Nowe zasady wywozu śmieci. Poradnik dla mieszkańców

 • Kati

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2013 13:28 ~Kati

  czy moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego do tej pory w domu jednorodzinnym gdzie mieszkam płaciłam 90 zł za kwartała za wywóz 2 razy w tygodniu a teraz mam płacic 72 zł miesiecznie? Skad stawka 72 za 3 osoby i taka sama za 4 czy 8 osób ? Czy 3 osoby wyprodukuja tyle samo smieci co 5 osób ?

 • normalny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2013 17:11 ~normalny

  to jest podatek jak Go odliczyć

 • piotr2105

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.06.2013 07:57 ~piotr2105

  Witam całą Polskę. Nie wiem o czym tak ostro dyskutują, tak chcieliśmy to mamy .
  A teraz poważnie. Śmieci - delegacja pojechała do napoili tam mądrzy ludzie powiedzieli że interes śmieciowy jest lepszy od narkotyków. po przyjeździe do warszawy myślano długo jak baranów polskich zrobić w jajo i udało się uchwalono uchwałę ( w napoili zrobiła to mafia sycylijska). Firma państwowa wygra przetarg (po 2-4 latach firmy nieuczciwe zbierające śmieci oferujące nisze koszty utrzymania( brak wielu prezesów) upadną , firma się sprywatyzuje i po kłopocie.
  Panowie mafiosi mam pytanie ( UCZEŃ PRZEWYŻSZA NAUCZYCIELA) JAKA DZIEDZINA BĘDZIE NASTĘPNA BRANŻA - biura turystyczne( nie będzie oszustwa i wyższa cena itd
  Dobrze że Państwo Polskie dba o to żeby ukrócić konkurencję ceny ustalone były od górnie z b. dobrą marżą. Ja prowadzę działalność gospodarczą i chciałbym też mieć monopol na swoje artykuły żeby goje płacili jak najwięcej a konkrecji nie było.
  Pozdrawiam wszystkich oprócz mafii . Obudźmy się

 • abc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2013 19:06 ~abc

  Nie wiem jak to będzie wyglądać w praktyce, ale nowy system zakłada przynajmniej 2 pozytywne działania:
  1. Skoro każdy będzie musiał i tak płacić za wywóz śmieci (wszyscy odgórnie objęci systemem), ludzie przestaną wyrzucać je na dziko (nie od dziś wiadomo, ze w Polsce jest z tym problem)
  2. Segregujący płacą mniej.
  Jeśli chodzi o "nieuczciwą konkurencję", na początku też się bardzo zdziwiłam na to określenie, ale chyba chodzi o to, że nie wszstkie firmy w odpowiedni sposób utylizowały zebrane odpady. Ponieważ nie ponosiły pewnych kosztów, które powinny, mogły oferować nizsze ceny. Był ostatnio głośny przypadek o firmie będącej właścicielem skladowiska śmieci. Firma od miesięcy/lat nic z nimi nie robi, w miejscowosci smród i plaga karaluchów..
  Na ile jest to argument faktyczny, to już nie wiem..

 • Andrzej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.05.2013 16:46 ~Andrzej

  Mieszkam na Osiedlu Ostrobramska.Zgodnie a Uchwałą od 1 lipca mam płacić drożej za śmieci. Myślę, że jeśli można coś załatwić taniej a płaci się drożej, to zawsze będzie podejrzenie o popełnieniu przestępstwa. Oprócz tego, to bezczelne ograniczanie samorządności mieszkańców.

 • czk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2013 11:11 ~czk

  toja~toja

  dlaczego autor twierdzi że obecnie firmy wywozące śmieci są nieuczciwą konkurencja bo za mało liczą za usługe? Na pewno liczą tyle, źże jeszczena tym zarobią - nikt nie wywozi śmieci charytatywnie. nieuczciwy bo tani a drogi będzie uczciwy?

  Dokładnie tak, chodzio o to, by MPO z 50 prezesami 200 wiceprezesami i tabunami kierowników różnych szczebli mogło pokryć te koszty i się rozrastać w sposób niekontrolowany w przyszłości, co zagwarantuje podnoszeni cen wywozu śmieci

 • Zawiedziony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2013 22:29 ~Zawiedziony

  Gdzie wyparowały pojemniki do segregacji odpaów z ursusa ?

  Pojemniki były przy P&R na niedzwiadku i już ich nie ma.

  Najpierw uczy śię ludzi segregacji odpadów.potem gdy ludzie zachęceni pojemnikami do segregacji segregują odpady zabiera im się marchewkę (w postaći darmowych pojemników) i okłada kijem w postaći opłat za wywóz segregowanych odpadów.

  TO JEST CHORE....

 • Wild_Horse

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.05.2013 14:35 ~Wild_Horse

  A co z obierkami i innymi odpadami organicznymi???

 • gospodarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.05.2013 17:57 ~gospodarz

  Mieszkam w domku. Koszę trawę raz na dwa tygodnie. Co mam z nią zrobić. Urząd pisze, że 2 razy na wiosnę i 2 razy na jesień zabiorą skoszoną trawę, ale w pozostałych porach roku muszę już płacić dodatkowo (choćby za dowóz do jakiegoś punktu odbioru nie wiadomo gdzie i nie wiadomo, czy przyjmą)

 • toja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.05.2013 14:54 ~toja

  dlaczego autor twierdzi że obecnie firmy wywozące śmieci są nieuczciwą konkurencja bo za mało liczą za usługe? Na pewno liczą tyle, źże jeszczena tym zarobią - nikt nie wywozi śmieci charytatywnie. nieuczciwy bo tani a drogi będzie uczciwy?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »