Metro Stadion Narodowy bez połączenia ze stacją PKP?

 • no name

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2013 23:31 ~no name

  Ci z AGP to sa cwaniaki jakich mało sam pamiętam jak na jednym z pierwszych spotkań Scalione, Bizzi i Tuncer mówili że dla nich taki tunelik pod nasypem to pikuś... że nie takie rzeczy już robili... i co teraz zapomnieli jak to się robi? a przecież już z jednego elementu projektu komitet sterujący pod kierownictwem HGW się wycofał... Może nie wszyscy pamiętają ale nie dalej jak półtora roku temu komitet sterujący wycofał się z krótkich odcinków tuneli mających biegnąc pod nasypem i łaczyć bezpośrednio stacje metra stadion narodowy z peronami stacji PKP warsawa stadion! i też mialo sie dać wykonać.
  A juz tak na marginesie i poza cała dyskusją ciekaw jestem co na to Pan Anrzej Chołdzyński... przecież C14 i te tunele pod koleją to jego "dziecko"...???

 • dap

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2013 20:03 ~dap

  kolejarz~kolejarz

  A co stoi na przeszkodzie, żeby zrobić tą część przejścia podziemnego, która wymaga zamknięcia trasy średnicowej w czasie, gdy będzie ona faktycznie zamknięta? Następnie zabezpieczenia gotowego fragmentu tunelu, a później otwarcie go, gdy już wykonawca metra będzie gotowy, żeby zrobić drugą część? Chyba tylko typowo polskie rozumowanie. Nie da się zrobić czegoś logicznie, trzeba jak najbardziej nielogicznie myśleć i działać. Jakoś tunel łączący stację metra i stację kolejową Dworzec Gdański się udało zrobić na dwie raty.  Problem jest taki, że wykonawca tego tuneliku potrzebuje na jego budowę znacznie więcej czasu niż będzie trwało tegoroczne zamknięcie. Poza tym chcą zamknąć na raz wszystkie 4 tory! To jakiś nonsens! Mamy 21 wiek i nie mamy technologii budowy niskiego tunelu pod nasypem bez zamykania wszystkiego na kilka miesięcy?

 • gaz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2013 14:18 ~gaz

  Znów jakaś prowizorka się szykuje. Ma być projektowane połączenie i tyle!!! Dlaczego nie można zrobić połączenia w czasie remontu linii PKP a póxniej metro się podepnie pod te połączenie!!

 • Yahim

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2013 11:03 ~Yahim

  Od kiedy PKP interesują mieszkańcy i pasażerowie (ich klienci)? Jak sami, to zamykają linie średnicową już któryś raz z kolei. Nie przejmując się zbytnio. W wakacje będzie tak samo. Już raz PKP PLK się popisało profesjonalizmem i jako jedyny najmądrzejszy, nie rozmawiając z przewoźnikami (też ich klientami) dokonał remontu tunelu średnicowego, do którego nie mieściły się nowiutkie piętrowe wagony KM. Ignorancja i brak zdroworozsądkowego myślenia w PKP są nagminne i przerażające. Kolejnym idiotycznym pomysłem było (na szczęście było) stawianie ekranów akustycznych wzdłuż torów na całym Powiślu.
  Dobrze zorganizowany węzeł przesiadkowy na Stacji Stadion będzie napędzał klientów również PKP. Tym bardziej, że odnoga metra na Gocław prędzej, czy później powstanie. Cały ruch pasażerów z Pragi Południe, Północ i z miejscowości podwarszawskich na Wschód oraz z lewobrzeżnej Warszawy będzie mógł łatwo, w jednym miejscu się przesiąść. Utrudnianie rozwoju Warszawy dla kolejnych pokoleń tylko dlatego, żeby nie zamykać teraz linii średnicowej na cztery miesiące jest idiotyczne. PKP ma już przecież wielokrotnie wprowadzany system zmian i objazdów linii średnicowej. Są w tym doświadczeni. Istnieje jeszcze kolejowa część mostu Gdańskiego. Można go wykorzystać bardziej niż jest to obecnie.
  Nie mogłem się powstrzymać od krytyki PKP bo szlag mnie trafia jak czytam takie rzeczy. Tym bardziej, że już w podobny sposób "skopali" stację Warszawa Gdańska.

 • kolejarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2013 10:43 ~kolejarz

  A co stoi na przeszkodzie, żeby zrobić tą część przejścia podziemnego, która wymaga zamknięcia trasy średnicowej w czasie, gdy będzie ona faktycznie zamknięta? Następnie zabezpieczenia gotowego fragmentu tunelu, a później otwarcie go, gdy już wykonawca metra będzie gotowy, żeby zrobić drugą część? Chyba tylko typowo polskie rozumowanie. Nie da się zrobić czegoś logicznie, trzeba jak najbardziej nielogicznie myśleć i działać. Jakoś tunel łączący stację metra i stację kolejową Dworzec Gdański się udało zrobić na dwie raty.

 • zzz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2013 10:30 ~zzz

  to nie robić tam stacji, po co tam stacja?, jedna jest po co druga

 • Zwolennik metra

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2013 10:14 ~Zwolennik metra

  nikt~nikt

  @mieszkankaGoclawia
  Metra na Pradze Płd. nie będzie w najbliższej (ok. 30 lat) przyszłości. Na Gocław wybudowany zostanie tramwaj.


  Po co komu tramwaj? Dla 60 tys. mieszkańców Gocławia? Chory pomysł, który niektórzy bez sensu forsują. Tylko metro jest w stanie przewieźć tysiące ludzi bez paraliżu ul. Waszyngtona i Saskiej Kępy.

 • realista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2013 09:20 ~realista

  po co kopać tunel pod nasypem!?
  nie można zrobić wejścia po tej stronie po której jest stacja metra? przecież wtedy nie będzie potrzebny tunel!!
  wystarczy wyjście obok nasypy i trochę dachu!!!

 • abcd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2013 07:09 ~abcd

  niech wyciągną 1 tarczę na wierzch, postawią w poprzek nasypu kolejowego i wykonanie przejścia potrwa JEDEN DZIEŃ

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2013 22:27 ~asd

  na goclaw w przyszlosci hahaha ciekawe kiedy za 10-15-20lat ? masakra

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »