Walczą o teren pod Narodowym. Ministerstwo składa skargę

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.09.2012 04:14 ~Nick

  waw~waw

  Ustawa o reprywatyzacji powinna zawierać przepisy o możliwości zUrotu nieruchomości spadkobiercom - ale! pod warunkiem zwrotu nakładów poczynionych przez państwo od momentu odebrania na mocy Dekretu Bieruta.
  Wtedy spadkobiercy zastanowiliby się, czy warto występować o zwrot, czy nie.

  A tak - wolnoamerykanka: oddaje się nieruchomości w obecnym stanie wszystkim, którzy zwrot występują, pod warunkiem udokumentowania roszczeń. A o zwrocie kosztów do tej pory poniesionych - cisza.  A kto zapłaci odszkodowanie spadkobiercom za dziesięciolecia bezprawnego korzystania z ich własności? Pomysl o zrujnowanych kamienicach, które teraz spadkobiercy muszą remontować bo miasto nie chroni zabytków. Kto odda za lata straconych dochodów z wynajmu mieszkań, lokali użytkowych etc.
  Pomysl trochę zanim napiszesz, a jeszcze lepiej - oddaj państwu wszystko co masz, a za 60 czy 70 lat Twoje wnuki jeszcze zapłacą za odzyskanie tego.

 • waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2012 12:38 ~waw

  Ustawa o reprywatyzacji powinna zawierać przepisy o możliwości zwrotu nieruchomości spadkobiercom - ale! pod warunkiem zwrotu nakładów poczynionych przez państwo od momentu odebrania na mocy Dekretu Bieruta.
  Wtedy spadkobiercy zastanowiliby się, czy warto występować o zwrot, czy nie.

  A tak - wolnoamerykanka: oddaje się nieruchomości w obecnym stanie wszystkim, którzy zwrot występują, pod warunkiem udokumentowania roszczeń. A o zwrocie kosztów do tej pory poniesionych - cisza.

 • Hipoteka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2012 10:13 ~Hipoteka

  Szeryff~Szeryff

  Olać tych wszystkich spadkobierców. Poprzyjeżdzało to z Izraela ze sfałszowanymi dokumentami i domagają się zwrotów.

  Polskości i patriotyzmu od Rodziny Chowańczaków to Twoja rodzina i wszyscy krewni musieli by się dłuuuuuugo uczyć !
  A poza tym to pewnie nie wiesz albo NIE CHCESZ wiedzieć, że przed wojną ok. 70% znajdujących sie w prywatnych rękach nieruchomości należała do Żydów. I Twoje zaklinanie historii niestety tego faktu nie odmieni...

 • Dziadek tetryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2012 10:05 ~Dziadek tetryk

  kibic~kibic

  Dać im Stadion , pod warunkiem, że go utrfzymają, jak nie odebrać po 5 latach . Ale byłaby zabawa. Najlepiej sięga się po juz zrobione, bo to cała reszta na to harowała a nie właściciele. To jest dopiero złodziejstwo w białych rękawiczkach.

  Czy kiedyś dotrze do Twojej Głowy (i do głów wszystkich podobnie myślących), że przed wojną ludzie już raz zapłacili za te grunty kupując je od Państwa ? Ponieważ jest to grunt prywatny - tyle że bezprawnie odebrany tzw. Dekretem Bieruta, to przed budową stadionu trzeba było za niego zapłacić, tak jak płaci się np. za działki pod autostrady albo budować go na gruntach Skarbu Państwa (nawet był taki grunt np. na Białołęce, ale lekką ręką oddano go Kościołowi w zamian za ziemie zabrane w... Poznaniu !). Tymczasem rządzący Państwem ludzie nazywający się PRAWICĄ i odcinający się od Komuny zachowują się IDENTYCZNIE jak bolszewicy a Ty ich popierasz ! Zakładając, że oprócz klubowego szalika i komputera masz też jeszcze inny majątek ciekaw jestem, jak byś się zachował, jak by jutro weszła do twojego domu ekipa urzędników i powiedziała że i dom, i WSZYSTKO co w nim jest, nie jest już Twoje ale PAŃSTWOWE.

 • kibic

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2012 06:51 ~kibic

  Dać im Stadion , pod warunkiem, że go utrfzymają, jak nie odebrać po 5 latach . Ale byłaby zabawa. Najlepiej sięga się po juz zrobione, bo to cała reszta na to harowała a nie właściciele. To jest dopiero złodziejstwo w białych rękawiczkach.

 • WF Warszawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2012 19:36 ~WF Warszawa

  Ojj.. czarne chmury na stadionem :p

 • Szeryff

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2012 15:37 ~Szeryff

  Olać tych wszystkich spadkobierców. Poprzyjeżdzało to z Izraela ze sfałszowanymi dokumentami i domagają się zwrotów.

 • rysio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2012 15:32 ~rysio

  Najbardziej śmieszne w tej całej sytuacji jest to, iż spadkobiercy jakiś czas temu chcieli odstąpić od nieruchomości na rzecz nazwania jednej z warszawskich ulic nazwiskiem przodka :)
  Widać nawet zmiana nazwy ulicy w Warszawie jest droższa niż odszkodowanie i sama nieruchomość jaką jest stadion :)

  BTW.. jeśli dobrze pamiętam spadkobiercy wzięli w latach 90-tych.(mogę się mylić)

 • Dziadek tetryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2012 15:29 ~Dziadek tetryk


  Dziadek tetryk~Dziadek tetryk

  Tyle że decyzja o budowie Pałacu Kultury zapadła, gdy zniewoloną Polską i Warszawą w dyktatorski sposób rzadził sowiecki namiestnik Bierut. Natomiast decyzja o budowie stadionu zapadła (mimo zastrzeżeń spadkobierców) w czasie gdy WOLNĄ już Polską i Warszawą rządzili "Prawi i Sprawiedliwi" (hi, hi !) antykomuniści. Widzisz różnicę ?
  lol~lol


  jasne motaj dalej :))

  "26 kwietnia 2007 Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podpisała decyzję w sprawie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie obiektu sportowego planowanego na terenie Stadionu Dziesięciolecia w Warszawie"
  kto rządził w wawie pis?
  HGW od grudnia 2006r.
  ogarnij sie

  Troszkę wiedzy. Stadion Narodowy powstał na gruntach należących do skarbu Państwa (nie miasta !) i HGW oraz PO nie miała w tym temacie NIC do gadania. Ta decyzja po prostu MUSIAŁA BYĆ podpisana, bo WŁAŚCIWĄ decyzję o tym że przystępujemy do EURO oraz o tym GDZIE to EURO ma być rozegrane podjął premier Kaczyński i jego ministrowie Lipiec i Jakubiak. Poza tym gdyby HGW NIE PODPISAŁA tej decyzji i budowa by się z tego powodu "omsknęła", to możemy sie tylko domyśleć co zrobił by wówczas PiS, który wkrótce wypiął się na rzadzenie Państwem.
  Więc jak sam widzisz jednak NIE WSZYSTKO musi być z winy Tuska

 • prawda2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2012 13:53 ~prawda2

  Oddajdzie wszystkie kamienice i ziemie żydom, na pewno do każdej nieruchomości znajdzie się jakiś biedny spadkobierca, którego dziadek stracił coś 50 lat temu. Ciekawe jak długo jeszcze Państwo Polskie będzie rozkradane w biały dzień całkowicie na legalu. Ciekawe też ile ziemi na Mazurach należy jeszcze do Polaków. Ręka rękę myje, liczy się szelest w kieszeni i wysoki stołek.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »