"Fretka to nie ubranie"

 • Dzikuska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2011 12:25 ~Dzikuska

  fretka-zajrzyj na tą stronę;)
  http://fretek.org/

 • fretka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2011 08:41 ~fretka

  No dobrze- co robicie konkretnie? Czy np. wykupujecie fretki ? Jak ktoś wykupi to może do was przynieść? Jest we mnie złość na wiele fundacji które zamiast też coś robić w praktyce robią wiele szumu i koniec. Co prawda gorzej jest z tymi od "ludzi"niż od zwierząt. Szkoda , że środki się w ten sposób rozpraszają .

 • ~Kana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2011 19:59 ~~Kana

  ,,To głupie , że myślicie tylko o cierpieniach jednych zwierząt ."
  Dlaczego głupie? Są fundacje kocie, są fundacje psie, ale freciej już być nie może? Jesteśmy miłośnikami fretek- skupiamy się na fretkach. Proste i logiczne. Zauważyłam, że wiele osób przedstawia bardzo ograniczony sposób myślenia; noszenie futer jest okej, jeśli jedzenie mięsa jest okej. A skoro my sprzeciwiamy się noszeniu futer, to oczywiście jesteśmy be i fe, bo:
  a.Nie myślimy o kotkach/pieskach/myszkach/czymkolwiek innym
  b.Nie sprzeciwiamy się chowie bydła, skórom, itd.
  c.Jesteśmy NIEEKOLOGICZNI, ponieważ wytwarzanie sztucznych rzeczy jest szkodliwe dla środowiska.
  Otóż, moi drodzy niedowiarkowie, fermy futrzarskie wcale nie są mniej szkodliwe dla środowiska, niż fabryki wytwarzające sztuczny materiał. To śmieszne i smutne, że wypowiadają się w temacie osoby, które najmniej wiedzą. Dodatkowo fermy nie tylko szkodzą środowisku, ale i tworzą obozy zagłady dla niczemu winnych zwierząt. Te zwierzęta CZUJĄ, jak my i CIERPIĄ jak my. Boją się, żyją w zatrważających warunkach, jakie zgotował im człowiek. Powód? Zachcianka paniusi, która myśli, że chodząc w martwym zwierzęciu po ulicy będzie modna.
  Polecam m.in.: http://alterkino.org/klamstwa-przemyslu-futrzarskiego
  Do punktu a i b:
  SPF jest Stowarzyszeniem Przyjaciół Fretek, a nie organizacją ratująca psy na Ukrainie. Nie da rady zrobić wszystkiego, więc niech każdy zajmie się własną działką.

 • Alex.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2011 15:49 ~Alex.

  fundacje, a skąd wiesz że stowarzyszenie takie jak właśnie to które protestowało mało daje (dużo krzyczy mało mleka dając)? Masz jakikolwiek wgląd w ich działalność? Mogę Cię zapewnić, że robią dużo, bardzo dużo. Dzień Bez Futra to jedna akcja, a wiesz jak dużo przeprowadzanych jest interwencji? Jak dużo zwierząt to stowarzyszenie ratuje?
  Nie myślimy o cierpieniach jednych zwierząt. Petycja, którą podpisywali ludzi nie dotyczyła tylko fretek, a wszystkich zwierząt futerkowych. A że na co dzień skupiamy się tylko na jednym gatunku? Cóż... są fundacje wspomagające króliki, papugi, chomiki, węże, psy i koty... nie wiadomo co jeszcze- ale o gołębiach nie słyszałam, więc śmiało: możesz zakładać! Lepiej chyba, żeby było wiele mniejszych stowarzyszeń, które pomagają jednemu gatunkowi niż jedno wielkie, które skupia się na wszystkich, ale tak na prawdę na żadnym- bo wszystkiego się nie ogarnie.

 • fundacje

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2011 15:34 ~fundacje

  faust- założę fundację pomagającą gołębiom , żeby ich nie mordowano . Może odbiorę wam trochę pieniędzy a może znajdę wpływowych dziennikarzy? To głupie , że myślicie tylko o cierpieniach jednych zwierząt . Najbardziej mi żal fundacji , które całym sercem pomagają zwierzętom . Często poświęcają cały czas i majątek . I robią to co najważniejsze-uczą szacunku do zwierząt . Bez wyjątku . Tworzą nawet grupy terapeutyczne bo i zwierzęta mogą wiele dać . Niestety borykają się z olbrzymim brakiem pieniędzy choć tyle dobrego robią . Protestuję przeciwko fundacją które dużo krzyczą a mało mleka dają. Po prostu .

 • faust

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2011 14:00 ~faust

  @fundacje: "Co sądzi fundacja Viva o mordowaniu psów na Ukrainie przed Euro? Podobno żywe psy wrzucane są do ognia? Czy fundacji chodzi o wszystkie zwierzęta czy tylko o fretki a inne mogą umierać w cierpieniach?"

  Nam chodzi o fretki. Jesteśmy organizacją chroniącą i pomagającą fretkom.

  Zamiast pisać durne komentarze rusz dupę i zorganizuj akcję przeciwko masowemu mordowaniu psów na Ukrainie, a nie wyrzucasz innym, że tego nie robią.

 • Alex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2011 12:27 ~Alex

  KMKAS, niestety zburzę Twoje wyobrażenie o biednej, brzydkiej dziewczynie, która nie ma nikogo i dlatego musi poświęcać się dla zwierząt. Muszę Ci powiedzieć, że mam i jestem z nim zajebiście szczęśliwa. Co nie zmienia faktu, że działalność na rzecz zwierząt jest dla mnie równie ważna co inna osoba.

 • KMKAS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2011 12:08 ~KMKAS

  Alex, ty też pewnie nikogo nie masz?

 • Alex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2011 11:36 ~Alex

  Niektórzy z Was są tak żałośni, że czytając Wasze wypowiedzi pod tym materiałem, nie wiem czy walnąć głową w ścianę czy skonstruować broń masowego rażenia. Widać niektórzy nie mają ani krzty empatii i współczucia dla istot nieco niżej usytuowanych w hierarchii, niż człowiek. Zwierzęta są od nas zależne i trzeba to zrozumieć. Niestety niektórzy z Was mają ograniczone percepcje umysłowe jak widać.
  Zacytuję jeden komentarz: "Niuniu ze zdjęcia, znajdź sobie faceta, zamiast plątać się po ulicy. Fretka to jest ubranie, kurczak to jest jedzenie, a chomik to jest zabawka. Naucz się tego i z tym żyj. ". I po kolei. 1.(Nie wiem do kogo było to kierowane ale...) Plątanie się po ulicy w słusznej sprawie, zbieranie podpisów pod petycją zakazującą chowu zwierząt FUTERKOWYCH a więc nie tylko FRETEK- nie wydaje mi się to być marnowaniem czasu i bezsensowną akcją. 2. Kurczaka się je, a fretka to futro? Widzisz, jest zasadnicza różnica- jeść musisz, bo inaczej umrzesz. Twój organizm nie naje się powietrzem. A futro? Musisz mieć futro żeby przeżyć? Oczywiście, że nie. Wystarczy ubrać się nieco cieplej i po sprawie. Zaoszczędzisz sobie kupę kasy, a zwierzakom kupę cierpienia. Wiesz jakie one przeżywają katusze? Nie zawsze uśmiercenie udaje się za pierwszym razem, czasami zdarza się tak, że zwierze obdzierane jest ze skóry w pełni świadome. 3. Chomik to zabawka? Na to mogę tylko odpowiedzieć tylko, że albo jesteś kolejnym internetowym prowokatorem-trollem albo jesteś ograniczony umysłowo. Stawiam na pomieszanie jednego i drugiego. I tak, brałam udział w tej akcji, żeby nie było, że się wypowiadam na temat o którym nie mam zielonego pojęcia.

 • kk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2011 10:43 ~kk

  ciekawe co jedza te pajace pewno trawe spod centralnego

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »