Transparent "Jihad Legia". Policja wyjaśnia incydent

 • Barłomiej Konstantyn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2011 12:51 ~Barłomiej…

  Nie jestem antysemitą, ale... Dlaczego Żydów miałby "boleć" taki napis, jeśli sami organizują obozy koncentracyjne dla Palestyńczyków. Historia Żydów niczego chyba nie nauczyła.

 • britcom2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 19:26 ~britcom2

  JUŻ SPRAWDZONO ŻE 93% KIBOLI LEGII NAWET NIE URODZIŁO SIĘ W WARSZAWIE

 • pako

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 18:39 ~pako

  britcom2 ty jesteś polak chyba nie twój idol to tusk a ulubiona gazeta to wyborcza przyznaj sie a ijeszcze klub -polonia

 • marcinch78

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 18:37 ~marcinch78

  ~Mack i inni

  Dżihad (z języka arabskiego جهاد , ğihād – zmaganie, walka)

  Więc interpretować można to dowolnie,za to jak żydki mówią o Polskich obozach koncentracyjnych to niby wszystko OK???

 • Mack

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 17:17 ~Mack

  Teraz pewnie też 'kibice' podniosą krzyk, że ogranicza im się wolność słowa... Głupota. Niech lepiej pójdą do szkoły albo pracy bo się niektórym w głowach poprzewracało.

 • Wwwwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 17:16 ~Wwwwa

  Niestety jest to afera na skale swiatowa, bo powoduje ze wizerunek polski bedzie wlasnie przedstawiany jako kraj nietolerancyjny i rasistowski.

  Karac takie bezmyslne zachowanie, i juz.

 • Marion

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 17:12 ~Marion

  ringo: przestać chrzanić! Jak ci się coś nie podoba to następnym razem kup se stopery do uszu i nic nie będziesz słyszał! A wczoraj doping był naprawdę super! Nie można za jeden transparent robić jakiejś wielkiej chryi. Owszem co po niektórzy debile co wywiesili ten transparent powinni dostać zakaz stadionowy na wiele miesięcy, ale poza tym nie można mówić, że ogólnie kibice Legii to tylko rozrabiają.

 • britcom2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 17:10 ~britcom2

  WARSZAWIE NIE JEST POTRZEBNY TAKI KLUB.TO WYRZUCONE W BŁOTO PUBLICZNE PIENIĄDZE, KTÓRE MOGŁY SIĘ PRZYDAĆ SZKOŁOM SZPITALOM

 • cytat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 16:40 ~cytat

  Z zażenowaniem przyjęliśmy dzisiejsze oświadczenie KP Legia w sprawie oprawy „Jihad Legia”. Nie wiemy, które z tych słów tak razi oburzonych. „Dżihad” ma swoje konkretne znaczenie. Jako zagorzali kibice, wielokrotnie odwoływaliśmy się zarówno do symboliki religijnej – np. w tak chwalonej oprawie „Boże Chroń Fanatyków”, jak i do samego „dżihadu” w jego prawdziwym znaczeniu – „Dżihad Legia” w czasie konfliktu z ITI.

  „Dżihad” jest jedynym znanym nam słowem tak precyzyjnie określającym nasz stosunek do Legii. Za Agatą S. Nalborczyk z portalu wiez.com: „Bardzo często, kiedy mowa o islamie, słyszy się słowo dżihad w znaczeniu „święta wojna”. Dżihad ma jednak w języku arabskim dosłowne znaczenie: „dokładanie starań, podejmowanie wysiłków” (ten sam rdzeń dż-h-d jest w słowie idżtihad – „wysiłek, tworzenie prawa” czy mudżahid – szyicki uczony prawnik). (…) W islamie nie było nigdy pojęcia „świętej” czy religijnej wojny, całe życie muzułmanów jest bowiem podporządkowane Bogu. Jak formułuje to prof. J. Danecki, „kopanie piłki czy jedzenie szparagów jest dla muzułmanina tak samo religijne jak odmawianie modlitwy”.

  Istnieją dwa rodzaje dżihadu: dżihad większy i dżihad mniejszy. Jak wynika z nazwy, dżihad większy jest ważniejszy – polega on na nieustannych wysiłkach podejmowanych przez każdego muzułmanina w celu wykorzenienia wszystkiego, co w jego życiu jest grzeszne lub przeciwne takiemu sposobowi życia, jakiego Bóg chce dla ludzi. Jest to zatem walka z szatanem i jego pokusami lub wszelkie działania na rzecz własnej gminy. Narzędziami tego dżihadu są serce w pierwszym przypadku, a ręce i język w drugim.

  Dżihad mniejszy (kital), którego narzędziem jest miecz, polega na obowiązku zbrojnej obrony samego siebie, uciskanych ludzi lub muzułmańskiego sposobu życia, jeśli jest on atakowany. Islam nie jest bowiem religią pacyfistyczną i jeśli wszystkie inne środki zostały wyczerpane, dopuszcza akcję zbrojną w słusznej sprawie. Zawsze jednak musi to być walka w samoobronie przeciw at

 • JA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2011 16:24 ~JA

  Proszę nie robić z byle czego afery na skalę światową.Byłem wczoraj na meczu oprawa ekstra co do meczu- Mam prawie 50 lat i zastanawiam się dlaczego wszyscy tak mocno boją się Izraelczyków z sędzią na czele który dość dziwnie sędziował i nie reagował na wychodzenie trenera hapoelu z miejsca oznaczonego dla niego.
  Naprawdę wyluzujcie bo niektóre osoby przesadzają

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »