Zdewastowali miejskie rowery. Szkody na 46 tys. zł

 • Oburzony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2012 11:56 ~Oburzony

  Jestem zwolennikiem rowerów miejskich w Warszawie pomimo tego, że olbrzymia cena jaką płaci "miasto" (czyli My podatnicy) za liche rowery i kiepski sysstem jest mocno podejrzana. Kontrakt podpisany na kilka lat powinien być prześwietlony i podany do publicznej wiadomości ze szczegółami za co i komu "miasto" płaci miliony. Tak, kilka milionów rocznie. Medialne historie dewastacji tych bardzo kiepskich rowerów to kolejne odwracanie uwagi od istotnego problemu. Dodam, że w bardzo popularnym serwisie aukcyjnym podobne rowerki -nowe- można kupic za max 700zł/ sztuka. Przy zakupie hurtowym 1000 szt cena to około 350zł/szt a nie 2000zł!!!!.

 • rowerzysta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2012 20:33 ~rowerzysta

  w porównaniu ze stratami na budowie autostrad, złodziejami w zusie i innymui pijawami to zysk nie straty.
  Spojrzcie też na nasz dług publiczny w odniesieniu na 1 obywatela

 • zdenerwowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2012 21:19 ~zdenerwowany

  Wstyd. Brak szacunku do wlasnosci i wspolengo mienia. Szanuje sie tylko wlasne apartamenty, juz klatki schodowe mozna zgnoic. To w Nas tkwi od czasu post komuny. Wstyd na to patrzec. Trzeba wszedzie instalowac kamery, trzeba wszedzie instalowac SECURITASY, Trzeba sie ogradzac montowac ploty i najpiel podpiac to wszsytko pod prad zeby czus sie bezpiecznie... i do tego dodajmy wszechobecne bazgroly na scianach artystyczna ekspresje niewyzytych, jednym slowem kolejne niszczenie wlasnosci, tworzenie przestrzeni obrzydliwej. Tak... bo i po co zyc w czystym, ladnym i estetyczynm. Lepiej ogladac balagan.

 • Sawalas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2012 19:15 ~Sawalas

  xxzz~xxzz

  Niewielkie straty , 46 groszy na jedno wypożyczenie.

  jak to niewielkie, połowa wpływów...skoro głownie biorą ludzie za złotówkę

 • automaniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2012 18:24 ~automaniak

  Czekać tylko aż przez takie bydło podniosą ceny

 • Vader

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2012 17:55 ~Vader

  Rodowity Warszawiak~Rodowity Warszawiak

  A co mysleliscie ze to naplywowe bydlo zwane Warszawiakami potrafi uszanowac jakakolwiek wlasnosc NIE !!!, Buractwo nazjerzdzalo sie z calej Polski i takie sa efekty !!!


  Dodowity...z Ząbek

 • Nabuchodonozor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2012 17:41 ~Nabuchodonozor

  ~Kuba

  Dzięki za te informacje. To da się zauważyć bez specjalnych badań, ale jednak są bardzo pomocne w obalaniu twierdzeń np takich jak ~karawaniarza.

  Dzięki,

  Pozdro.

 • Kuba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2012 16:35 ~Kuba

  Ja jestem za podejściem analitycznym, spójrzmy więc w statystyki. Z raportu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (2010) opracowanego na podstawie danych z SEWIKu (System Ewidencji Wypadków i Kolizji) wynika iż w wypadkach z udziałem rowerzystów, rowezyści nie przyczynili się do wypadku w 59%, natomiast wśród kierujących innymi poazdami bez winy było tylko 48%. Tak więc argument o tym, że to rowerzyści łamią więcej przepisów został tam obalony. A co do skutków wypadków - z systemu CEWIK uzyskano takie informacje: Rowerzyści w 2011 roku NIE przyczynili się do śmierci ŻADNEJ osoby trzeciej, ranili natomiast 121 pieszych. Natomiast kierujący samymi samochodami osobowymi przyczynili się do ŚMIERCI 64 rowerzystów, a ranili 1548! Inne badania pokazują że rowerzyści są sprawcami obrażeń u 0,15% poszkodowanych, a śmierci u 0,02%, przy czym ogólna ilość przejazdów tym środkiem transportu jest szacowana na 1-2%. Badania i statystyki jasno pokazują, że znacznie większym zagrożeniem jest samochód dla rowerzysty, niż rowerzysta dla pieszego. Rowerzysta na drodze ryzykuje bardzo dużo i w większości przypadków zostaje ranny lub zabity nie ze swojej winy, szansa że rowerzysta rani albo zabije pieszego jest minimalna, dlatego wyganianie rowerzystów na ruchliwe ulice jest niemorlanle. A rowerzysta korzystający z chodnika, powinien jechać ostrożnie, niezbyt szybko i ustępować miejsca pieszym. Jeżeli tego nie robi powinien być karany, ale za fakt realnego utrudniania ruchu pieszym, a nie za sam fakt jazdy po chodniku. Kolejne przerysowane w mediach bujdy na temat rowerzystów, to np. to że powodują wypadki głównie osoby pijane (mniejszy odsetek niż u kierowców osobówek! tylko 7%) i bez odpowiedniego oświetlenia (to już jest kwestia całkowicie marginalna w miastach).

 • Rodowity Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2012 16:01 ~Rodowity…

  A co mysleliscie ze to naplywowe bydlo zwane Warszawiakami potrafi uszanowac jakakolwiek wlasnosc NIE !!!, Buractwo nazjerzdzalo sie z calej Polski i takie sa efekty !!!

 • Malarz_pokojowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2012 15:33 ~Malarz_pokojowy

  Polacy to dzicz która nie szanuje tego co ma i dlatego ma tak mało.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »