W pośpiechu szukają ratunku dla Muzeum Kolejnictwa

 • zadaszona hala, tory i przyroda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2011 12:53 ~zadaszona…

  Oto dokąd prowadziłyby wycieczki parowozem z Bielan (2,5 ha hala Arcelor Mittal Warszawa) - Las Bemowo (rezerwaty Łosiowe Błota i Kalinowe Łąki)
  Kompleks leśny Las Bemowo o powierzchni 508,58 ha jest trzecim pod względem wielkości kompleksem leśnym spośród 15 wchodzących w skład lasów miejskich Warszawy. Położony na terenie gminy m.st. Warszawa. w obrębie dwóch dzielnic, Bemowo i Bielany oraz na terenie gminy Stare Babice. Od północy i wschodu Las Bemowo graniczy z gruntami państwowymi,od zachodu z ul. Sikorskiego. W części południowej graniczy z gruntami miejscowości Stare Babice, Latchorzew i Blizne, a także z Kampinoskim Parkiem Narodowym.

  Rezerwat "Łosiowe Błota" został utworzony w 1980 r. w celu zachowania zbiorowisk roślinności torfowisk niskich charakterystycznych dla Kotliny Warszawskiej, wraz ze stanowiskami rzadkich i chronionych roślin. Powierzchnia jego wynosi 31,21 ha z czego 2,44 stanowią niedostępne dla ludzi bagna. Rezerwat nie tworzy jednej całości, lecz jest podzielony na dwa fragmenty oddalone od siebie o około 500 metrów. Znaczną część rezerwatu zajmują tereny bagienne, które z powodu obniżania się poziomu wód gruntowych zarastają łozowiska z wierzbą szarą, kruszyną, kaliną koralową i karłowatą olszą. Pozostałą część porasta około 40-letnia olsza z domieszką brzozy i dębu. Na terenie rezerwatu znajdują się cztery torfowiska w których okresowo zalega woda. Do ciekawych roślin występujących na terenie rezerwatu należy storczyk plamisty, goździk pyszny, mieczyk dachówkowaty i goryczka wąskolistna. Nazwa rezerwatu jak łatwo się domyślić pochodzi od łosi, które chętnie odwiedzają "swój" rezerwat.

  Drugim rezerwatem utworzonym w 1989 r. jest "Kalinowa Łąka". Rezerwat tworzy podmokła śródleśna łąka porośniętą kaliną koralową. Powierzchnia rezerwatu jest niewielka i wynosi 3,47 ha. Został on utworzony w celu zachowania śródleśnej podmokłej łąki ze stanowiskiem pełnika europejskiego i wielu innych rzadkich oraz chronionych

 • miłośnik_motyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2011 13:52 ~miłośnik_motyk

  Zapraszam do Wawra do budynków ZWARu.

 • Grez

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2011 10:02 ~Grez

  Co to za spec się wypowiada? lokalizacja muzeum jest idealna, w dodatku w historycznym miejscu, a nie na jakimś zadupiu. To jest właśnie potencjał! Ale niestety postkomusze PKP się uwłaszczyło na nieswojej ziemi i cwaniakuje. Wiadomo najchętniej by sprzedali tę działkę deweloperom plus jakieś wziątko pod stołem, dlatego tak przebierają nogami, bo na muzeum tyle nie zarobią.

 • Ogi warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2011 09:32 ~Ogi warszawiak

  Przywrócenie czynnego dworca to świetny pomysł! Linia średnicowa nie jest z gumy, a dzięki temu można by zwiększyć częstotliwość SKM lub uruchomić nowe połączenie. Przypomnę też o już chyba nieco zapomnianej koncepcji linii biegnącej Główna-Zachodnia-Gdańska-Wschodnia, tyle że wymaga to jeszcze przebudowy odgałęzienia w rejonie przystanku Wola. Plan ten przewiduje też przebudowę istniejących i dobudowanie dodatkowych przystanków. Szczegóły planu są na stronie SISKOM http://siskom.waw.pl/kp-kolej-wmok.htm

 • Piogor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.08.2011 22:12 ~Piogor

  Bielany to super lokalizacji dla muzeum, blisko metra, takie polaczenie nowoczesnosci z historia, Ci co twierdza ze tabor muzeum musi byc w ruchu maja 100% racje, inaczej sie poprostu nie da. Towarowa jest slaba lokalizacja i trzeba to zmienic !!!

 • Andrzej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.08.2011 21:57 ~Andrzej

  Bzdura. Komuś baaardzo zależy na tanim przejęciu terenu pod budownictwo mieszkanieowe i chce przekształcić całą dzielnicę z historycznie przemysłowej w maszynę do szybkiego zarabiania pieniędzy. I znalazł pomocników (chyba nie darmowych) w zarządzie hydry zwanej PKP.

 • zołza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.08.2011 20:18 ~zołza

  Proponuję pociąć wszystko na żyletki i będzie spokój.

 • Dla Muzeum

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.08.2011 20:12 ~Dla Muzeum

  http://www.facebook.com/home.php#!/event.php?eid=208620339185981

 • mg.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.08.2011 20:07 ~mg.

  Dni Polfy są policzone. Wiem, bo pracuje tam moja matka. Wypieprzą ich na Tarchomin, bo są z Tarchominem w holdingu, a na Karolkową wjeżdżają buldożery.

 • Nie ma co się czaić

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.08.2011 19:15 ~Nie ma co…

  Rozwalić to jak najszybciej , jeszcze Polfe przy Karolkowej rozwalić i budowac Osiedle 19 Dzielnica !

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »