Inżynier ruchu "rzutem na taśmę" poprawił rondo

 • Telematyka Drogownictwa PW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.04.2016 16:49 ~Telematyka…

  Trzy zasady stare jak motoryzacja- KODEKS.
  1. Prawa strona ma pierwszeństwo o ile znaki drogowe (pionowe i poziome) nie nakazują inaczej.
  2. Zmieniający pas ruchu NIE MA PIERWSZEŃSTWA o ile znaki drogowe (pionowe i poziome) nie nakazują inaczej.
  3. Przy trzech pasach ruchu, pierwszeństwo w zajęciu środkowego, ma kierowca z pasa PRAWEGO.
  I nie obchodzą mnie jęki typu "to jak ja mam zjechać z ronda jeśli nie mam pierwszeństwa". W CYWILIZOWANYCH krajach ronda (droga o ruchu okrężnym), mające więcej niż jeden pas ruchu, posiadają regulację sygnalizacją świetlną. W CYWILIZOWANYCH krajach, tam gdzie to możliwe, dąży się do przebudowy ronda z dwu (trzech) pasów, na JEDEN. Debilne sytuacje w Polsce, są skutkiem tylko i wyłącznie debilizmu pracowników (i wiecznie nam Panujących Inżynierów Ruchu - Warszawa). W Warszawie, w Zarządzie Dróg, na 16-17 inżynierów z uprawnieniami projektowymi, około 85% to ludzie z MAŁYCH MIEJSCOWOŚCI (słoiki), którzy dwa pasy ruchu widzieli dopiero 100km przed Warszawą. Żeby było weselej, 25% z nich NIE MA PRAWA JAZDY.
  W CYWILIZOWANYCH krajach, celem poprawienia ekologii ruchu aut w wielkich miastach, buduje się systemy telematyczne za miliony dolarów. Dąży się również, do ZWIEKSZANIA przelotowości ulic lokalnych, szczególnie obciążonych w godzinach szczytu, poprzez zwiększanie ilości pasów ruchu, budowę kładek (tuneli dla pieszych), ZSYNCHRONIZOWANĄ sygnalizację świetlną. Jak jest u nas, świetnie widać w Warszawie, gdzie "geniusze drogowi", zawężają pasy ruchu, celem wydzielenia przestrzeni na ścieżki rowerowe. Nazywają to EKOLOGIĄ a jaka to ekologia, doskonale widać już następnego dnia po zmianach.

 • Ronda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.04.2012 13:13 ~Ronda

  Utrapieniem są od paru lat korki, zwłwaszcza od JPII. Rondo wymaga przejść podziemnych bądź estakady dla samochodó jadących na wprost, a nie tyle sygnalizacji. Wysoka emisja spalin, o czym mało kto wspomina to coraz większy problem! Co chwila pełno samochodów i autobusów hamuje i rusza co powoduje smog. Nie ma w ogóle płynności ruchu!

 • olek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.08.2011 22:36 ~olek

  Jeśli kierowcy wjadą na rondo tym samym wjazdem (a tak chyba będzie przy sterowaniu sygnalizacją świetlną), to na rzeczonym zjeżdzie nie ma możliwości, żeby jadący lewym pasem skręcał w prawo, a jadący prawym pasem jechał prosto.

  Wystarczy przeanalizować znaki pionowe przed rondem i prowadzenie pasów na rondzie.

  Wprowadzona zmiana tylko opóźni zjazd z ronda (dla tych którzy jadą z centrum Jana Pawła), bo będą się rozglądać, czy kierowca z prawej przypadkiem prosto nie jedzie.

 • Wawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.08.2011 02:47 ~Wawka

  A można było skorzystać z R."Kometa" (Płowiecka - Marsa). Tam z prawego pasa można pojechać TYLKO w prawo, ze środkowego prosto i w prawo, a z lewego prosto i w lewo. Jest tam również "turbina" 3-2-3 pasy. Jest BEZPIECZNIE, o ile jakiemuś durniowi nie przyjdzie na myśl, że ciągła linia go nie obowiązuje. Dlaczego nie korzysta Naczelny Inżynier z dobrych wzorców?

 • justi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.08.2011 01:01 ~justi

  ~Wojciech W...

  " Sprawa jest prosta - jak się ustawi na odpowiednim pasie to nie ma szans na stłuczkę z kimkolwiek na którymkolwiek ze zjazdów."

  No i niestety nie, bo wystarczy, że jakiś samochód nie zdąży przejechać na jednym cyklu świateł. Trafiają wtedy na siebie samochody jadące tak naprawdę w różnych kierunkach, ale zgodnie z pionowymi znakami. I w tym cały problem, a nie tylko w cwaniakach i sierotach.

 • welon44

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2011 23:16 ~welon44

  Przechodziłem dziś koło ronda i z ciekawości patrzyłem na zachowanie kierowców... Takiej niepewności nie widziałem na warszawskich ulicach już dawno...

 • ll

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2011 21:45 ~ll

  Po tym nie da się jeździć. To bardziej niebezpieczne niż skrzyżowanie bez świateł. Każdy jedzie jak chce! Pas skrajnie prawy z okopowej w JP II powinien być z ciągłą linią tak jak jest to zrobione na zjeździe w Słomińskiego. i to samo vice - versa. Tylko środkowe pasy powinny mieć możliwość jazdy prosto albo w prawo. Kto to wymyślił!!! Chodzą na uczelnie ale brakuje im inteligencji, zero pomyślenia. Gdzie wy się uczycie!!! katastrofa.

 • M

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2011 16:43 ~M

  Moje ulubione rondo , za każdym razem jak tamtędy przejeżdżam to dostaję takiego zastrzyku adrenaliny, którego nawet moja teściowa nie jest mi w stanie zapewnić ;)

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2011 15:41 ~qwerty

  @ Wojciech W

  Brawo prosze Pana. Nikomu chyba nawet przez mysl nie przeslo to do tej pory (mi w sumie tez nie).

  Popieram i podlaczam sie do prosby do redakcji TVN Warszawa o "instrukcje obslugi"... Bede sie czul o wiele bezpieczniej ze swiadomoscia, ze czesc "kamikaze" nauczy sie jak sie tam zachowac.

 • rafamiga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2011 15:27 ~rafamiga

  ~dsaed: Nie masz racji. Gdyby Babka była w 100% przejezdna to blokowałoby się gdzie indziej. Na to nie ma rady, odetkasz w jednym miejscu, zatka się w innym.

  Przykład: J.P.II na Żoliborz, korek od Stawek, a niekiedy nawet od Miłej. Lekko licząc, 250-300 pojazdów. 85% jedzie przez Babkę prosto i napotyka "czerwone" na pl. Grunwaldzkim. Łatwo policzyć, że skoro od Miłej do Babki jest ok. 580 metrów, odejmując 20 na skrzyżowanie ze Stawkami, daje to 560 metrów korka, co oznacza, że ogon korka zaczynać się będzie jakieś 20 metrów za odnogą do Arkadii, jeszcze przed początkiem wiaduktu.

  Twój pomysł dobry, ale oderwany od rzeczywistości.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »