie to nie będzie korków wystarczy spojrzeć po rejestracjach coraz więcij weków w stolicy i nie dziwne że korki na ulicach wracać na swoje włosci


  Dlaczego jest tyle nienawiści wobec przyjezdnych z innych miast? Na całym świecie istnieje zjawisko migracji ludności, ale tylko w warszawie tyle się mówi o słoikach i jacy to oni źli.To jest przykre, że polak polakowi jest wilkiem. Jak Warszawa pojedzie na mazury i na całej trasie jest korek to nikt nie mówi, żebyś wracał na swoje włości.Ja sam jestem słoikiem i staram się z tym miastem integrować, tylko jest mi przykro jak cały czas mówi mi się żebym wracał do siebie.

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2016 20:32 ~stonka

  lolek~lolek

  Niech wieśniaki i słoiki wyjadą do siebie to nie będzie korków wystarczy spojrzeć po rejestracjach coraz więcij weków w stolicy i nie dziwne że korki na ulicach wracać na swoje włosci

  Duże metropolie mają to do siebie, że ściągają do pracy ludzi z okolicznych miejscowości. To proste: ludzie jadą za pracą a nie odwrotnie. Dzięki nim miasto się rozwija. Bez nich, obumarło by. Efektem ubocznym są korki, chyba, że miasto znajdzie INNE rozwiązania transportowe. Warszawskie władze, wybierane przez warszawiaków zaproponowały dzień bez biletu.... Dziwne, że ty jako stołeczny mieszczuch tego nie rozumiesz.

 • Piekny Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2016 20:19 ~Piekny Roman

  notoryczny_rowerzysta~notoryczny_rowerzysta

  To jest zwykłe marnowanie pieniędzy. Polscy kierowcy i tak będę "się ścigać" z systemem i to niezależnie od tego jak "idealnie" ten system zostanie opracowany.
  Do przeprogramowania są "polscy kierowcy" a nie sygnalizatory

  Skończ klepać te populistyczne bzdury, gdyby sygnalizacja działała sensownie to niepotrzebne by było nadrabianie prędkością.
  Ile masz skrzyżowań, że zapala się zielone ale mimo to nadal stoisz bo jest czerwone dla zjeżdżających.

 • vlmb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2016 20:16 vlmb

  Mamy już "inteligentnie" zmieniające się światła z czujnikami które nie reagują na jednoślady. Instalowane wbrew wyrokom polskich sądów. Czy opisywany w artykule system tworzą te same nieuki?

 • taka opinia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2016 19:42 ~taka opinia

  Jestem zawodowym kierowcą, jeżdżę po Warszawie 10 godzin dziennie i z moich obserwacji wynika, że w bardzo wielu miejscach, korki w tym mieście są sztucznie tworzone właśnie przez sygnalizację świetlną.

  Przede wszystkim, świateł w Warszawie jest dużo za dużo. W wielu miejscach ruch jest niepotrzebnie wstrzymywany, żeby przepuścić przysłowiowe muchy. To wydłuża czas przejazdu, zwiększa emisję zanieczyszczeń, no i często generuje właśnie korki. Wyobrażam sobie również, że utrzymanie tej całej zbędnej iluminacji niemało kosztuje. A teraz trzeba będzie wydać kolejne pieniądze na zaawansowane technicznie detektory, komputery, oprogramowanie i armię specjalistów, żeby walczyć ze skutkami istnienia tej niepotrzebnej sygnalizacji. Trochę to niegospodarne.

  Po drugie, fatalna synchronizacja na kolejnych skrzyżowaniach. Ja naprawdę nie oczekuję, że przejadę w Polsce pół miasta na zielonej fali, ale jeśli na odcinku niespełna kilometra pojazdy są zatrzymywane pięć razy i za każdym razem stoją pełen cykl, bo zielone światło ogląda się stojąc na czerwonym 200 metrów wcześniej, a gdy tylko czoło peletonu zbliża do kolejnego skrzyżowania, znów zapala się czerwone, to coś jest chyba nie w porządku z organizacją ruchu.

 • Ja2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2016 19:40 ~Ja2

  HAHA podobno system działa na skrzyżowaniu przy Moście Świętokrzyskim... powoduje tam OPÓŹNIENIA linii 162 która jeździ ww. mostem !

 • hdfghdfgh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2016 19:23 ~hdfghdfgh

  Odkąd na Wisłostradzie zamontowano ten system zaczęły tworzyć się korki, więc nie wiem czy to dobry pomysł by montować to w całym mieście...

 • lolek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2016 18:59 ~lolek

  Niech wieśniaki i słoiki wyjadą do siebie to nie będzie korków wystarczy spojrzeć po rejestracjach coraz więcij weków w stolicy i nie dziwne że korki na ulicach wracać na swoje włosci

 • notoryczny_rowerzysta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2016 18:50 ~notoryczny…

  To jest zwykłe "bezcelowe" marnowanie pieniędzy publicznych.
  Polscy kierowcy i tak będą się ścigać z "systemem" niezależnie od tego jak dobrze zostanie on opracowany
  Do "przeprogramowania" i to pilnego są POLSCY KIEROWCY a nie sygnalizacja uliczna

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »