Conrada: kobieta potrącona na pasach

 • Crim

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2012 10:55 ~Crim

  ~abcd

  Moim zdaniem dopóki nie zmienią się przepisy że zarówno pieszy jak i rowerzysta musi się ZATRZYMAĆ przed przejściem i dopiero wtedy ruszyć. To takie wypadki będą na porządku dziennym.


  Jak się zatrzymają przed przejściem, to szybko nie przejdą. Trzeba wejść nogą na ulicę lub wjechać kołem, żeby kierowca się zatrzymanł przed przejściem - bo myśli że oni tylko tam stoją.

 • wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2012 10:17 ~wawa

  do Rafał: panie Rafale przyjmij pan do wiadomości żeś pan wyprzedzał na przejściu dla pieszych, bo inne samochody stały przed skrętem w prawo w ulicę Bogusławskiego bo tam jest ścieżka rowerowa i też przejście dla pieszych. Tyle w temacie.

 • Łysy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2012 10:09 ~Łysy

  W pobliżu przejść dla pieszych należy poruszać się pojazdem tak, by móc zatrzymać się, gdy na przejściu pojawi się pieszy. Tyle w tym temacie. Na zachodzie jakoś to funkcjonuje, nam jeszcze daleko do tych standardów...

 • maciejek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2012 09:29 ~maciejek

  ostatnio zauważyłem tendencje ze honda robi sie tak samo wiesniackim autem jak VW... przykre

 • Putini

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2012 08:53 ~Putini

  Zarządca drogi nic sobie nie robi z tego że to już drugi wypadek na tej ulicy z czego jeden to śmiertelny .Może by tak wprowadzić ograniczenie prędkości i ustawić fotoradar.Stan drogi na ulicy Conrada skrzyżowanie z Wólczyńską to jakaś porażka przejście dla pieszych niewidoczne zatarta zebra i nierówny asfalt.Ale wiadomo nie jechał ta drogą Platini z UEFA
  to i niema potrzeby dbania o to miejsce.

 • blacharz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2012 08:43 ~blacharz

  Zapewne Ci pokrzykujący o rejestracjach tego nie wiedzą, ale przy przenoszeniu się w ramach Warszawy nie ma obowiązku zmiany tablic. Także WN może być z powodzeniem mieszkańcem Białołęki (abstrahując od kwestii leasingowych), a WA może być z Ursynowa (wystarczy, że kupi Skodę z salonu na Modlińskiej z jazd testowych).

 • abcd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2012 08:40 ~abcd

  No niestety Rafał, współczuje wydarzenia.

  Współczuje też twórcom polskich przepisów, według nich pieszy ma ZAWSZE bezwzględne pierwszeństwo na przejściu dla pieszych (art. 13 ptk. 1), czyli nawet jak przebiegała na autobus to powinieneś się zatrzymać. Dla mnie w tym logiki nie ma bo taki przepis PROMUJE wręcz takie sytuacje, podobnie jak rowerzyści przejeżdżający przez przejazd dla rowerów. Rowerzysta ma mniejsza prędkość i masę, więc łatwiej mu wyhamować, niż samochodowi.

  Moim zdaniem dopóki nie zmienią się przepisy że zarówno pieszy jak i rowerzysta musi się ZATRZYMAĆ przed przejściem i dopiero wtedy ruszyć. To takie wypadki będą na porządku dziennym.

  Pozdrawiam i nie życzę więcej takich sytuacji.

 • m49

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2012 08:20 ~m49

  Nie rozumiem skąd tyle zawiści w ludziach, któzy oceniają i osądzają nie znając całej sytuacji. Łatwo jest się mądrzyć w przypadku, gdy samemu się nie spowodowało takiego wypadku. Martwi mnie wszem i wobec panujące hasło propagandowe "Nic tak nie cieszy jak cudza krzywda". LUDZIE - ROZUMU !
  Zdarzył się wypadek, który na pewno był spowodowany przez dwie strony. Z jednej strony osoba, która nie sznauje swoje życia i zdrowia wybiega na pasy zajadając się bułką, a z drugiej mężczyzna, który nie jest w stanie przewidzieć vco bezmyślnej osobie może przyjść do głowy. Panie Rafale, trzymam kciuki, aby sprawa rozwiązała się szybko, a Pan nie miał wielkich nieprzyjemności. Poszkodowanej życzę szybkiego powrotu do zdrowia i więcej oleju w głowie.

 • Sentil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2012 08:08 ~Sentil

  Widzą, że jadą samochody nie wchodzimy na pasy !!!!!! To, że przepisy mówią, że pieszy ma pierwszeństwo, to nie znacy, że faktycznie tak jest. Pierwszeństwo ma ten, kto jest większy (czyli samochód).

 • mieszkam na Przy Agorze od 38lat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2012 06:57 ~mieszkam…

  Zrobić światła, nich stoi kolejna ulica w Warszawie. Na zielone piesi będa czekać 30 sek. nikomu sie nie chce, więc przebiegną na czerwonym. Jak dojdzie do wypadku, to i tak winny kierowca, bo nie zachował odpowiedniej szybkości. Ludzie cóż znaczy jedno życie, albo zdrowie, wobec tysięcy samochodów stojących w korkach.
  Od kiedy otwarto most Północny to na tych uliczkach zrobił się bardzo duży ruch. Może za to wszystko niech zapłaca lemingi, które to zaprojektowały i zatwierdziły.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »