Metro nie dla Białołęki. Za mało mieszkańców, za duże koszty

 • Ku Przestrodze

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2015 16:26 ~Ku Przestrodze

  Dosłownie i w przenośni - kierunek "Grodzisk" to kierunek w pole, kierunek "Bródno" to kierunek w miasto. Na Bródnie również powstanie P+R i ci co chcą się przesiąść z samochodów do metra bez problemu to zrobią kawałek dalej. Stacja na Bródnie to możliwość przedłużenia metra na Żerań, Tarchomin i Młociny. Ludzie z Zielonej Białołęki są sami, nikt nie ma interesu by ich popierać, oni próbują tylko innych nabrać na popieranie swoich egoistycznych interesów. Każdy chce uciec z tej Faweli i zrobić w konia nowych słoików, tak jak kiedyś sami zostali w konia zrobieni. Metro na Fawelę to tylko "pusty marketing". Chodzi o to, żeby pozbyć się szybko mieszkanek za ładną kwotę i przenieść się w urbanistycznie uporządkowaną część miasta. Niektórzy mówią, że mieszkańców tam będzie przybywać - nie nie będzie. Ludzie są świadomi i mierzą wyżej. Tamta okolica nie ma przyszłości, a bezmyślnie zaprojektowana dzielnica obumrze śmiercią naturalną.

 • Robert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2015 14:00 ~Robert

  Dlatego, że jest jedna szkoła na krzyż na całą Białołękę.

  Zbyszek1978~Zbyszek1978

  Skoro tu mieszka za mało osób to dlaczego klas 1 w tym roku jest 17 ! Dlaczego wybudowano tu najwiekszą szkole podstawowa w Polsce i budują kolejne!?

  Trzeba patrzeć na 10 lat do przodu tylko wtedy będziemy się rozwijać . Warszawa będzie coraz większa i czy ktoś tego chce czy nie tak się stanie .

  Metro na Brodno nie ma sensu . Tam jest super komunikacja autobusowa i tramwajowa. Ponadto dzielnica bez szans na większy rozwój .

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2015 13:49 ~warszawiak

  Niech wszyscy "przyjezdni", mieszkające na Białołęce, zameldują się w Warszawie to pogadamy. Kto będzie za to płacił?

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2015 13:45 ~warszawiak

  W wielu państwach metro pod ziemią jedzie w centrum a później wyjeżdża na powierzchnię i jedzie dalej (np. Francja - Paryż, Niemcy - Berlin i wiele innych). Czemu w Warszawie tak nie mozna zrobić? Widać chodzi o kasę a nie o wygodę dla ludzi.

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2015 13:41 ~gość

  kkk~kkk

  Ciekawe jak urzędnicy będą kalkulować swoje projekty jak zniknie obowiązek meldunkowy. A zniknie od 2016r. i co wtedy? Na czym będą opierać swoje marne analizy

  To oczywiste, na przychodach z podatków.

 • jkl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2015 13:01 ~jkl

  I właśnie do tego służy podatek katastralny, obciąża się lokalne społeczności i z tego buduje m.in infrastrukturę komunikacyjną.
  Ciekawe ilu "mieszkańców" chciałoby tego metra gdyby mieli za nie zapłacić.

 • JAa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2015 12:24 ~JAa

  Moim zdaniem metro w Warszawie w 2015 roku powinno już docierać do najdalszych zakątków nawet na Zieloną Białołękę. Ludzie mamy XXI wiek i marne 1/3 linii metra. Myślę także, że przeciwnicy metra na Białołęce sami są żenadą dla tego miasta. Rodowici warszawiacy, których ojcowie 30 lat temu sami tu przyjechali ze robotą. Pozdrawiam.

 • monika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2015 12:16 ~monika

  Zbyszek1978~Zbyszek1978

  Skoro tu mieszka za mało osób to dlaczego klas 1 w tym roku jest 17 ! Dlaczego wybudowano tu najwiekszą szkole podstawowa w Polsce i budują kolejne!?

  Trzeba patrzeć na 10 lat do przodu tylko wtedy będziemy się rozwijać . Warszawa będzie coraz większa i czy ktoś tego chce czy nie tak się stanie .

  Metro na Brodno nie ma sensu . Tam jest super komunikacja autobusowa i tramwajowa. Ponadto dzielnica bez szans na większy rozwój .

  Skoro metro na Bródno nie ma sensu to jak sobie wyobrażasz żeby poszło na Białąłąkę?Przez Modlin???A może przez twoje rodzinne puławy?

 • Brest

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2015 12:07 ~Brest

  Osoby projektujące przebieg metra w Warszawie osiągają szczyt niekompetencji i krótkowzroczność.

  - stacje metra (np. Arsenał, Nowy Świat, CNK, Plac Wilsona) znajdują się nie na placach ale obok nich. Przez to ruch pasażerski rozkłada się nierównomiernie. Argument, że przez to plac będzie rozkopany przez kilka lat na czas budowy wobec metra, które będzie służyć ponad 100 lat jest śmieszny.

  - Lokalizacja ostatniej stacji metra na Bródnie to zamknięcie możliwości przedłużenia jej w przyszłości w kierunku północnym.

  - Projektowanie nieergonomicznych przesiadek w ramach tej samej linii (stacja Stadion) i ew. przy ratuszu na Bródnie.

  - szczytem mistrzostwa jest łącznik pomiędzy I-szą i II-gą linią metra na stacji Świętokrzyskiej. Po co tam są potrójne schody ruchome na 1/3 trasy skoro i tak przez 2/3 długości łącznika prowadzą zwykłe schody?

 • ppp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2015 10:48 ~ppp

  Kaja~Kaja

  Zgadza się przyjechałam do Warszawy. Jestem Polką i mam prawo mieszkać gdzie chcę. Nie umiem zrozumieć tej nienawiści do ludzi przyjezdnych. Mam też kredyt, na który ciężko pracuję bo nie dostałam mieszkania od państwa jak wielu tzw. Warszawiaków. Znam w sumie 3 osoby, które zieją ogniem jak to mówią na sloiki. Jest to sprzątaczka, konserwator, dozorca. Mój mąż ma w pracy kolegę, ktory biadoli sloiki to sloiki tamto po czym mówi coś o swojej żonie i że pochodzi z wioski. Dlaczego Warszawiacy tak "mnie" nie lubią?Bo im się e życiu nie powiodło tak jakby chcieli i najłatwiej zrzucić winę na kogoś innego. Mam też znajomych Warszawiaków odnoszących sukcesy zawodowe i szczęśliwych w życiu osobistym, oni śmieją się z takiego etykietowania ludzi.

  jak sie czyta takie farmazony to nic dziwnego, że patrzeć na ciebie sąsiedzi nie chcą. Za darmo od Państwa to twoi rodzice role dostali a nie Warszawiacy mieszkania. Nic dziwnego, że słyszysz - won na z powrotem.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »