Powstańcy pod "sąd" w Stalowej Woli

 • WARSZAWIANKA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2011 22:55 ~WARSZAWIANKA

  CHCIAŁA BYM PRZYPOMNIEC ŻE POWSTANIE WARSZAWSKIE JEDNAK BYŁO KATASTROFĄ!!!!!!!!!! WIELU POWSTAŃCÓW WYPOWIADA SIE NA TEN TEMAT, MÓWIĄC O KATASTROFIE , A DOWÓCTWO POWSTANIA NIE POCZUWAŁO SIE DO ODPOWIEDZIALNOSCI. LUDNOSC JUZ DAWNO MIAŁA DOSC!!! TYLKO ONI NIE POTRAFILI SIE Z TYM POGODZIC ,NAWET NA TAKIEJ ROZPRAWIE POWINNO TO BYC NARESZCIE ROZTRZYGNIETE I POWIEDZIANA PRAWDA ZE BYŁA TO KATASTROFA Z WYMORDOWANIEM TYLU LUDZI

 • Farafel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2011 15:25 ~Farafel

  Bezsensowej dyskusji ciąg dalszy.

 • ania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2011 15:04 ~ania

  do KoKo. Typowy Polak mądrala mądraliński mądruś. fuj

 • qwe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2011 14:53 ~qwe

  My Polacy jesteśmy jacyś dziwni... we wszystkim staramy się znaleźć winnych, a jak winnych nie ma to znajdziemy "kozła ofiarnego"

  w Powstani Warszawskim zgineło około 250 tyś polaków w większości byli to cywile, których po prostu wyciągano z domów i rozstrzeliwano (proponuję poczytać min. o rzezi na Woli) lub bestialsko palono w piwnicznych schronach... ale czy mamy za to winic dowodców powstania? Przecież to NIEMCY okupowali Polske, NIEMCY dokonywali łapanek, NIEMCY wywozili polaków do obozów pracy i obozów koncentracyjnych, NIEMCY planowali wyrżnąc wszystkich warszawiaków (tu polecam poczytac o planie Pabsta i Generalnym Planie Wschodnim), NIEMCY wymordowali około 200 tyś warszawiaków w czasie powstania, a ponad 5,5 mln polaków w czasie całej wojny... więc ja się pytam CZEMU NIE OBWINIACIE NAZISTÓW ZA TE MORDERSTWA, TYLKO POLSKICH DOWODCÓW?

  Teraz postaje nam tylko "gdybanie", bo nikt nie potrafi gadać "co by było gdyby..." jak Polacy. Idąc tym tropem zastanówcie się co by było gdyby nie było Powstania Warszawskiego? A przez Warszawe przebiegałby frnt wschodni, setki tysiący ludzi zginełoby od zabłąkanych kul lub przywaloni gruzem, a po wojnie |Polska stanowiłaby 17 republikę ZSSR...

  "Symboliczny Sąd dla Powstańców" proponowany przez p.p. Szlęzaka, będzie kpiną z ludzi ktorzy wtedy zgineli. Ja w tym miejscu bym proponował debatę, dyskusję przeciwników i zwolennich, opartą na faktach i analizach historycznych, pokazć plusy i minusy tego zrywu powstańczego, przedstawić ludziom kilka wersji poźniejszych wydarzeń czyli "co by było gdyby nie było powstania warszawskiego", "co by było gdyby powstanie zostało wygrane" (o tym mzna przeczytać w ksiązce "Gdyby...Całkiem inna historia Polski") itp. itd.

 • KoKo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2011 14:43 ~KoKo

  do ~Pabnda
  Jak tam "AŻ NIESTETY"??

 • Pabnda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2011 14:25 ~Pabnda

  Do Jacek Wawa... nie, nie Niemcy... Niemcy nie chcieli wymordowac (az) 300000 warszawiaków, pomogli im w tym i zainicjowali Ci ktorzy rozpoczęli Powstanie!!! Tak jakos wyszlo... niestety.

 • KoKo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2011 14:22 ~KoKo

  do ~NDek
  Co to jakiś taki dziwny?? Nie mam mnie w Warszawie siedzę właśnie na księżycu i jem frytki. Masz już teraz wszelkie informację jakie potrzebujesz:)
  Pozdrawiam

 • KoKo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2011 14:18 ~KoKo

  Panowie to napiszcie proszę skoro to jest takie wszystko dla Was jasne co było głównym impulsem do rozpoczęcia powstania? Bo chciałbym się dowiedzieć jakie Wy macie zdanie na ten temat.
  Pozdrawiam

 • NDek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2011 14:12 ~NDek

  KoKo to zdaje sie niedawno w Warszawie, jesli w ogole? Jak kochalby to miasto to rozwazniej by myslal.

 • gREGOR

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2011 14:11 ~gREGOR

  OSTRA RETORYKA TU PANUJE WIDZE I BARDZO DOBRZE. NIESTETY TO BOHATERSKA STRASZNIE NIEPOTRZEBNA PORAZKA NARODU POLSKIEGO. BIC NALEZY SIE MADRZE JAK POKAZALA HISTORIA WIELE RAZY. MADRZE, NIE SZALEŃCZO!!! WSZYSCY MACIE OSTRE STANOWISKA WIELE RACJI. NAJNOWSZE OPRACOWANIA HISTORYCZNE OPARTE NA CORAZ POWSZECHNIEJ ODTAJNIANYCH DOKUMENTACH JEDNAK STANOWCZO WSKAZUJA NA BLĘDNIE WYDANA DECYZJE O ROZPOCZECIU WALKI Z NIEMCAMI, HISTORIA TA WIEDZE NAPRAWI ZA LAT KILKA. POKI CO ODDAJEMY HOLD POLEGLYM I ZYJACYM BOHATEROM, BO BOHATERAMI SA NIEPODWAZALNIE I MA SIE TO NIJAK DO SLUSZNOSCI DECYZJI!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »