System sterowania ruchem ma objąć całą Warszawę. Będą mniejsze korki?

 • panstwo_marionetkowe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2016 00:55 panstwo_ma…

  Przy naszych fachowcach - kazde pseudo usprawnienie jest wiekszym zakorkowaniem miasta.

 • Jaroooo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2016 00:13 ~Jaroooo

  Od kiedy wprowadzono pierwszeństwo dla tramwajów na zjeździe z mostu północnego na Myśliborską - w godzinach szczytu tworzą się trzy razy takie korki jak były wcześniej!! raz miałem taką sytuację że stałem na czerwonym 4 min. dzięki temu rozwiązaniu to tramwaj przejeżdża tą trasę max 1 minutę szybciej niż kiedyś - a samochodem nawet o 15 min dłużej się stoi!!! czy było warto????? Na tej trasie myślę że NIE!!!! zwłaszcza że z północnego są tylko 2 zjazdy!!! Ale oczywiście to jest Polska i ci co odpowiadają za takie pomysły patrzą zawsze bardzo wąsko!!! nie biorą pod uwagę jakie będą konsekwencje zmiany dla innych uczestników ruchu.... ważne aby tramwaj przejechał trasę o 1 minutę szybciej a to że od połowy mostu tworzą się korki to mają gdzieś!!!

 • Benek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2016 23:01 ~Benek

  System sterowania ruchem, aby był inteligentny potrzebuje wszystkie dane na temat zagęszczania się ruchu a nie tylko z jednego skrzyżowania. Proszę sobie zaobserwować, co się dzieje jeżeli ten system zaczyna reagować na węźle S8 "Bemowo". Aby na Lazurowej ruch był bardziej płynny blokuje się trasa S8 w kierunku Wisły, zaskoczeni korkiem kierowcy ostro hamują, ale oczywiście system o tym nie wie bo podgląda jedynie najbliższe okolice skrzyżowania.
  Może Inżynieria Ruchu zajęłaby się tym problemem!

 • fonderal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2016 22:58 fonderal

  notoryczny_rowerzysta~notoryczny_rowerzysta

  To jest zwykłe "bezcelowe" marnowanie pieniędzy publicznych.
  Polscy kierowcy i tak będą się ścigać z "systemem" niezależnie od tego jak dobrze zostanie on opracowany
  Do "przeprogramowania" i to pilnego są POLSCY KIEROWCY a nie sygnalizacja uliczna

  Bzdura. Wiele lat temu na takiej Okopowej funkcjonowała zielona fala. Przy przepisowych 50-60 na każdym skrzyżowaniu było zielone. I co? Ano wszyscy grzecznie jechali te 50, bo wyrywanie do przodu nie miało żadnego sensu.
  W kilku miastach w Polsce działał system wyświetlający sugerowaną prędkość dla przejechania na zielonym na najbliższym skrzyżowaniu. I tu też nikt nie gnał na złamanie karku, bo to zwyczajnie byłoby głupie.
  Podsumowując: są kierowcy lepsi i gorsi, ale generalnie większość potrafi ocenić, co im się bardziej opłaca. I jeżeli odniosą korzyść z przepisowej jazdy, to będą jechać przepisowo.

 • fonderal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2016 22:48 fonderal

  taka opinia~taka opinia

  Jestem zawodowym kierowcą, jeżdżę po Warszawie 10 godzin dziennie i z moich obserwacji wynika, że w bardzo wielu miejscach, korki w tym mieście są sztucznie tworzone właśnie przez sygnalizację świetlną.

  Przede wszystkim, świateł w Warszawie jest dużo za dużo. W wielu miejscach ruch jest niepotrzebnie wstrzymywany, żeby przepuścić przysłowiowe muchy. To wydłuża czas przejazdu, zwiększa emisję zanieczyszczeń, no i często generuje właśnie korki. Wyobrażam sobie również, że utrzymanie tej całej zbędnej iluminacji niemało kosztuje. A teraz trzeba będzie wydać kolejne pieniądze na zaawansowane technicznie detektory, komputery, oprogramowanie i armię specjalistów, żeby walczyć ze skutkami istnienia tej niepotrzebnej sygnalizacji. Trochę to niegospodarne.

  Po drugie, fatalna synchronizacja na kolejnych skrzyżowaniach. Ja naprawdę nie oczekuję, że przejadę w Polsce pół miasta na zielonej fali, ale jeśli na odcinku niespełna kilometra pojazdy są zatrzymywane pięć razy i za każdym razem stoją pełen cykl, bo zielone światło ogląda się stojąc na czerwonym 200 metrów wcześniej, a gdy tylko czoło peletonu zbliża do kolejnego skrzyżowania, znów zapala się czerwone, to coś jest chyba nie w porządku z organizacją ruchu.


  Właśnie opisałeś sens życia ratuszowych speców od ruchu drogowego, którym jest "uspokajanie ruchu".
  Btw moje spostrzeżenia są identyczne, im więcej sygnalizacji i jej "inteligencji", tym gorzej dla płynności ruchu i dla środowiska, tym samym również dla rowerzystów i pieszych.

 • Grr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2016 22:40 ~Grr

  To może jeszcze niech poprawią te swoje "systemy", bo irytujące jest to, że motocyklem można stać i stać na czerwonym...

 • ppp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2016 22:32 ~ppp


  lolek~lolek

  Niech wieśniaki i słoiki wyjadą do siebie to nie będzie korków wystarczy spojrzeć po rejestracjach coraz więcij weków w stolicy i nie dziwne że korki na ulicach wracać na swoje włosci
  Słoik ~Słoik


  Dlaczego jest tyle nienawiści wobec przyjezdnych z innych miast? Na całym świecie istnieje zjawisko migracji ludności, ale tylko w warszawie tyle się mówi o słoikach i jacy to oni źli.To jest przykre, że polak polakowi jest wilkiem. Jak Warszawa pojedzie na mazury i na całej trasie jest korek to nikt nie mówi, żebyś wracał na swoje włości.Ja sam jestem słoikiem i staram się z tym miastem integrować, tylko jest mi przykro jak cały czas mówi mi się żebym wracał do siebie.

  A OC gdzie i ile płacisz? Prosisz o stawki warszawskie?

 • olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2016 22:09 ~olo

  hahhaah juz jeden system jest na czerniakowskiej i ciagle sie uczy

 • polo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2016 21:53 ~polo

  wolak~wolak

  Kolejny M I Ś (słomiany)  Im więcej kosztuje tym lepiej....

 • wolak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2016 21:41 ~wolak

  Kolejny M I Ś (słomiany)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »